Gönderen Konu: 01' 1.9 TDi ( Yeni Fotolar ve Yenilikler Sf. 4'te )  (Okunma sayısı 25455 defa)

Çevrimdışı nismoo

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 01' Golf IV TDi
Ynt: Sonunda 1.9 TDi'ma Kavuştumm
« Yanıtla #42 : 09 Ocak 2015, 20:21:31 »
Maşallah çok güzel bir araç. Motor - şanzıman uyumu şahane. İşi bilen biri güzel bir remap yaptımı hem yakıtı biraz daha düşer hem de gazladımı uçuşa geçer. Kaliteli yakıt, yağ almaya dikkat edin. Düzenli aralıklarla Carbon Clean işlemini aksatmayın. Dizel motor kurum bağladımı işi bitiyor.

Aynen maslak paşaoğluna uğrıycam yakın bi zamanda. Bakımı vs bi hafta sora giricem inş. Çok teşekkürler ayrıca iyi dilekleriniz için :)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #43 : 09 Ocak 2015, 23:22:59 »
PS Chiptuning - Barbaros usta yı da tavsiye ederim. Kardeşim ve arkadaşlarımdan Powershop - Bayçu bey de yaptıranlar da memnun.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2015, 23:23:19 Gönderen: edincol »
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı nismoo

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 10 Ocak 2015, 01:12:06 »
Söylediğiniz iki kişi hakkında da bilgim var az çok işinde isim yapmış güzel insanlar. Ama seçenek çok bakalım benimde var bir çok arkadaşım gittiği ustalar vs bir istişare yapıp gidicem artık. Arabada büyük intercooler falan var çünkü birşeyler olduğuna eminim motorda kesinlikle 110 HP gibi gitmiyor motor. Fazlası var gibi.

Çevrimdışı nismoo

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 10 Ocak 2015, 17:34:04 »
Ya arkadaşlar kafamı kurcalayan birşey var benim aracımın motorunda TDi yazısının hepsi kırmızı ve boyama olmadığuna net eminim. Ne anlama geliyo bu 110luklarda hepsi kırmızı olan var mı acaba ya ? PD130 larında üst kapağı farklı oluyor diye biliyorum ama varsa bi bilgisi olan yardımcı olsun lütfen.

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #46 : 10 Ocak 2015, 17:48:20 »
Ya arkadaşlar kafamı kurcalayan birşey var benim aracımın motorunda TDi yazısının hepsi kırmızı ve boyama olmadığuna net eminim. Ne anlama geliyo bu 110luklarda hepsi kırmızı olan var mı acaba ya ? PD130 larında üst kapağı farklı oluyor diye biliyorum ama varsa bi bilgisi olan yardımcı olsun lütfen.
aynen farklı oluyor senin ki boyanmadıysa degiştirilmiş olabilir ama böyle komple boyalı zor gibi
130 luk kapak farklı ve bu sekilde üst kapagı
http://www.youtube.com/watch?v=j1T7k85ppSw
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2015, 17:49:46 Gönderen: okaykay_1 »
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı nismoo

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 11 Ocak 2015, 23:58:18 »
aynen farklı oluyor senin ki boyanmadıysa degiştirilmiş olabilir ama böyle komple boyalı zor gibi
130 luk kapak farklı ve bu sekilde üst kapagı
http://www.youtube.com/watch?v=j1T7k85ppSw

Değiştirdiklerini hiç sanmıyorum ya kim uğraşırki öyle birşeyle :) Evet PD130 un üst kapağını biliyorum benimki bundan değil.

Çevrimdışı nismoo

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 19 Ocak 2015, 20:19:41 »
Arkadaşlar benim aracı mtv için bilgilerini girdim sistemde araç 1.9 TDi Lim Comf. olarak yazıyordu. "Lim"in ne anlama geldiğini bilen var mı ?

Çevrimdışı Uğur İNCE

• 2004 Pasific
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4 2004 Pasific
« Yanıtla #49 : 21 Ocak 2015, 13:33:13 »
 hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin.
  kardş aracı düşürmek istersen bendeki yaylarla takas yapabılıriz. orjinaline cevirmek istiyorum ben
Yetişemiyosan El Salla

Çevrimdışı nismoo

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 24 Ocak 2015, 04:25:50 »
hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin.
  kardş aracı düşürmek istersen bendeki yaylarla takas yapabılıriz. orjinaline cevirmek istiyorum ben

Saolun teşekkür ederim. Süspansiyon için farklı bir projem var düşürmeyi düşünmüyorum şimdilik.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #51 : 24 Ocak 2015, 16:21:19 »

