Gönderen Konu: BORA'M (SATILDI)  (Okunma sayısı 119190 defa)

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
Ynt: BORA'M SATILIKTIR.
« Yanıtla #238 : 05 Ocak 2016, 09:12:32 »
Hayırlı satışlar, hem donanım hem temizlik olarak ender bulunan bir araba. Artık gelmiyor böyle hacimli motorlar.

Teşekkür ederim,
Evet böyle güçlü motorlar üst düzey yeni passatlarda var şimdilik.
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı gültekin77

• Profili Görüntüle
Ynt: BORA'M
« Yanıtla #239 : 11 Mart 2016, 22:43:15 »
Güncel durum;
Satmaktan şimdilik vazgeçtim,  :)
Yapılacaklar var...

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #240 : 11 Mart 2016, 23:23:46 »
Güncel durum;
Satmaktan şimdilik vazgeçtim,  :)
Yapılacaklar var...

Ortalık yıkılacak gibi bir his var içimde  :D
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı gültekin77

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #241 : 12 Mart 2016, 00:14:19 »
Ortalık yıkılacak gibi bir his var içimde  :D

Çok değil birazcık. :)

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: "00 2.5 TDI T4-"04 1.4 TDI 6Y Fabia
« Yanıtla #242 : 12 Mart 2016, 08:14:59 »
Sevindirici haber
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Z.M.Sigorta Ve Kaskoda Uygun Fiyatlar.

Çevrimdışı gültekin77

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #243 : 07 Nisan 2016, 06:54:08 »
Sevindirici haber

Başka sevindirici haberler de var; :D
Eskiyen, yıpranan ve kırılan parçalardan yenilemeler oluyor;
Şoför tarafının kolçağını (cam açma kapama düğmelerinin olduğu kısım) yeniledik,
Ön iki davlumbaz yerlerinden çıkıp lastiğe sürtmüştü onlar yenilendi,
Yazlık lastik ve jantları 17 BBS leri taktık.
Motor kısmında bazı parçalar eskimiş yada kırılmıştı onları yeniledik, V kayış gergi elemanı, V kayışı, direksiyon yağ kutusu kapağı, yağ çubuğu alt parçası, vs. yenilendi. (parçalar tabi ki orjinal :))
Bu arada şunu söylemeden edemeyeceğim; malesef bazı servisler işini doğru düzgün yapmıyor, adam ön tamponu takarken 3 tane vidasını takmamış, tamponu yerine doru düzgün oturtmamış ve yeni değiştirdiğim akü muhafaza kutusunu kırmış,  :t
Aldığı paraya yazık.
Güncel resim yakında...

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #244 : 07 Nisan 2016, 20:57:45 »
maalesef dediğin gibi Harun abi geçen bende bakıma girdim haa servisimden yana sikintim yok belki de gün boyu araç başında olmamdan dolayı her işleri düzgün du yeri geldi kendimde aldım tornavidayi alt karter muhafazasını taktim dediğin gibi yeni yetme çocuklara veriyorlar araba sökme takma işini ondan dolayı eksik işler normal tam telefonla konuşurken eleman muhafazayi tek vidaya bırakmış eğiliyor hemen gittim mudahale ettim daha Allah evlat edinme şansı vermedi ama ben arabama evladı gözüyle bakanlardanim.Allah kasapların eline düşurmesin
'Golf MK1 Yaşam Tarzıdır. Birkere Bulaştımı Kurtulması zordur Kurtulanda Hayattan Zevk Almayı Unutandır.. ' DR.Erşan Varol

Çevrimdışı gültekin77

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #245 : 10 Nisan 2016, 03:41:03 »
maalesef dediğin gibi Harun abi geçen bende bakıma girdim haa servisimden yana sikintim yok belki de gün boyu araç başında olmamdan dolayı her işleri düzgün du yeri geldi kendimde aldım tornavidayi alt karter muhafazasını taktim dediğin gibi yeni yetme çocuklara veriyorlar araba sökme takma işini ondan dolayı eksik işler normal tam telefonla konuşurken eleman muhafazayi tek vidaya bırakmış eğiliyor hemen gittim mudahale ettim daha Allah evlat edinme şansı vermedi ama ben arabama evladı gözüyle bakanlardanim.Allah kasapların eline düşurmesin

