Gönderen Konu: Lastik  (Okunma sayısı 3399 defa)

Çevrimdışı comicim

• Profili Görüntüle
Lastik
« : 21 Kasım 2014, 12:10:38 »
Arkadaşlar merhaba. Golf 4 195/65/15 ebatlarında ; yazlık , 4 mevsim ve kışlık olmak üzere lastik önerilerinizi yazar mısınız. Ayrıca bildiğiniz üzere Ankara' ya eskisi kadar aşırı kar yağmıyor son bikaç yıldır. yağsa dahi ana yollar hemen açılıp , diğer kısımlar da 1-2 günde eriyo zaten. Kar üzerinde kullanmamak kaydıyla; kışın da kullanabilceğim bir 4 mevsim veya yazlık lastik var mı. Şu anki lastklerim : michelin energy saver. bu lastikleri 3 yıldır sürekli , her mevsim kullanıyorum kar üzerinde olmamak kaydıyla. tavsiye ve fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler şimdiden. 
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2014, 12:11:21 Gönderen: comicim »

Çevrimdışı serhaty

• Profili Görüntüle
Ynt: Lastik
« Yanıtla #1 : 21 Kasım 2014, 15:09:01 »
Test sonuçlarını dikkate alarak yaz lastiğinde Hollanda menşeli Vredestein Sportrac 5 aldım, çok memnunum.
Önceki lastiklerim Michelin Pilot Exalto pe2.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2014, 17:29:34 »
size özel değil ama genel bir cevap yazmak gerekirse özellikle kışlık lastik seçiminde yaşanılan bölgenin koşulları çok büyük önem kazanıyor. kışlık lastik sadece kar üzerinde değil kuru zeminde de üstünlük sağlayabiliyor. burada en büyük etmen ise sıcaklık. eşik değer 7 derece. kuru zeminde 7 derecenin altında en kötü kış lastiği dahi en iyi 4 mevsimden daha iyi yol tutuş sağlıyor. fakat kendimden örnek vereyim. yaşadığım yer olan manisa akhisarda kışın en soğuk zamanlarında 3-4 dereceye düşüyor. sadece 3-5 gün eksi derecelere düşüyor.kar buz desen zaten yok. bolca yağmur var. bolca yağmuru olan böyle bir iklimde veya antalyada mersinde izmirde vs kışlık lastik yerine etkili yağmur olukları olan bir 4 mevsim dahi ihtiyacı giderecektir.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
« Yanıtla #4 : 05 Aralık 2014, 18:08:13 »
Petlas tavsiye ederim o kadar zorlamama rağmen iyi dayanıyorlar bana :melek:

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Aralık 2014, 13:08:38 »
petlas yada goodyear alabilirsin ikisinide tavsiye ederim.petlas yerli malı yurdun malı herkes bunu kullanmalı.artık çok kaliteli lastik üretiyor.eskisi gibi değil geliştirdi.goodyearda ise ıslakta yol tutuşu ve fren mesafesi çok iyi.bana fiyat uygun geldi goodyear efficent grip yazlık 4 adet ultragrip 8 de 2 adet kışlık aldım.kışlıkları daha takmadım sıfır duruyor.geçen sene kar olmadı pek bu senede yağacağı yok gibi :)

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #6 : 08 Aralık 2014, 13:39:22 »
petlas yada goodyear alabilirsin ikisinide tavsiye ederim.petlas yerli malı yurdun malı herkes bunu kullanmalı.artık çok kaliteli lastik üretiyor.eskisi gibi değil geliştirdi.goodyearda ise ıslakta yol tutuşu ve fren mesafesi çok iyi.bana fiyat uygun geldi goodyear efficent grip yazlık 4 adet ultragrip 8 de 2 adet kışlık aldım.kışlıkları daha takmadım sıfır duruyor.geçen sene kar olmadı pek bu senede yağacağı yok gibi :)
geçen kütahyadan geçerken yağıyodu abi yüksek bi yerde :) bu aralar yine geçicem gibi sürekli gidip geliyoruz bozüyük kütahya afyonkarahisar yüksek yerlerde sürekli yağıyor yada gizli buzlanma oluyor şart kışlık :)

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Aralık 2014, 18:43:31 »
ben tepelere pek çıkmıyom.yüksekler senin alçaklar benim olsun. :)
tabiki en az 2 tane takmak şart.emniyet açısından.gizli buzlanma olabilir abiki  :tamamdir