Gönderen Konu: KAPI DÖŞEME, İÇ KAPI KOLLARI  (Okunma sayısı 9448 defa)

Çevrimdışı mc_exrem

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: G0LF MK IV 2bin1 1,6 SR Lpg White
KAPI DÖŞEME, İÇ KAPI KOLLARI
« : 14 Kasım 2014, 01:12:59 »
Merhabalar Arkadaşlar

Ankarada Kapı döşemelerini değiştirebileceğim düzgün bi firma ve iç kapı tutamaçlarını boyatmak için bi adres var mı acaba :D
Yaptıranlar varsa paylaşırlarsa memnun olurum
Ekrem KILIÇER

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
Ynt: KAPI DÖŞEME, İÇ KAPI KOLLARI
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2014, 02:58:12 »
takip  :tamamdir
-06YBV34 1997 Golf 3 1.6 Sportline- Seni unutmayacağım...

Çevrimdışı ofc_bjk

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2014, 22:34:48 »
takip 2

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2014, 11:42:57 »
4 kapı için 400tl dedi bana tavanı yaptırdığım yer geçende...kapı başı 100 lira civarı alırlar gibime geliyor ortalama.kapı tutmaçları için ise bişey diyemicem çünkü biçok boyacının işine gelmiyor sanırım sadece bunları boyamak.tanıdık falan birileri olursa rahatlıkla yaptırabilirsiniz tabi ama fiyat konusunda ne olur bilemem.genelde forumda herkes kendi çapında temizleyip sprey boya ile girişiyorlar.ben de deneme amaçlı sağ ön kapıyı yapmıştım parlak siyah ile.Sabırlı davranıp bikaç kat kat attığınız zaman gayet iyi duruyor diyebilirim,sonradan ele yapışması ya da dökülmesi söz konusu değil  :tamamdir şimdiden kolay gelsin.

Çevrimdışı cybertronics

• Daha iyisi yine bir VAG'dır
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf MK4 1999 1.6 AKL & Audi A6 2008 4.2 Quattro
« Yanıtla #4 : 16 Kasım 2014, 01:44:53 »
illa ustaya boyatacam dersen tavsiye edebileceğim bir yer var ama aşağıdaki konuda boyama için yazmıştım bir göz atmanı tavsiye ederim ;)

http://www.vwtr.net/forum/golf-iv/golf4-kapi-kollari-ve-cita-boyama-t36247.0.html
Daha iyisi yine bir VAG'dır

Çevrimdışı mc_exrem

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Kasım 2014, 02:22:31 »
4 kapı için 400tl dedi bana tavanı yaptırdığım yer geçende...kapı başı 100 lira civarı alırlar gibime geliyor ortalama.kapı tutmaçları için ise bişey diyemicem çünkü biçok boyacının işine gelmiyor sanırım sadece bunları boyamak.tanıdık falan birileri olursa rahatlıkla yaptırabilirsiniz tabi ama fiyat konusunda ne olur bilemem.genelde forumda herkes kendi çapında temizleyip sprey boya ile girişiyorlar.ben de deneme amaçlı sağ ön kapıyı yapmıştım parlak siyah ile.Sabırlı davranıp bikaç kat kat attığınız zaman gayet iyi duruyor diyebilirim,sonradan ele yapışması ya da dökülmesi söz konusu değil  :tamamdir şimdiden kolay gelsin.
yaptığım araştırmaya göre döşemeciler genellikle şaşmaza yoğunlaşmışlar ve kalite firmalar genellikle şaşmazda. Hemen hemen hepsi 400 istiyor. Benim derdim kaliteli işçilik olsun. K.örende döşemecioğlu diye bi yer buldum yanına uğradım kapı başı 60 olur dedi ama işçilik ne kadar düzgün olur bilmiyorum. Kimse döşeme yaptırmamış galiba kimsenin sesi çıkmıyor :-[. Ben buraya yaptırmaya karar verdim. Sonuçları sizinle paylaşırım. :tamamdir
Ekrem KILIÇER