Evladın da hayırlısı olsun inşallah,
Ya bana düzgün usta ve servis denk gelmiyor yada doğru düzgün usta yok, para kazanmak birinci öncelik, dürüst iş yapmak yok, müşteri memnuniyet önemsenmiyor.
Başında durup müdahale edince de elemanlar öyle rahatsız oluyorlar ki sorma neredeyse oradan kovacaklar.
Geçen yazlık lastikleri taktırırken malesef yine eleman diskin arkasındaki demir parçasını eğmiş diske sürtüyor, önce anlayamadım bir iki gün öyle dolaştım, bir iki yere sordum birisi balataların kale marka iyi değil sert o ses yapıyor değişmesi gerekiyor dedi, o arada aklıma geldi şu diske bi bakayım dedim diskin arkasındaki demirin diske sürttüğünü gördüm elimle düzelttim sorun çözüldü, elemana da sorunun sebebini söyledim balataların değişmesini istemiyorum dedim, bir surat astı acele lastiği taktı benimle de hiç konuşmadı, ben de selam bile vermeden bastım gittim.
İş bilmiyorlar bir de afra tafra yapıyorlar.  :t
Elimden bazı işler geliyor da malzeme ve zaman yok, yoksa kendim yapacağım.

Çevrimdışı gültekin77

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #246 : 10 Nisan 2016, 04:43:42 »
Farlara tekrar el attım, :)
Cam temizliği ve karartma;
Malum plastik cam zamanla taş izlerinden ve güneşten dolayı çizilip soluyor,
Camlara önce 1200 kumlu zımpara ile sulu zımpara yaptım, sonra da pasta ve cila uyguladım.
Ön taraftaki parçayı da parlak siyaha boyadım.

« Son Düzenleme: 10 Nisan 2016, 04:45:48 Gönderen: gültekin77 »

Çevrimdışı brkdmr38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #247 : 10 Nisan 2016, 17:37:42 »
Bir ay kadar önce bende aynı uygulamayı yaptım araç üzerinde sokmeden zımpara ve pasta uyguladı olduğu kadar oldu

Çevrimdışı gültekin77

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 10 Nisan 2016, 22:01:04 »
Bir ay kadar önce bende aynı uygulamayı yaptım araç üzerinde sokmeden zımpara ve pasta uyguladı olduğu kadar oldu

Sökmüşken daha rahat uygulama yapılıyor, farın içi de zamanla kirleniyor ve kararıyor içini de temizlemiş oluyorsun.

Bu da toplanmış hali;

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #249 : 12 Nisan 2016, 01:50:26 »
benim camlarda dıştan sararmaya başlamış plastik olunca golf 4 te  camdı böyle şeyler olmuyordu :) ama daha önceden üzerine polisaj yapılmamış sanırım. arada görüyorum polisaj yapılıyor farlara çok güzel parlıyor ama 1 ay sonra yine aynı duruma geliyor özel bi katman falan var mı ki bu plastiğin üzerinde?

Çevrimdışı welovetoride

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Wagon Jetta
« Yanıtla #250 : 12 Nisan 2016, 20:53:58 »
Meguiars Plastix far temizleyici almıştım, şu an elimde 2 takım yedek far var geçen hafta onlara uyguladık,tam anlamıyla beyazlatmıyo maalesef.Arkasına yine Meguiars pasta-cila uyguladım daha bi farkedilir oldu temizlendiği.
Bütün hayatımız JETTA olabilir, bize kucaktan kucağa gezen ilişkilerden daha zevkli gelebilir..
www.facebook.com/Lowslowride İnstagram @welovetoride

Çevrimdışı gültekin77

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #251 : 12 Nisan 2016, 23:15:55 »
benim camlarda dıştan sararmaya başlamış plastik olunca golf 4 te  camdı böyle şeyler olmuyordu :) ama daha önceden üzerine polisaj yapılmamış sanırım. arada görüyorum polisaj yapılıyor farlara çok güzel parlıyor ama 1 ay sonra yine aynı duruma geliyor özel bi katman falan var mı ki bu plastiğin üzerinde?

Evet koruyucu bir katman var tahminim  o sararıyor, zımpara ile o katmanı almış oluyoruz.
İnternette uygulamalar var ben de ondan cesaret alarak benzerini uygulamaya çalıştım, umarım daha kötü olmaz, sonucu 1 ay sonra görürüz artık ;)
Bu arada Çin ve Honk Kong gibi ülkelerde benim aracın plastik camı satılıyor, ücretsiz kargo ile geliyor, olmadı camın yenisini alırız. :)