Gönderen Konu: POLO AKDENİZ ?  (Okunma sayısı 2829 defa)

Çevrimdışı grafikerx

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.4 Sportline 101Hp Tek Kapı
POLO AKDENİZ ?
« : 20 Şubat 2015, 11:19:59 »
AKDENİZ BÖLGESİNDE KAHRAMANMARAŞ CİVARINDA ADANA OLUR ANTEP OLUR MERSİN OLUR HATAY OLUR BU CİVARDA BENİM ARACIN STOP ETME SORUNUNU ÇÖZEBİLECEK BİR USTA SERVİS TANIYAN VARMI ALLAH İÇİN ARABAYI YAKMAK ÜZEREYİM
stop etme sorunu

LPG DE DİYEN USTALAR VAR FAKAT ARABA BENZİNDEDE STOP EDİYOR VE ARTIK RAHATSIZ EDİCİ DERECEYE ULAŞTI.

BEYİN KABLOSU  + AKÜNÜN ÜZERİNDEKİ SİGORTA KUTUSU + LPG TESİSATI + TERMOSTAT + HARARET MÜŞÜRÜ + BOĞAZ KELEBEĞİ TEMİZLİĞİ + BUJİLER + BUJİ KABLOLARI + AKÜ + DİSTRİBÜTÖR + AVANS AYARI  BUNLARIN HEPSİ YENİ ESKİSİNDEN DAHA SIK STOP ETMEYE BAŞLADI BUGÜNLERDE ANLAMIŞ ANLAM VERMİŞ DEĞİLİM. BİR TEK ROLANTİ MOTORU KALDI ONU DEĞİŞTİRMENİN BİR FAYDASI OLURMU ? ARABADAN SIKILMAYA BAŞLADIM ARTIK O DERECEYE GELDİM. ARABANIN MÜŞTERİSİDE VAR AMA BU ARIZAYI ÇÖZMEDEN SATMAKTA İSTEMİYORUM SATMAMDA. O  YÜZDEN ALLAH AŞKINA BİLEN VARSA YAKIN YERDE BANA YARDIMCI OLSUN YOKMU BU İŞİN EHLİ BİRİSİ YANİ ARTIK KAFAYI SIYIRMAK ÜZEREYİM :/ ROLANTİ BOZUKKEN DİREKSİYONU TAM SAĞ VEYA SOL YAPINCA DİREK STOP EDİO

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: POLO AKDENİZ ?
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2015, 17:41:23 »
Forumda servis arayanlar için bir bölüm var oraya bakmış mıydınız ?
http://www.vwtr.net/forum/vw-yetkili-ozel-servisleri-ve-digerleri-b88.0/

Bence sorun çözemeyen veya VW araçlardan anlamayan bir ustanız varsa yetkili servise götürmek hem vakit, hem de paradan kazandırabilir bunun yanında yaşadığınız sinir harbi de var tabi.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2015, 17:59:08 »
Distribitörünüz büyük ihtimal yan sanayi değiştirin düzelir buraya distribitörün bi görüntüsünü atarsanız tespit yapabilirim.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2015, 18:06:58 »
Direksiyonu sağa veya sola çevirince stop etme iki şeyden yapar ki stop sorununuzda bundan kaynaklı.
1-Avans ayarı bozuk
2- Distribitör yan sanayi

Avans ayarını yapan kişiye güveniyorsanız ki güvenmeyin. Distribitörünüz yan sanayi muhtemelen sizi uyarmamış. Orjinal olsa zaten bu konuyu açmazdınız distribitörle sorun çözülürdü. Bu araçlarda rölanti motoru yok. Boğaz kelebeğinin içinde o motor değiştirme imkansız değil ama çıkmasını almak daha masrafsız ondan olma ihtimalinden önce siz distribitörün resmini gönderin bana.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı ugurtelefon

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 1,6 HB
« Yanıtla #4 : 21 Şubat 2015, 17:20:06 »
+1
Distribitör ya da avans ayarı

Az çektirmedi bana bu arıza   >:(

Çevrimdışı grafikerx

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Şubat 2015, 13:54:26 »
Direksiyonu sağa veya sola çevirince stop etme iki şeyden yapar ki stop sorununuzda bundan kaynaklı.
1-Avans ayarı bozuk
2- Distribitör yan sanayi

Avans ayarını yapan kişiye güveniyorsanız ki güvenmeyin. Distribitörünüz yan sanayi muhtemelen sizi uyarmamış. Orjinal olsa zaten bu konuyu açmazdınız distribitörle sorun çözülürdü. Bu araçlarda rölanti motoru yok. Boğaz kelebeğinin içinde o motor değiştirme imkansız değil ama çıkmasını almak daha masrafsız ondan olma ihtimalinden önce siz distribitörün resmini gönderin bana.

distrübütörü ben değiştirmedim arabayı aldğım arkadaş bi iki ay önce değiştirmiş bosch servisinde faturaların içinde gördüm ztn 200 tl yazıyordu karşısında bu parça bu kadar ucuzmu ? anlamadım bende şuan tamirci buldum bi tane ben bu arabayı yaparım dedi bakalım ona göre düzelmezse resimlerini detaylı paylaşıcam ztn burda herşeyini atıcam :)

Çevrimdışı grafikerx

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Şubat 2015, 17:36:08 »
ARACIM 2 gün ÖNCE SANAYİDEN ÇIKTI TAMİRCİ MEKANİK VE ELEKTRONİK AKSAMDA Bİ SORUN OLMADĞINI BEYİNCİYE GÖNDERECEĞĞİNİ SÖYLEDİ GÖNDERDİK BAKTI İNCELEDİ BEYİN SAĞLAM DEDİ TEKRAR TAMİRCİYE GELDİK 2-3 DEFA MAKİNAYA BAĞLAYIP SFIRLAMA YAPILDI YİNE DÜZELME GÖRÜLMEDİ SORNA TEKRAR SIFIRLADI VE AYAR YAPMADAN KENDİ KENDİNE AYARLAMA YAPTIRDIGINI SÖYLEDİ VE SORUN DÜZELDİ ARAÇ ŞUAN STOP ETMİYOR FAKAT 1000 DEVİRDE OLMASI GERKEN ARAÇ BAZEN 1700 1500 BAZENDE 1900 LERE KADAR ÇIKABİLİYOR FAKAT STOP ETMİYOR BANA OKSİJEN SENSÖRÜYLE ALAKALI GİBİ GELİYOR YANİ STOP ETMEDİĞİ İÇİN MEMNUNUM FAKAT BU DEVİRİN SANKİ MANUEL JİGLE VARMIŞTA ÇEKİLMİŞ GİBİ DAVRANMASINA ANLAM VEREMİYORUM TEKRAR BOZULUR DİE STOP EDER DİE 2 GÜNDÜR ARALIKSIZ KULLANDIM 5-6 SAAT ŞUANA KADAR STOP ETME YOK AMA DEVİR BAZEN YÜKSELEBİLİYOR NE ARABAYMIŞ ARKADAŞ  :D