Gönderen Konu: Bora ya tüp taktıracam tavsiye ??  (Okunma sayısı 11984 defa)

Çevrimdışı cr@zyboy

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: bora
Bora ya tüp taktıracam tavsiye ??
« : 08 Temmuz 2015, 12:29:53 »
s.a boraya tüp takıcam arkadaşlar ne marka taktirim.  (1.6-16 valf   bcb motor)  2004

sorun yaşamamak istiyorum kullananlar hangi marka kullanıyorlar  birde bu arabalar tüpü seviyormu

tavsiyelere tecrubelere ihtiyacım var ..

Çevrimdışı golf_vw

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV 2001 Comfortline
Ynt: Bora ya tüp taktıracam tavsiye ??
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2015, 13:17:37 »
Hiçbir benzinli araç aslında tüpü sevmez ama hiç sıkıntı yaşamak istemiyorsanız prins taktırın. Ama fiyatları biraz uçuk herhalde

Çevrimdışı cr@zyboy

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2015, 13:25:30 »
prins  :o ilk kez duydum  atiker AKL  brc romano biliyorum

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2015, 13:30:34 »
benim sattığım golf (bcb motorluydu) zavoli marka tüp ile gelmişti. sorun yaşamadım. gayet de ekonomikti. tek sıkıntısı arıza olmamasına rağmen motor arıza lambasını yakıyor olmasıydı. kafasına göre yanıp sönüyordu. 3 gün yanık biniyordum. bir gün çalıştırdığımda sönmüş oluyordu 5 gün öyle biniyordum. sonra bir daha yakıyordu vs. ama bazen bir ay hiç yakmadığı da oluyordu. ilk aldığımda çok sıkılmıştım. acaba gerçekten arıza mı var diye istim üstünde binmiştim araca. sonra alıştım.

eğer arıza lambası benim için sıkıntı değil dersen her marka lpg ile sorunsuz binersin. lpg uyumu gayet güzel. ama arıza lambasını görmek istemem dersen o zaman brc yi önerebilirim. arıza lambasız uzun süre kullanan arkadaşlar oldu.

atikerin de son sistemlerinin gayet kaliteli ve eski sistemlerindeki bazı kronik sorunları çözülmüş olduğunu, sağladığı tasarrufun hayli yüksek olduğunu söyleyebilirim. atikeri italyanlardan ayıran tek sorun enjektörlerinin biraz sesli çalışıyor olması. başka da can sıkan bir durum yok. (üstelik yerli malı)

fakat kalitesiz uyduruk piyasa işi markalara yönelirsen arabanı yakasın gelir. 3 kuruş tasarruf edeyim derken aradaki farkı sanayide sorunları çözmek için harcar üstüne bir de sonunda söktürmek veya değiştirmek zorundea kalırsın.

bir diğer önemli husus da lpg işini yapan yerin kalitesi. nerede yaşadığını bilmiyorum. ama istanbulda bu işi uzun yıllardır düzgün biçimde yapan yerler çok sayıda vardır. etrafından referans alarak ustanı seçmeni tavsiye ederim.

sonuç olarak hangi markayı seçecek olursan ol mutlaka dönüşümü yapacak servisi de göz önünde bulundurman gerekecektir. hayırlı günlerde kazasız belasız kullanman dileğiyle.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2015, 13:32:20 »
prins  :o ilk kez duydum  atiker AKL  brc romano biliyorum

prins arkadaşında dediği gibi en sorunsuz marka ama fiyatlar diğerlerinin iki katı. bence çok da gerek yok o parayı ödemeye. daha ziyade üst segment araçlarda gereklilik. bizde atiker vi italyanlar işi fazlasıyla görecektir. hem de sorunsuz olarak.

Çevrimdışı cr@zyboy

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Temmuz 2015, 14:17:41 »
ustam akl takalım diyor.. 1200 tl fiyat nasıl ?

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Temmuz 2015, 14:36:14 »
akl bildiğim kadarıyla melez bir sistem. italyan-Türk malzemelerinin karışımından oluşuyor. ama bcb uyumu ile ilgili bir şey diyemeyeceğim. ustan gerçek ustalardansa ve güveniyorsan fiyat da düzgün görünüyor. ama biraz dahi olsa şüphen varsa marka bazında araştırmaya devam etmen gerekebilir.

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #7 : 10 Temmuz 2015, 08:10:00 »
Hocam öncelikle şunu belirteyim, iyi montaj ve kalibrasyon yapılmış her türlü sistem sizi tatmin edecektir. İşçilik bu konuda çok önemli. Atiker ve daha kaliteli markalara yönelebilirsiniz. Ama daha uygun markalara pek itibar etmeyin bence. AKL de buna dahil, bence taktırmayın bu markayı.

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum. Eski aracımız 1.6 8V motor Golf4 tü ve ATİKER Safefast sistem taktırmıştık. Şimdiki aracımız da 1.6 8V Golf6 buna da BRC taktırdık ve hiçbir zaman arıza lambası vs yakmadı. Çekişinde, gidişinde ve tüketiminde hiçbir sorun yaşamadık. Taktırdığımız yer Adapazarındaki en büyük LPG montaj servisi ve tanıdık biryer. Oradaki abimizin söylediğine göre motor arıza lambası yakmaması için bir kablo takılıyormuş ve bir çok yer bu kabloyu maliyet sebepli takmıyor dedi. Bu konuyu bir araştırın derim. Dediğim gibi biz hiçbir zaman arıza lambası problemi yaşamadık.

