Gönderen Konu: Golf 4 Tavan Döşeme Yenileme...  (Okunma sayısı 11161 defa)

Çevrimdışı silver_line

• Profili Görüntüle
Golf 4 Tavan Döşeme Yenileme...
« : 22 Şubat 2015, 21:57:29 »
Arkadaşlar uzun zamandır kirlenmiş ve sarkmış tavan döşemesini değiştirmeyi düşünüyordum. Dün bir kaç döşemeci gezdim en ucuzu 300 en pahalısı 400 TL fiyat çektiler. Kullandıkları kumaşlarda çok dandikti. En son sanayide bir döşemeci buldum. Nubuk güzel bir kumaş aldım. İki kişi işe koyulduk. :) Maliyeti 95 TL. :D

Önümüzdeki hafta kısmet olursa da kapı içlerini deri kaplayacam. :D Sonraki adım direksiyon :D Geçen sene direksiyonu ve vites körüğünü deri kaplamıştım. el dikişli. Ama suni deri olunca güneşte yıprandı söktüm. Tekrar işlemden geçirecem :)

Malzemeler:
2.5 mt arkası ince elyaflı ortası süngerli nubuk kumaş aldım. Metresi 18 TL. 40 TL verdim.
2 Kg bali, 1 tane boya fırçası (3 parmak genişliğinde) ve zımpara 55 TL.

Tavanı gece söktüğüm ve sabah da acil yola çıkacağım için sökme ve takma işini adım olarak resimleyemedim. Sadece sökülmüş ve takılmış halini ekleyecem. Sökme işleminin videosunu buradan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=sGUXUr31nOM

Resimler...

İlk hali...

Çürümüş süngerleri zımparayla temizledik...

Zımparanın bitmiş hali...

Yapıştırarak geldik. İlk katı baliyi astar niyetine attım. Yarı kuru yarı ıslak haldeyken ikinci katı atıp az kuruduktan sonra yapıştırdım. Dikkat etmeniz gereken tek şey baliyi çok sürmeyin yoksa kumaştan çıkıyor ön tarafına.

Bitmiş hali. Kıvrımlı yerler gerildiği için havada kalıyordu. (Güneşlikler tutma yerler vs.) Oraları fön makinesiyle iyice ısıttıktan sonra elle bastırıp kuruyana kadar bekledim. Ama yine bu aşamada çok fazla güç uygulamayın hep tavanı kırarsınız hemde bali yine kumaşa geçer. Bir elinizle arkadan destek verip diğer elinizle bastırabilirsiniz.

Son olarak neşter ile delikleri açtım...

Ve son. Yarın bir kaç resim daha eklerim...

Efsaneler ölmez, sadece şekil değiştirir...

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 4 Tavan Döşeme Yenileme...
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2015, 22:19:47 »
Alkantraya benziyor kumaş ama onlar 95 lira değil sanırım.Gayet güzel olmuş elinize sağlık  :tamamdir

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #2 : 23 Şubat 2015, 00:35:47 »
Elinize sağlık, süet kullanmak da güzel olmuş. Bir de şöyle bagaj kapağını açıp arka taraftan bir fotoğraf ekleyebilir misiniz ? Komple tavanı görelim.

Bir de güneşlikleri söküp güzel bir temizlerseniz tam olur.
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2015, 00:36:17 Gönderen: edincol »
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı nismoo

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 01' Golf IV TDi
« Yanıtla #3 : 23 Şubat 2015, 13:52:55 »
Güzel çalışma olmuş gerçekten elinize sağlık. Sadece birşey dikkatimi çekti sunroofu nasıl açıyorsunuz beynim yandı bakarken  :D

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #4 : 23 Şubat 2015, 13:57:31 »
Güzel çalışma olmuş gerçekten elinize sağlık. Sadece birşey dikkatimi çekti sunroofu nasıl açıyorsunuz beynim yandı bakarken  :D
düğmeleri farklı :).
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi