Gönderen Konu: Gösterge değişikliği  (Okunma sayısı 11145 defa)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt: Gösterge değişikliği
« Yanıtla #14 : 04 Kasım 2014, 13:17:45 »
Sr motorda otomatik manuel farketmeksizin 2002 ve üzeri olanlar gaz teli yok elektronik bunlara oluyor cc 2003 ve 2004 lerdede mevcut.aynı zamanda bu model aralığındaki araçlarda gösterge tipi immo3.
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2014, 13:19:29 Gönderen: rene »

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 04 Kasım 2014, 15:24:19 »
arkadaşım resim eklemesini beceremiyorum fakat linki atarım oradan bakarsın http://www.forumvw.com/index.php?topic=130.0 ekran bu
kerim_dikmen

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 06 Kasım 2014, 10:33:57 »
arkadaşım resim eklemesini beceremiyorum fakat linki atarım oradan bakarsın http://www.forumvw.com/index.php?topic=130.0 ekran bu

Linkte bir çok gösterge var hangisi anlayamadım tam bi link yada bu linkteki göstergelerin kaçıncı sıradaki olduğunu söylerseniz sevinirim
-06YBV34 1997 Golf 3 1.6 Sportline- Seni unutmayacağım...

Çevrimdışı cybertronics

• Daha iyisi yine bir VAG'dır
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf MK4 1999 1.6 AKL & Audi A6 2008 4.2 Quattro
« Yanıtla #17 : 07 Kasım 2014, 10:03:54 »
immo 2 gösterge söküp yerine immo 3 takabilirsin , ancak vag-com üzerinden birkaç kodlama ve yeni immo3 panel'in skc koduna ihtiyacın var.

Öncelikle 17 Instruments'a girip soft coding (eski göstergede) bilgilerini bir kenara not etmen lazım bu bilgi aracınla ilgili bazı bilgileri panel'e tanıtır.
Eski paneli söküp yenisini takarsın kaba düzenle
Tekrar 17 Instrument's a girip recode 07 girip soft coding değerini girersin
yeni gösterge paneline anahtarlarını kodlarsın yeniden
eğer eski panelin can bus ise yeni panelde airbag ışığın açık kalabilir bunun için de küçük bir işlem var onları hallettiğin zaman tamamdır.
Daha iyisi yine bir VAG'dır

Çevrimdışı myagizozdemir

• Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf MKIV
« Yanıtla #18 : 10 Kasım 2014, 17:59:18 »
Bende de 2001 golf 4 trendline var. Kadran eski tip sanırım bendeki ortada yol bilgisayarı yok, immo 2 mi 3 mü inanın bilmiyorum. Pacificlerin üstünde gelen spor kadranlara aşırı bi hastalığım var, uygulamak istiyorum yeni tip kadranı fakat kadranı çalıştırabilirmiyim soketler birbirine uyar mı orasını bilmiyorum. Burada uygulamış saygıdeğer abilerimiz vardır elbet, olur mu olmaz mı bi bilsem hemen çıkmacılarda pacific kadran aramaya başlayacağım.. :)
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2014, 17:59:43 Gönderen: myagizozdemir »

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 13 Kasım 2014, 08:14:15 »
1. sıradaki arkadaşım
kerim_dikmen

Çevrimdışı myagizozdemir

• Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf MKIV
« Yanıtla #20 : 16 Aralık 2014, 19:05:30 »
Ben kafaya taktım bu işi, çıkma kadran bulup uygulayacağım. İlk etapta skc kodunu bulmak gerekiyor, bunu da vag-comdan bulabiliyormuşuz. Skc kodu olduktan sonra geri kalan işlemler basitmiş yabancı sitelerden okuyup çevirdiğim kadarıyla. (Şimdi farkına vardım, cybertronics isimli abimiz zaten detaylı anlatmış üstte ki cevapta) Hatta bu konu sabitlenirse çok güzel olur forum adına. Bilen biri çıkar ya da ben uyguladıktan sonra olumlu bir sonuç alabilirsem burda resimli anlatımıyla paylaşırım.
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2014, 19:25:43 Gönderen: myagizozdemir »

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 16 Aralık 2014, 23:38:44 »
Vag com değil skc den bulunuyor. Ayrıca yeni kadranın skc si araçtan sokulmeden elde olması gerekiyor.

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #22 : 17 Aralık 2014, 17:43:58 »
Ben kafaya taktım bu işi, çıkma kadran bulup uygulayacağım. İlk etapta skc kodunu bulmak gerekiyor, bunu da vag-comdan bulabiliyormuşuz. Skc kodu olduktan sonra geri kalan işlemler basitmiş yabancı sitelerden okuyup çevirdiğim kadarıyla. (Şimdi farkına vardım, cybertronics isimli abimiz zaten detaylı anlatmış üstte ki cevapta) Hatta bu konu sabitlenirse çok güzel olur forum adına. Bilen biri çıkar ya da ben uyguladıktan sonra olumlu bir sonuç alabilirsem burda resimli anlatımıyla paylaşırım.

Hocam gösterge paneli değişimi gerekmiyor. Kadran pedlerini ve iğneleri değiştirmeniz yeterli. İnternette parçaları ve yapım aşamalarını bulabilirsiniz. Boş yere gösterge paneline para vermeyin çok pahalı komple panel.

Forumda daha önce yapan vardı yanılmıyorsam. Bulabilirsem linkleri paylaşacağım burada
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #23 : 17 Aralık 2014, 19:00:30 »
Hocam gösterge paneli değişimi gerekmiyor. Kadran pedlerini ve iğneleri değiştirmeniz yeterli. İnternette parçaları ve yapım aşamalarını bulabilirsiniz. Boş yere gösterge paneline para vermeyin çok pahalı komple panel.

Forumda daha önce yapan vardı yanılmıyorsam. Bulabilirsem linkleri paylaşacağım burada
ped de ucuz bişey değil ki