Gönderen Konu: Yeni bir sorunla baş başayım !  (Okunma sayısı 2213 defa)

Çevrimdışı myagizozdemir

• Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf MKIV
Yeni bir sorunla baş başayım !
« : 15 Aralık 2014, 20:07:42 »
Bugün aracımın yanına gittiğimde merkezi kilidin kumandadan çalışmadığını farkettim, kapıyı anahtarla açtım oturdum kontağı çevirdim çalıştırdım, bir de baktım airbag lambası yanıyor. Sonra camı açmak istediğimde cam da açılmadı ne aşağı ne yukarı hiç bir tepki yok. Arabayı aldığımdan beri ilk defa gördüğüm kadranın ortasında kırmızı renkte arka bagaj kapağı açık bir araç simgesi bu da bonus hediyesi olsa gerek. Sigortaları kontrol ettim, hepsi temiz sağlam gözüküyor kesme yok. Fakat gel gelelim ki cam, merkezi kilit, iç aydınlatma hiç biri çalışmıyor. Ne yapmam gerekir, başına böyle bir şey gelen var mı ?

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Ynt: Yeni bir sorunla baş başayım !
« Yanıtla #1 : 15 Aralık 2014, 21:12:45 »
ustte kisa kucuk sigortalari degistir gerekirse. gozle bakma saglam olmayabiliyor. orayi duzelttikten sonra calismazsa konfor beyinde sorun var.

Çevrimdışı myagizozdemir

• Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf MKIV
« Yanıtla #2 : 16 Aralık 2014, 18:55:55 »
MurdeR kardeşim, önerin için çok teşekkür ederim. Sonuç olumlu. Başına böyle bir şey gelen üyelerimizin sorunu çözmesi için şöyle özet geçeyim. Sigorta panelindeki 5-6-14-38 numaralı sigortaları değiştirdiniz mi işlem tamamlanmış oluyor. İlk etapta araçta herhangi bir tahribat söz konusu olmaması için akünüzün + ve - kutup başını sökün. Söktükten sonra sigorta kutusunda yazmış olduğum numaralardaki sigortaları yenisiyle değiştirin. Kontağı çevirdiğinizde iç aydınlatmanızın, merkezi kilidinizin, elektrikli aynalarınızın, varsa sunroof'unuzun çalıştığını göreceksiniz.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #3 : 16 Aralık 2014, 19:26:41 »
MurdeR kardeşim, önerin için çok teşekkür ederim. Sonuç olumlu. Başına böyle bir şey gelen üyelerimizin sorunu çözmesi için şöyle özet geçeyim. Sigorta panelindeki 5-6-14-38 numaralı sigortaları değiştirdiniz mi işlem tamamlanmış oluyor. İlk etapta araçta herhangi bir tahribat söz konusu olmaması için akünüzün + ve - kutup başını sökün. Söktükten sonra sigorta kutusunda yazmış olduğum numaralardaki sigortaları yenisiyle değiştirin. Kontağı çevirdiğinizde iç aydınlatmanızın, merkezi kilidinizin, elektrikli aynalarınızın, varsa sunroof'unuzun çalıştığını göreceksiniz.
1 ay önce aynısı benim başıma gelmişti de  :D :D

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2014, 21:45:05 »
Benimde hem eskisinde hemde bunda geldi lambalari led takarken Şase yaptirdimda artik tecrube oldu direk tek atisla cozuyorum ;)
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi