Gönderen Konu: akü kutup başını söktük. kapılar açılmıyor  (Okunma sayısı 10080 defa)

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
Ynt: akü kutup başını söktük. kapılar açılmıyor
« Yanıtla #14 : 14 Ocak 2015, 10:10:52 »
Kesinlikle kapılardan, camlardan açmaya çalışmayın, daha da masraflı olur, en iyisi panjurdan kaputu açmak, en fazla panjur yada kaput teli masrafınız olur,
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 14 Ocak 2015, 20:17:54 »
En mantıklısı murderın zeynaldı demi?  Onun yöntemi kaput açma teli sol taraftan panjurun üstünden geliyor. Elektrik olmayınca asla acılmaz diye biliyorum mekanizmalar elektrikli. Yapabileceğin tek iş ya teli çekecen alttan uzanıp yada kaput kilidine uzun bi tornavida ile açıyorlar diye biliyorum. Bi bakmam lazım.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #16 : 14 Ocak 2015, 20:52:15 »
En mantıklısı murderın zeynaldı demi?  Onun yöntemi kaput açma teli sol taraftan panjurun üstünden geliyor. Elektrik olmayınca asla acılmaz diye biliyorum mekanizmalar elektrikli. Yapabileceğin tek iş ya teli çekecen alttan uzanıp yada kaput kilidine uzun bi tornavida ile açıyorlar diye biliyorum. Bi bakmam lazım.
Muharrem Zeynal abi. Bana mantikli olan bu geldi zarar vermeden basit bir bicimde sokmek icin

Çevrimdışı cicos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 15 Ocak 2015, 17:07:02 »
selamlar arkadaşlar ilginiz için çok teşekkürler. dun kaportacı arkadaşım geldi arabaya baktık inceledi ön panjurun oradan anahtarın dili gözükmüyor dedi. anahtarcı arkadaşa danışmıştım kapının ucundan açarak tel ile açabileceklerini söylediler dedim. kapının direğinde bükülme yapabilir zorlama ile sonra düzeltilir dedi. en son çare olarak da kelebek camı kırıma fikri uyandı aklımıza. gece onu düşünerek kafam bi duman sabah olmadı bana durduk yere can sıkıntısı işte.  öğleden sonra anahtarcı arkadaşıma gittim kapıda esneme olur mu diye yok dedi bu zamana kadar hiç yapmadık dedi. ve geldik arabanın başına cüzdan kadar içi hava basılan bezden aletleri var ucunda da hava basan pompası onunla kapıyı araladılar aralanan yerden tel salarak kaputun içten açma mandalını el yordamıyla uğraşa uğraşa (15-20 dakika sürdü) ve kaputu açtık. kutup başını taktık ve kumandaya basar basmaz anında kapılar açıldı :D marja bastık arabamız çalıştı şükürler olsun. ve sorunu çözdük. bu işlemin bana maliyeti 40 tl ye patladı. kutup başını sökmek mi aman bir daha düşünün derim..... 

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Ocak 2015, 20:58:40 »
Telle mandalı nasıl buldunuz ve ulaştınız hala onu düşunuyorum. Gözun aydin gecmis olsun. Bununla gelsin gecsin kardesim.

Çevrimdışı cicos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 15 Ocak 2015, 23:28:56 »
tel uzun bir tel ve kalın ucu kıvrık. bir kişi yan taraf dan yönlendirme yapıyor teli tutanda artık elinin marifetiyle kaput kolunu denk getiriyor. arkadaşlar baya tecrübeli çok açıktık böyle dediler. şükür çözdük ona seviniyorum... teşekkürler kardeşim

Çevrimdışı rhmoztrk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 16 Ocak 2015, 09:08:35 »
Elinizle camı aşağı doğru çekin az bişiy aralanması gerek sonra bi şekilde telle vs açarsınız. servislere çakallara  para kaptırmayın.Hiç olmadı kelebek camı kırın çekiciye gitseniz 100 tl en az serviste alcak okadar en garanti kelebek camı :D

Çevrimdışı cicos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 16 Ocak 2015, 20:31:46 »
biz arabanın hiç bir yerini kırmadan dökmeden 40 tl halletik  ;D :sevgi:

Çevrimdışı rhmoztrk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 18 Ocak 2015, 23:35:31 »
süper :D

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #23 : 19 Ocak 2015, 10:11:41 »
Çok ilginç, ön kapı kapalıyken kaput açma mandalının çekilememesi lazım, en azından benim arabada öyle...
Geçmiş olsun, zaten VAG araçlarının kapıları kumandayla kilitlendiyse iç açma kolundan da açılamaz...
Yani mesela benzinlikte arabanızı kilitleyip, markete ödemeye gittiyseniz arabanızda kalan yolcular acil bir durumda dışarı çıkamaz, o yüzden kilitleme yolcular tarafından, iç kilitleme düğmesi ile yapılmalı...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı vtt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 21 Ocak 2015, 17:19:39 »
aynı şey başımıza gelmişti kapıyı kastırıp üstten olta sokup kilidi çekmiştik fikir olabilir.