Gönderen Konu: Golf 4 ön takım ve diğer sorunlar hakkında-  (Okunma sayısı 2361 defa)

Çevrimdışı myagizozdemir

• Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf MKIV
Golf 4 ön takım ve diğer sorunlar hakkında-
« : 28 Mart 2015, 20:10:28 »
Merhabalar. Aracım 2001 Golf 4. Yine her zaman ki gibi sıkıntının tam olarak ne olduğunu anlayamadığım türden bir problemle baş başayım. Araç 1.6 AKL motor benzin&lpg'li. Şöyle bir sıkıntı var, aracı hareket ettirip vitesi 2'ye atıp 40 km ye ulaşınca sağ teker sanki yolu tamamen kavrıyormuşta, bütün çukurlardan geçiyormuş gibi sallanıyor. Sağ teker çukura düşünce araç sağa atıyor, ama sol tekerde bu durum söz konusu değil. Direksiyonu tam sağ yapınca cık cık cık cık metal sürtmesi gibi bir ses çıkarması da cabası. Fren balata değişmesi gerekiyor dediler, sorun gitmedi gitmedi. Aksların içini yağlat gider dediler gitmedi. Ve aracın vitesi 2'ye atarken de zorlanma gibi bir durum söz konusu, gacırttt ! diye bir ses falan. Aracın lastiklerini değiştirmeden önce de sağ lastik daha çabuk aşınmıştı diğerlerine göre. Sizce sorun aksta mı yoksa başka bir şeyde mi ? Üstün bilgilerinizden yararlanmak istiyorum vw'ciler, şimdiden sağolun varolun.
« Son Düzenleme: 28 Mart 2015, 20:25:35 Gönderen: myagizozdemir »

Çevrimdışı alperyüksel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk4-2001-manuel-antrasit-trend
Ynt: Golf 4 ön takım ve diğer sorunlar hakkında-
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2015, 23:36:30 »
Merhaba. Bende de 2001 akl (lpgsiz) var. Benim ön düzen de benzer bir durum söz konusu. Tam tur dönüşlerde alttan tak tak tak diye ses geliyordu. Bunu her zaman yapmıyor tabi. Bazen de direksiyonu olduğu yerde çevirince kıtır kıtır bir ses geliyordu. Sorunum ön amörtisör takoz ve bilyalarından. Sanırım sizde de benzer bir durum söz konusu. Ancak sizinkinde amörtisör de patlamış olabilir. Çünkü çukura girdiğinizde aracın sağa yattığını belirtmişsiniz. Bir de 2.vitese geçerken sorun yaşadığınızı belirtmişsiniz. O da ya senkromeç ya da debriyaj balatalarındandır diye düşünüyorum. Umarım yazdıklarım size bir fikir verebilmiştir.
Hayırlı geceler...   

Çevrimdışı wqx1971

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Mart 2015, 17:22:31 »
Büyük ihtimal sağteker bilyesigibi geldi bana fazla hızlı gitme derim maşallah çıkar felanda

Çevrimdışı bermuda24

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Mart 2015, 21:32:21 »
rot balansçıya götürürseniz onlar net birşey söyleyebilirler