Gönderen Konu: Golf 4 Ön Arka Disk takımı tavsiye  (Okunma sayısı 3452 defa)

Çevrimdışı fr33b7y

• Profili Görüntüle
Golf 4 Ön Arka Disk takımı tavsiye
« : 13 Haziran 2015, 11:59:19 »
Merhabalar,

Golf 4 aracım için yetkili servisten ön arka disk/balata için 610 ve sağ salıncak için 330 tl fiyat teklif aldım, fiyat biraz yüksek geldi, sanayide parçacı ise 300 tl bosch marka ön arka diskler için 65 tl salıncak için fiyat verdi. sizce Vw yetkili servisten mi alıp taktırmalıyım, yoksa boschları alıp taktırsam randıman alır mıyım? Birde orjinal disklerin markasını bilen varsa yazabilir mi, belki internetten uygun fiyata bulabiliriz.

Çevrimdışı alperyüksel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk4-2001-manuel-antrasit-trend
Ynt: Golf 4 Ön Arka Disk takımı tavsiye
« Yanıtla #1 : 13 Haziran 2015, 13:17:08 »
Merhabalar.Ben aracımı aldığımda aldığım kişi ön disk ve balataları yeni değiştirdiğini ve bosch marka aldığını söylemişti ve ben aracı aldıktan sonra tam olarak 20 bin km yaptım geçenlerde senelik bakım yaptırdığımda disk ve balataların gayet iyi durumda olduğunu söylediler. Aslında anladığım kadarıyla yetkili servisten aldığımız parçalarla dışarıdan aldığımız parçalar çoğu zaman aynı marka ,sadece servisten alınan parçada otomobil firması kendi amblemini koyuyor üstüne.Ben böyle olduğunu düşünüyorum.O yüzden fahiş fiyat farkı varsa servisten almaya değmez.
İnşaallah yardımcı olabilmişimdir. Hayırlı günler...

Çevrimdışı fr33b7y

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Haziran 2015, 13:46:28 »
Merhabalar.Ben aracımı aldığımda aldığım kişi ön disk ve balataları yeni değiştirdiğini ve bosch marka aldığını söylemişti ve ben aracı aldıktan sonra tam olarak 20 bin km yaptım geçenlerde senelik bakım yaptırdığımda disk ve balataların gayet iyi durumda olduğunu söylediler. Aslında anladığım kadarıyla yetkili servisten aldığımız parçalarla dışarıdan aldığımız parçalar çoğu zaman aynı marka ,sadece servisten alınan parçada otomobil firması kendi amblemini koyuyor üstüne.Ben böyle olduğunu düşünüyorum.O yüzden fahiş fiyat farkı varsa servisten almaya değmez.
İnşaallah yardımcı olabilmişimdir. Hayırlı günler...

Teşekkürler cevabınız için, iyi günler.

Çevrimdışı emcayi

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf 1.6 Pasific 2004
« Yanıtla #3 : 13 Haziran 2015, 15:19:59 »
Bende 1,5 sene önce ön diskleri değiştirdim. Brembo aldım. Şimdiye kadar bir sorun sıkıntı olmadı. Sanada brembo tavsiye ederim.  :tamamdir

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Haziran 2015, 20:40:21 »
Ben de bundan 6 ay kadar önce ön-arka disk ve balataları değiştirdim.Diskler brembo,balataları Ate marka aldım gayet memnunum şu an için.Fren tutuşu vs.çok iyi.Ötme falan yapmadılar şu ana kadar.Orjinaller de Ate veya trw diye biliyorum ben.Bosh da kullanan var ama karar size kalmış oluyor sonuçta.Benim de tavsiyem brembo veya ate ikilisine bakmanız olur  :tamamdir

Çevrimdışı fr33b7y

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Haziran 2015, 22:32:28 »
Teşekkür ederim yorumlarınız için söylediğiniz markalar içinde fiyat alayım servisten.

Çevrimdışı Uğur İNCE

• 2004 Pasific
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4 2004 Pasific
« Yanıtla #6 : 02 Temmuz 2015, 11:02:09 »
trw marka disk al kardi 4 ü 200 tl  balatalarda trw al 100 olması lazım 50 tl de işçilik tmm dır :D salıncaklarını değiştirme derim askı rotunu al burçları al  yeterli ben değiştim pişmanın düzen tutmuyor orjinalı gibi değiştiirsende eskileri nı bana yolla :D
Yetişemiyosan El Salla