Gönderen Konu: rolantide titreme problemi yaşayanlar  (Okunma sayısı 73687 defa)

Çevrimdışı makovad

• Profili Görüntüle
Ynt: rolantide titreme problemi yaşayanlar
« Yanıtla #84 : 22 Ocak 2015, 15:59:16 »
Çok eski bir konu ama hortalmak gerekiyor.Çünkü bir sorun var araçta o yüzden sormak istedim bu konuyu baştan sona okudum.Benim araçta da boşta dururken minik bir sarsinti oluyor.araci vitese alip hareket etmeden viteydeykende bu sarsinti artiyor. Ben rölanti sorunu sebebiyle sorun bogaz kelebegi temizliği yapildi hava hortumu değisti omunla beraber maf sensörüde değişti rölanti dengesizliği ortadan kalkti ama araç stop edip motor soğumadan çaliştirdiğinda rölanti mala dönüyor bir zaman sonra dengeye geliyor. Ama dururkenki motor sarsintisini kesemedik.bunun için emme sibop değişimi yazmiş arkadaşlar orasi aracin neresinde biz alip değistirelim.Tavsiyesi olan varmi ayrica

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: rolantide titreme problemi yaşayanlar
« Yanıtla #85 : 20 Şubat 2015, 01:21:09 »
Arıza kodu aldınız mı ?

Dediğiniz sorun motor sıcaklık sensöründen kaynaklanıyor olabilir. Bende daha önce motor sıcakken marşa bastığımda geç alma ve rölantide dengesizlik yapıyordu, bilgisayara bağlayınca da zaten bu sensörün arızasını verdi. Değiştirdik düzeldi.

Emme supaplarını değiştirebilecek olsanız bence bu parçanın ne olduğunu sormazdınız. Emme supapının ne olduğunu şu sayfadan görebilirsiniz. => http://tinyurl.com/ozvk6yz
Akıl yaşta değil baştadır.