Normalde senin aracında olması gereken sadece ''I'' kırmızı hem motor kapağı hemde bagaj kapağında.ama tabi kırmızıları çoğaltanlar oluyor kafasına göre gören 130 luk sansın 150 lik sansın gibilerinden. kim uğraşır deme ben bizzat uğraşan insanlara denk geldim :)

Çevrimdışı polat35

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 4 1.9 tdi 130 ps
« Yanıtla #52 : 26 Ocak 2015, 01:42:54 »
Hayırlı olsun olsun Allah kaza bela vermesin.Aracın fotolarıda arkadaki tdi çift kırmızı sizin araç 130 luk 110 luk 6 ileri mk 4 yoktur ruhsat ta motor kodu asz ile mi başlıyor.

Çevrimdışı nismoo

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 27 Ocak 2015, 00:48:07 »
Hayırlı olsun olsun Allah kaza bela vermesin.Aracın fotolarıda arkadaki tdi çift kırmızı sizin araç 130 luk 110 luk 6 ileri mk 4 yoktur ruhsat ta motor kodu asz ile mi başlıyor.

Saolun öncelikle teşekkür ederim. Aracın motor kodu AHF ile başlıyor ASZ nin motor üst kapağı zaten farklı tamamen. 6 ileri olayıda 2001 yılında 110luk Golf IV'lerin nadir olarak 6 ileri modelleride mevcut. 110HP yani araç arkadaki yazıları değiştirmişler.

Normalde senin aracında olması gereken sadece ''I'' kırmızı hem motor kapağı hemde bagaj kapağında.ama tabi kırmızıları çoğaltanlar oluyor kafasına göre gören 130 luk sansın 150 lik sansın gibilerinden. kim uğraşır deme ben bizzat uğraşan insanlara denk geldim :)

Vallahi çok boş uğraş ya bizimde böyle kafamızı kurcalıyolar. Ben olsam 3 gri TDI yazısı koyardım sürpriz olsun gelene geçene  :D

Çevrimdışı nismoo

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 19 Şubat 2015, 18:06:11 »
Tek giriş çift çıkış full nikelaj egsoz ucu aldım aracıma. Ayrıca komple 63 lük düz boru çekildi. Katalitik konvektör iptal. Zaten içi boş çıktı :D Şuanlık aracın sesi tatminkar. Ufak bir sorunum var o nedenle aracın avansı düşük. Bu nedenle sıkıştırma biraz düşük. Eminim normale döndüğünde sesi artacaktır. Heleki remapten sonra mermi olucağı kesin  :sevgi:

İç ışıkların hepsini netten takım halinde sipariş ettim ve montajını yaptım. Arabanın havası gerçekten inanılmaz değişiyor. Pure White olarak aldım. Gözüm gönlüm açıldı. Kalite artıyor resmen halojen lambalara nazaran.

Arka Stoplarımı orjinala dönmüştüm zaten aldığımın ertesi günü. Yine yabancı bir siteden sipariş ettiğim Alman bayrağı mı logoya yapıştırdım. Gerçekten çok güzel bir ince ayrıntı tavsiye ederim arkadaşlar :)

Bu da yakıtta yeni rekorum  :saygılar

Amerikan park modülümüde taktırdım ancak daha onu fotoraflayamadım. havalar düzelsin güzel bir temizlikten sonra onlarıda çekip koyacağım konuya :)
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2015, 18:07:57 Gönderen: nismoo »

Çevrimdışı cybertronics

• Daha iyisi yine bir VAG'dır
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf MK4 1999 1.6 AKL & Audi A6 2008 4.2 Quattro
Ynt: 01' 1.9 TDi ( Yeni Fotolar ve Yenilikler Sf. 4'te )
« Yanıtla #55 : 19 Şubat 2015, 18:35:56 »
Maşallah nazar değmesin güzel kazasız belasız günlerde kullanın. "LIM" ABD'de Limousine , Avrupada Limited Edition olarak satıldı yanlış hatırlamıyorsam 20. yıl özel üretimi olması lazım. Küçük birkaç sorum olacak benim araca pioneer teyp bende düşünüyorum mümkünsen sizinkinin fotoğrafını yakından çekip koyabilirmisiniz nasıl duruyor yuvaya tam oturuyormu çerçeve vs gibi birkaç şeye bakmak istiyorum. Birde tavan kaplaması normalden farklı duruyor alcantara'mı ve sonradan yapılma mı?
Daha iyisi yine bir VAG'dır