Gönderen Konu: imobilayzır arızası  (Okunma sayısı 4425 defa)

Çevrimdışı serdal343734

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 golf4
imobilayzır arızası
« : 15 Kasım 2014, 15:28:48 »
 :bekleriz:
serdal

Çevrimdışı serdal343734

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 golf4
Ynt: imobilayzır arızası
« Yanıtla #1 : 15 Kasım 2014, 15:30:18 »
benim araç ikide bir imo arızası veriyor yokmu bunun çaresi arkadaşlar
serdal

Çevrimdışı cybertronics

• Daha iyisi yine bir VAG'dır
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf MK4 1999 1.6 AKL & Audi A6 2008 4.2 Quattro
« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2014, 01:38:12 »
bilgisayara bağlatmak ilk aşamada sorunu daha net tespit etmeye yardımcı olacaktır , muhtemelen bir hata kodu verir , bilgisayar hata vermiyorsa yada ecu veye odometre ile bağlantı kurmuyorsa büyük ihtimalle bu iki parçanın tamiri yada değişimi gerekir. ama örneğin coil signal too low gibi bir hata veriyorsa daha nokta atış hata tespiti yapabiliriz.
Daha iyisi yine bir VAG'dır

Çevrimdışı ucaria

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2014, 00:17:53 »
Gösterge panelini söküp arkasında lehimli yerler var sorun ondanda kaynaklanabilir benim basıma geldi temizleyip lehime gerek olan yerleri lehimleyip sorun çözüldü cüzi bir fiyata bende immo kodlamasıyla 3 ay uğraştım sonunda çözdük.

Çevrimdışı comicim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Kasım 2014, 11:33:38 »
Aynı sıkıntı bende de vardı. iki ustaya gittim , orasına burasına bakıp bi ton yorum yaptılar, yetkili servis komple anahtar bloğu değişecek dedi , sonunda internette araştırırken birisi akü ye baktır diye yazmış. akü bitime yakın ilk enerji kesmeye başladığı yerlerden biri immobilizer sistemi oluyormuş. ertesi gün aküyü kontrol ettirdim. gerçekten bitme noktasına gelmiş. akü değişti , sorun çözüldü çok şükür. Bu tip bikaç deneyim sonucu şunu öğrendim ; tabelasında -özel veya yetkili servis farketmez- vw yazan her yer vw den anlıyor denemez... Hiç ummadığın bi yerde veya araştırırken öylesine gözüne takılan bişeyde bulabiliyosun çözümü. Tabi naçizane benim fikrim bu. İnşallah halledersin sorunsuz. Geçmiş olsun.