Gönderen Konu: aracım su alıyor ,yardım  (Okunma sayısı 4926 defa)

Çevrimdışı acy46

• Profili Görüntüle
aracım su alıyor ,yardım
« : 10 Şubat 2015, 16:07:18 »
S..a arkadaşlar , aracım şoför tarafı yağmurda su alıyor yeni farkettim , 2 gün hiç binmedim yağmurun altında kaldı araç bu sabah bindiğimde hafif su vardı yer döşemesinde , sağına soluna baktım suyun geldiği biryer gözükmüyor , ne bir ıslaklık ne de bir iz var , ancak ayağımızı bastığımız yer ıslak, daha önce başına gelen varmı bilmiyorum ama ne yapmam konusun da yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı. ?

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
Ynt: aracım su alıyor ,yardım
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2015, 16:41:00 »
as ahmet.faceden ekledim seni kabul edersen sevinirim.en azından iletişim için iyi olur senin için bi sıkıntısı yoksa.
şimdi gelelim ıslaklığa tam olarak nerde olduğunu belirtirsen daha iyi çözeriz.oturduğunda paspasın sağındamı solundamı ortasındamı?
gaz pedallarının ordamı?yoksa koltuğun hemen önünde mi?
ıslaklık genelde 2 şeyden olur biri kalorifer peteği deliktik kaçırıyordur.yada silgeçlerin kollarının ordaki plastik ısgara var onu söküp altındaki tahliye kanalını temizlemen gerekiyor.oraya yaprak ot çöp toz aklına gelebilecek hertürlü pislik dolup çamur oluyor.oda kanalı tıkayıp suyun içeriye girmesine sebep oluyor.yazın sonunda ben komple söküp basınçlı araba yıkama ile evin önünde temizledim.ancak beyinde var orda onu bi bezle sarıp kapatmak gerek ben öyle yaptım.yoksa yıkarkene ıslanabilir sonrada beyin elinde kalır :)

Çevrimdışı acy46

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Şubat 2015, 00:16:52 »
Şuan fırtına ve yağmur var , merak edip gittim baktım su seviyesi yükselmiş 3-5 santim çapında su var ilginç olan suyun etrafında hiç ıslaklık yok sanki topraktan su çıkıyor gibi anlamadım gitti. Hicbir yerden sızdırma gözükmüyor , acaba bu hali döşemesinin altında bir yere mi sızıyor yani görünen hicbiryerde su izi yok . Kaportaciya göstersem cozebilirmi

Çevrimdışı 1sea

• tüm dostlara slm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2015, 16:35:07 »
slm arkadaş büyük olasılıkla kapı fitillerinden. Hiç başka yerleri depreştirip masraf etme , fitillerin içerisine uygu kalınlıkta şeffaf hortum sokuştur yada  fitilleri hafif yağlı bezle sil. su kanallarına yine de ızgarayı çıkarıp bak.
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2015, 16:36:33 Gönderen: 1sea »
ASLAN BESLEYEN YEMİNİ HASAP ETMEZ

Çevrimdışı cybertronics

• Daha iyisi yine bir VAG'dır
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf MK4 1999 1.6 AKL & Audi A6 2008 4.2 Quattro
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2015, 21:53:09 »
achy46 o sızmayı büyük ihtimalle gözle göremezsin zaten 3 nokta var kontrol etmen gereken sileceklerin altında tahliye kanalı vardır onda tıkanma varmı ona bak , aracın altında plastik kapaklar vardır onları kontrol et , birde kapı fitilleri illaki bunların üçünden birisidir ama eğer ayak kısmında gaz pedalına yakın kısımda ise sorun o zaman sileceklerin altını temizletmen gerekli
Daha iyisi yine bir VAG'dır

Çevrimdışı acy46

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2015, 00:18:37 »
Arkadaşlar sonunda buldum aracın nerden su aldığını , stop lambasının birinin contası yokmuş digeride eskimiş her ikisinden de su almaya başlamış , bütün hali döşemeyi falan soktuk kurumaya bıraktık , tam 1 saat su tuttuk hortumla başka hicbiryerden kavak vermedi , sadece stop lambalarından girdi. Sorunu çözdüğüm için çok mutluyum. Su yolunu bulmuş şoför tarafına kadar gelmiş anlayacağınız .

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Şubat 2015, 16:16:35 »
gözün aydın hadi.kurtulmuşsun.
 :tamamdir