Gönderen Konu: otomatik vites bora stop etme sorunu  (Okunma sayısı 8342 defa)

Çevrimdışı wakantanka

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Otm. Bora 1.6
otomatik vites bora stop etme sorunu
« : 11 Haziran 2015, 23:28:17 »
arkadaşlar merhabalar, yaklaşık 1 ay önce motorun fazla yağ yakması nedeniyle ve trigerin de değişim zamanı geldiği için açılmışken motora da bakılsın dedim. motora sekman rektefiye gibi işlemler uygulanmış, teknik terimleri yanlış yazarsam kusruma bakmayın. bu bakımdan sonra 3 hafta kadar hiç bir sorun olmadı. daha sonra memlekette bir yere gittim oradan geri geri çıkarken araba bir anda stop edip, akü işareti çıktı. daha sonra denemem de araç zor bir şekilde marş aldı. 100-200 devirlere gelip sonra toparladı. ancak gaz vermediğim zaman devir düşüp stop etti. sonrasında ustaya gittiğimde hararet müşürüdür dedi değiştirdi, sorun çözülmedi 1 hafta sonra tekrar gittim bu sefer bilgisayarda motor devir sensörü arıza gösterdi onu da değiştirdiler sorun yine çözülmedi. en son bu akşam evden çıkıp aşti ye kadar gittim, arabayı ilk çalıştırıp geri manevra yapma aşamasında hiçbir sorun olmadı. aştide park ettim. 15 dakika sonra aracı yeniden çalıştırdım sorun yok ancak 100 metre ilerde köşeye gelip de gazı kesip dönüş yaparken araç yine stop etti. çalıştırmak istediğimde yine zor marş aldı çalıştı ancak az gidip de gaz vermeyince yine stop etti bu böyle bir iki kez daha devam etti. 100 metre  mesafe gittikten sonra lambalarda durdum oradahiç bir sorun olmadı. bu ilginç sorun konusunda başına gelen veya çözüm önerisi olan var mıdır, şimdiden teşekkürler iyi akşamlar bu arada araç tüplü 2000 model otomatik yaklaşık 5 yıldır bende ilk defa böyle bir sorun ile karşılaşıyorum...

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: otomatik vites bora stop etme sorunu
« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2015, 01:13:03 »
Öncelikle LPG sistemi kapatılıp veya iptal edilip aracın tamamen sorunsuz, herhangi bir arıza kodu vermeden çalışması sağlanmalı, daha sonra LPG sistemi devreye alınıp, arıza kontrolü yapılmalıdır. Size tavsiyem öncelikle LPG kapalı aracınızı gözlemleyip motoru rektefiye yapan ustaya danışmanız olacaktır.

Kolay gelsin.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı wakantanka

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2015, 07:13:31 »
günaydın, bu sabah yaşadığım sıkıntıyı da belirteyim istedim. sabah arabayı çalıştırıp park yerinden çıktım hiç bir sroun yoktu, evden gelecekleri beklemek için arabayı N ye alarak bekledim. ilk başda devir saati 1100 civarındaydı sonra yavaşca 900 e düştü bir sorun yoktu. sonrasında çok hafif sarsıntılı çalışmaya başladı devir saati 910-920 arasında ara ara salındı. ancak hafifte olsa sarsıntılı çalıştığı belliydi aracın. sonrasında 10 km civarı yol yaptım. durup aracı tekrar dinlediğimde çalışması tamamen normaldi. bu arada hiç stop etmedi araç... bu sabah götürcem ustaya... sonrasında çıkan sonucu tekrar yazarım, herkese kazasız arızasız sürüşler...

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #3 : 12 Haziran 2015, 11:22:53 »
hava hortumları, boğaz kelebeği veya krank devir sensörü hararet müşiri gibi sensör kaynaklı bir arıza olabileceğini düşünüyorum. özellikle hava hortumları ustalar tarafından kontrol esnasında göden kaçırılabiliyor. bir kontrol ettirin.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı wakantanka

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Haziran 2015, 12:10:35 »
sabah bıraktım aracı, soğukken deneyelim dediler şuan bilgisayar arıza vermiyor görünüyor, hararet müşürü değişti zaten o kurtarmadı... ustada hava akış ile alakalı bir durum olabilir dedi bakalım soğukken bir deneyecekler... akşam a veya ayrın sabah a belli olur durum sanırım...

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Haziran 2015, 14:00:08 »
takılan sıfır parça da arızalı olabiliyor. yaşanmışlığı var. hararet müşiri için demiyorum sadece. her parçada bu risk var.

Çevrimdışı wakantanka

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Haziran 2015, 14:15:14 »
cumartesi günü, tüpün beyni değişti, tüp ustası beyinde basınç düşmüyordu arızalıydı dedi, 180 tl ye değiştirdi. sorun çözüldü dedi ancak ne fayda, cumartesi akşam araç soğuyunca tekrar denedim ve aynen devam ilk çalıştırmada sorun yok tüpe geçtikten sonra zaten arabanın sesi çok normal gelmiyor ve D ye alınca da pat diye stop ediyor. müsait olunca tekrar götürcem aracı, bu arada benzinde denedim sorun olmadı, artık tüpten olduğunu düşünüyorum, tüp te 2010 da takılmış atiker marka...

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Haziran 2015, 23:54:27 »
lpg enjektörleri olabilir mi? sorun çözülmezse değiştirme şartıyla bir değişime gidilebilirse?

Çevrimdışı buzel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Haziran 2015, 10:19:34 »
son durum nedir?

Çevrimdışı wakantanka

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Haziran 2015, 13:30:51 »
son olarak beyin değiştikten sonra yine yapmıştı, gittiğimde gaz basıncı düşük dedi onu ayarladı tüpe geçişde bekleme süresi uzunmuş onu ayarladı yaklaşık 2-3 haftadır bir daha tekrar etmedi... umarım bir daha da tekrar etmez çok can sıkıcı, park yerinden çıkarken veya sıkışık trafikde oldukça sorun oluyordu...

Çevrimdışı hhakan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Bora
« Yanıtla #10 : 06 Eylül 2015, 01:51:29 »
 BU sorunun bir değişiği basıma geldi.Hareket halinde stop etme.Akü bitmesi sorunu.Once airbag ve abs ısıgı yanıyor ve bunlar yandıktan 5 dk sonra araba stop ediyor. Bunun cozumu su: akünün üzerinde bir sigorta kutusu var orada 4-5 metal sigorta var.Kablo-somun-sigorta ucunden biri gevsek veya kopuksa arac seyir halinde stop ediyor.En onemli kablolar ise sarj dinamosu kablolarıdır.