Gönderen Konu: GOLF IV 1.9 TDI ASZ MOTOR  (Okunma sayısı 4734 defa)

Çevrimdışı psikogolf

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
GOLF IV 1.9 TDI ASZ MOTOR
« : 19 Mayıs 2015, 12:33:45 »
2003 model tdi golf aracım var asz motor 130hp olandan otomatik vites benim sizlere danışmak istediğim konu aracımın 180 km hızı geçememesi aracın turbosu aldığımda sıkıntılıydı tamirini yaptırdım turbo hortumları ve intercooler vw servisinde değiştirildi yenilendi üzerine yazılım attırdım araç turbo devreye girdiğinde gayet seri 160 km ye kadar çok rahat olması gerektiği gibi fakat sonrasında 180km de kalıyor çıkmıyor bu güçte bi aracın 180km de kalması doğrumudur ki bence deil nedir yanlış olan araçta şuan enjektörlerin temizlenmesi gerekiyor araç sabahları çalışırken yoğun yağ kokusu atıyor. Yukardaki durumlar doğrultusunda neden araç gitmiyor olabilir bilgisi olan varmı  daha önce yaşayan ve enjektörleri temizleticem yada değiştiricem bu farkedermi performansında aracın yardımlarınızı bekliyorum

bu arada forumdaki ilk mesajım 5 senedir golf kullanıcısıyım daha önceden misafir olarak takip ediyordum sonunda kayıt olmakta nasip oldu beni aranıza aldığınız için teşekkürler. :)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: GOLF IV 1.9 TDI ASZ MOTOR
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2015, 00:28:20 »
Sorunların servis ortamında belirlenip ona göre çözüm üretilmesi lazım. Öncelikle aracınızın fabrika verilerini kontrol edin, bir de ona göre kıyaslama yapın. Düzenli aralıklarla Carbon Clean işlemi yaptırmanız, özellikle dizel motorlarda, motor ömrü ve performansının sürekliliği için gereklidir.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı Berdan

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Volkswagen Golf IV - 1.6 SR - 1999 Comfortline
« Yanıtla #2 : 20 Mayıs 2015, 01:10:43 »
Benim araç 1.6 SR motor ama dün uzun yoldan gelirken 200 ü gördüm

Çevrimdışı polat35

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 4 1.9 tdi 130 ps
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2015, 22:57:55 »
Kaç km de arac

Çevrimdışı psikogolf

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2015, 13:01:02 »
Araç 217.000 km de ama sorunu çözmeyi başardım aracın akışmetresi arızalıymış değişimini yaptık aracın gidişatı tamamen değişti tam gazda akışmetre değerleri hiç değişmiyordu sabitti haliye araç yanlış veri alınca yeterli yakıt basımı yapılmıyordu şuan rahatlıkla 200 km yi görebiliyorum :D

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2015, 13:56:49 »
ASZ için 200 ne ki?
1.2 70 lik fabia bile görüyor bu hızı...
240 taş olmalı 130 luk golfte, aynı motorun olduğu 2005 fabia vRS kullandım, 200 e ne zaman çıktığını bile anlamıyor insan...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)