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #6 : 16 Kasım 2014, 03:51:21 »
Ben kendim yaptim. Orjinalini soktum icerideki parcalanmis sungeri temizledim attim. Kumasi yikadim geri yapistirdim yerine herhangi bi atma vs olmadi henuz.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Kasım 2014, 11:43:36 »
Muharrem arabayı sök tak konusunda uzmandır  :D kumaş işini de kendi halletmiş  :tamamdir

Çevrimdışı cybertronics

• Daha iyisi yine bir VAG'dır
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf MK4 1999 1.6 AKL & Audi A6 2008 4.2 Quattro
« Yanıtla #8 : 16 Kasım 2014, 18:53:22 »
Ben kendim yaptim. Orjinalini soktum icerideki parcalanmis sungeri temizledim attim. Kumasi yikadim geri yapistirdim yerine herhangi bi atma vs olmadi henuz.

En güzeli gene kendin pişir kendin ye , bende tavan + iç kapı çıtaları yaptım 150tl'ye mal oldu üstüne iki tavanlık kumaş ve koca bir bidon yapıştırıcı arttı.
Daha iyisi yine bir VAG'dır

Çevrimdışı alperdag

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 golf 4 otomatik comfortline plus
« Yanıtla #9 : 16 Kasım 2014, 19:05:07 »
bugün ankara ivedik osb'de araçlara ses sistemi yapan (aynı zamanda aksesuarcı) bir firmaya girdim adam şoför tarafındaki kapı döşemesini sökülmüş görünce bana ''biz kapı döşemeside yapıyoruz 4 kapı orjinal kumaşıyla kaplıycam 200 tl'ye olur'' dedi...

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #10 : 16 Kasım 2014, 20:40:06 »

Muharrem helal valla bi tarif et neler lazım bende şöför tarafını yapayım en azından o döşemenin arkasındaki kahverengi yapıskanlar illet bişey onları tamamenmi temizledin onlar çamaşır makinesini bozar valla  :) yapıştırıcı olarak ne kullandın bide?

Bu arada kapı kollarını söküp boyamak çok kolay onlara boşuna para vermeyin kendiniz yaparsınız ben zımparalayıp boyadım koçtaştan aldıgım boyayla 10 numara oldu.
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2014, 20:43:57 Gönderen: rene »

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Kasım 2014, 22:06:44 »
aslında kapı iç döşemesini iyi bir temizlik ardından dilediğimiz kumaşı seçip kendimiz de yapabiliriz diye düşünüyorum ama boş vakit lazım  :D

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #12 : 16 Kasım 2014, 22:32:00 »
Sifir kumas kullanicaksan esnek kumas olmasina dikkat et.  Abi ben kumasi cikardim anneme verdim yikadi. Ilk basta oradaki fiber parcayi tirnaklari var plastik puntayla tutturulmus oralardan cikarilcak disariya sonra kumas zaten bosta direk ayir benzinliklerde basincli yikama makinesi var orada cokta yakin olmicak sekilde yika atiyor ustundeki sunger parcalari. Daha sonra guzelce kurusun ikiside. Baliyi fiber parcanim bi kismina surup dis fircasi yardimiyla dagitiyorsun guzelce. Daha sonra kumasi koyup parca parca gerdire gerdire oturtuyosun zaten guzelce kuruyor. Geri kapi dosemesine fiber parcayi takmak icin ister plastik kaynagiyla yaparsiniz. Ben kendim sicak silikon ile yapistirdim herhangi bir atma vs olmadi gayet guzel duruyo.

Çevrimdışı mc_exrem

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Kasım 2014, 00:38:17 »
bugün ankara ivedik osb'de araçlara ses sistemi yapan (aynı zamanda aksesuarcı) bir firmaya girdim adam şoför tarafındaki kapı döşemesini sökülmüş görünce bana ''biz kapı döşemeside yapıyoruz 4 kapı orjinal kumaşıyla kaplıycam 200 tl'ye olur'' dedi...
Kesinlikle tavsiye etmiyorum  aksesuarcılar zaten bi çoğu at hırsızı misali iş kapacak yer arıyorlar. Döşeme işini döşemeciye vereceksin. Ön kapıyı yaptırdım ama pek memnun kalmadım astarı ince kullanmış eskisini göre çok zayıf duruyor. Yaptırmadan kumaşın kalınını seçmeniz önemli TAVSİYE. :tamamdir
Ekrem KILIÇER