İstanbulda CANDAN Mühendislik var Ümraniyede, 2 arkadaşımın aracına Atiker taktırdık ve çok memnun kaldık. Tavsiye ederim.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #8 : 10 Temmuz 2015, 10:17:30 »
Brc kullanıyorum fiyat/kalite endeksi en iyisi bence. Allah'a şükür hiç sıkıntı yaşamadım 5 yıl yaklaşık 90.000 km hiç gaz ayarına gitmedim sadece merak edip gaz filtresini değiştirdim.Ayrıca işçiği ve montajı iyi bir bayiye taktırın markadan daha önenmli montaj.

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #9 : 12 Temmuz 2015, 17:36:06 »
Brc kullanıyorum fiyat/kalite endeksi en iyisi bence. Allah'a şükür hiç sıkıntı yaşamadım 5 yıl yaklaşık 90.000 km hiç gaz ayarına gitmedim sadece merak edip gaz filtresini değiştirdim.Ayrıca işçiği ve montajı iyi bir bayiye taktırın markadan daha önenmli montaj.

Gaz filtresi Atiker de çok çabuk doluyordu ve performansa çok fazla etki ediyordu. BRC de o kadar çabuk dolmuyor gördüğüm kadarıyla. Gerçi bu durum kullanılan gaza göre de değişir.

İyi performans için filtre değişimini ihmal etmemek ve iyi LPG kullanmak lazım. Aygaz gerçekten performans olarak çok iyi. Sonrasında Mogaz-İpragaz-Milangaz- Petrol Ofisi iyi. Diğerlerinin performansını pek beğenmiyorum ben. Ama işin garip tarafı gazı nerden aldığınıza göre de değişiyor. Kimi zaman Milangaz çok iyi oluyor kimi zaman vasat. Zannediyorum içerisine bir şeyler karıştıran istasyonlar var. Günahları boyunlarına.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Temmuz 2015, 21:27:17 »
Prins iyi de her yerde servisi yok. BRC çok iyi Atiker yeterlidir. Montaj hepsinden önemli. Bir ara Teleflex vardı Prinsle aynı ayarda kitti ama şimdilerde yok piyasada.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Temmuz 2015, 14:34:42 »
ben cumartesi günü atiker aldım ve taktırmak için servise gittim.satan kişi tanıdık olduğundan vede daha önce poloma eski kasa doğanıma ve babamın renosuna takmıştık ürün çok güzel.poloda yakıt hele kokluyordu desem yeri vardı.ancak sıkıntı usta.sordum eski ustaların gibise bu ustan takdırmam dedim yok nu çok iyi hiç şikayet gelmedi dedi ve güvenerek aldım ürünü gittin servise bi baktım insan görünümlü hayvan mı desem yada hayvan görünümlü insan mı desem tövbe tövbe.adamın ne dediği anlaşılıyor nede dediğime doğru dürüst cvp veriyor.
eee nolucak size gaz ayarımı dedi yok yok sıfırdan gaz takılacak dedim isim ve telefon almaya başladı.sen aracı bırak git ben seni iftardan sonra bitince ararım dedi bende ben gitmem işim yok beklerim dedim.olmaz senin beklemene gerek yok dedi.bende bırakmam deyince tartıştık.kalsın takdırmıyom deyip malzemeleri geri sardım aldığım yeri geri arayıp anlattım.aldığım ter ne dese iyi sen arabayı bırakmamışsın.nasıl bırakayım arkadaş en son bursada bıraktım adam triger değişiminde bilyayı almama rağmen takmamış ortada bilyada yok parasını verdim amk çocuğu.onu geçtim direksiyon yağ haznesini kırmış ayağıı sallanıp duruyodu.bu ne dedim aaaaa kırılmış yapıştıralım dedi hızlı yapıştırıcıyla yapıştırdı memlekete geldim bi baktım tekrar kopmuş koskoca şey yapıştırıcı ile tutarmı devamlı sallanıyor.yani usta çok önemli marka atiker simit tanklı 1100 e olur dedi brc ye de 1800 olur dedi.karar senin 2 side güzel.ancak ben tekrar vazgeçtim takdırmayacam şimdilik.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #12 : 20 Temmuz 2015, 01:42:52 »
Gaz filtresi Atiker de çok çabuk doluyordu ve performansa çok fazla etki ediyordu. BRC de o kadar çabuk dolmuyor gördüğüm kadarıyla. Gerçi bu durum kullanılan gaza göre de değişir.

İyi performans için filtre değişimini ihmal etmemek ve iyi LPG kullanmak lazım. Aygaz gerçekten performans olarak çok iyi. Sonrasında Mogaz-İpragaz-Milangaz- Petrol Ofisi iyi. Diğerlerinin performansını pek beğenmiyorum ben. Ama işin garip tarafı gazı nerden aldığınıza göre de değişiyor. Kimi zaman Milangaz çok iyi oluyor kimi zaman vasat. Zannediyorum içerisine bir şeyler karıştıran istasyonlar var. Günahları boyunlarına.
petrol ofisi lpg sinden ben hic bir zamam memnum kalamadim cekisi yari yariya dusuyordu aracin

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Temmuz 2015, 08:07:32 »
petrol ofisi lpg sinden ben hic bir zamam memnum kalamadim cekisi yari yariya dusuyordu aracin

Muharrem Hocam LPG olayı istasyondan istasyona çok değişiyor. Aynı gazı başka istasyondan alıp "vay be ne gidiyor" dediğim de oldu, farklı bir yerden alıp da "araba yerinden kalkamıyor" dediğim de oldu. Dediğim gibi günahları boyunlarına ama ben bir şeyler karıştırdıklarından şüpheleniyorum.
CRAFTER TDI 163 ps