Gönderen Konu: Gösterge değişikliği  (Okunma sayısı 11144 defa)

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
Gösterge değişikliği
« : 03 Kasım 2014, 16:16:05 »
Arkadaşlar aracımın talihsiz bir şekilde kilometre göstergesinin camı kırıldı sonrasında iste bu göstergedeki benzin ve hararet göstergeleri araba kapalı iken durması gereken sıfır konumundan daa aşağıda kalmaya başladı bende bunun üzerine komple gösterge değişikliği yapmaya karar verdim. Pasific'lerin göstergesinin gerek krom çerçevesi gerekse iç pedi çok hoşuma gidiyor. Aracım comfortline ve ben pasific göstergesi takmak istiyorum bu mümkün müdür? Bir de benim göstergem immo 2 immo 3 takmam mümkün mü? Eğer mümkünse aklımda bir de cruise control de eklemek var eğer olursa süper olucak  :sevgi:
-06YBV34 1997 Golf 3 1.6 Sportline- Seni unutmayacağım...

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Ynt: Gösterge değişikliği
« Yanıtla #1 : 03 Kasım 2014, 16:19:33 »
Cc sana olmaz. Olurda olmaz

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Kasım 2014, 16:47:07 »
Nasıl olurda olmaz ?

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Kasım 2014, 17:24:29 »
Simdi oncelikle, golf4lerde gostergeler ayni hepsinde. Avrupa ve amerika kita olarak 2 tasarim var tabi onun disinda pasificler veya highline lar chrome cerceveli degiller, sonradan takilan aksesurlar bunlar.

Araci pasifige benzetene kadar al bir pasific cunku ne yapsan da benzemez :)

Arkadas olurda olmaz demis herhalde senin aracin 1.6 SR ondan oyle demistir. 2002 ustu olmasi gerek daha dogrusu gaz, telli degil elektronik olmasi gerek Cc icin.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 17:25:39 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #4 : 03 Kasım 2014, 18:39:24 »
Simdi oncelikle, golf4lerde gostergeler ayni hepsinde. Avrupa ve amerika kita olarak 2 tasarim var tabi onun disinda pasificler veya highline lar chrome cerceveli degiller, sonradan takilan aksesurlar bunlar.

Araci pasifige benzetene kadar al bir pasific cunku ne yapsan da benzemez :)

Arkadas olurda olmaz demis herhalde senin aracin 1.6 SR ondan oyle demistir. 2002 ustu olmasi gerek daha dogrusu gaz, telli degil elektronik olmasi gerek Cc icin.
aynen öyle sr motor telli olduğu için cc olmaz. doğan şahin gibi arabalara takıyorlar ama verimli olmaz oda beyinden vermediği için gazı yakıta pek bi etkisi olmayacaktır. kadran konusundada şekilleri aynı ama immo diye bi numaralandırma var pasific kadranını seninkine takamazın ama çıkma bi pasific kadranı bulup bunun elektronik devreleri yerine kendininkini takıpta kullanabilirsin. ama rakamların yerleri aynı mı değil mi ondan emin değilim bende

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Kasım 2014, 19:42:44 »
Eski kadran şle yeni kadranın SKC ( secret key code) lazım. Bunun içinde vag tacho lazım. Aynı zamanda yeni kadranın skc si sokulen araçtan sokulmeden önce alınması lazım.

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Kasım 2014, 19:47:43 »
Bir kaç araştırma yaptım bizim Offliner kullanıcı isimlî Koray abi detaylı bir biçimde konuyu açıklamış immo 2ye immo 3 oluyormuş immo 3e immo2 olmuyormuş. İmmo2 olan aracıma immo3 takmam içim kodlama işlemi yaptırmam gerekiyormuş. Pasific kadranında krom çerçeve vs aksesuar değil orjinalde var bunu çok net bir şekilde biliyorum zaten orda sorun yok cc de olmayıversin uzun yola çıkmıyorum ben hiç. Bana kalan tek olay temiz bi pasific göstergesi bulup iyi bi kodlama ile olabilecek tüm ekstraları (kalan benzin vs) aktif hale getirmek sonrasında işîm çözülmüş olacak

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Kasım 2014, 19:50:26 »
Eski kadran şle yeni kadranın SKC ( secret key code) lazım. Bunun içinde vag tacho lazım. Aynı zamanda yeni kadranın skc si sokulen araçtan sokulmeden önce alınması lazım.
Bu işlerin uzmanı Metin abim gelmiş herkes dağılabilir sanırım :) abi bizim Necati abi yapabilir mi bu kodlama işini? Vag tacho dediğin şu servislerde kullanılan mavi renkte ufak bi bilgisayara benzeyen 2 3 satırlık ekranı olan cihaz mı?

Çevrimdışı M.emin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Kasım 2014, 08:41:41 »
geçen immo yüzünden araç çalışmadı gittiğimde gösterge panelinde sorun olduğunu immonun motoru bu yüzden kitlediğini söylediler bende yaptırdım fakat bu işten sonra hararet göstergesi tam 90 nda durmuyor ibre 90 nın çok az altında kalıyor

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #9 : 04 Kasım 2014, 08:49:20 »
1.6 SR lerde Cruise control olabiliyor, 2003 skoda octavia collection'un motoru 1.6 SR ve CC var.
Aynı araçta büyük ekranlı maxi dot gösterge de var.
Yani comfortline golfe pacific göstergesinin uyma olasılığı çok yüksek, çıkmacıdan denemek için alınıp, kontrol etmekte fayda var.
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2014, 15:00:28 Gönderen: Frequency »
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Kasım 2014, 09:08:39 »
Bu işlerin uzmanı Metin abim gelmiş herkes dağılabilir sanırım :) abi bizim Necati abi yapabilir mi bu kodlama işini? Vag tacho dediğin şu servislerde kullanılan mavi renkte ufak bi bilgisayara benzeyen 2 3 satırlık ekranı olan cihaz mı?

Vag tacho dediğim vag-com benzeri bir kablo. Adı üstünde tacho yani gösterge kodlamak için. Benim araç immo 3 olduğu için direkt olarak menzili kodlamıştım. Kadran ibrelerini de sürekli yanacak şekilde Ankara ya gidince Necati ustaya kodlattım. Necati ustanın şimdilik sistemlerinde sıkıntı varmış. Yapar kendisi ama yeni kadranın SKC kodunun olması lazım. Sökülmüş kadranın kodu bulunamayabilir. Araç üzerinde iken kadran kodu bulunur çünkü. Ayrıca geçenlerde Muharrem in kadranı kodlamaya çalışmıştık uzaktan bağlantı ile. Kadranı VDO değil Bosch imiş. o yüzden kodlamalar değişik onun kadran kodlaması kalmıştı. Ama SKC yi bulmuştum sanki.

Senin yapacağın internetten kadran pedi bulup değiştirmen. Camın gitmiş ayrıca kadran alıp ön kısımlarını da değiştirmen gerekebilir. En kodlamasız ve risksiz olanı bu.

Ayrıca diğer arkadaşlarında problemine değineyim. Sanırım kadran sökülürken ibreler oynamış. Hararet ve diğer ibrelerde sapma varsa ibrelerin sökülüp sapma miktarı kadar oynatılması gerekli.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Kasım 2014, 09:13:17 »
1.6 SR lerde Cruise control olabiliyor, 2003 skoda octavia collection'un motoru 1.6 SR ve CC var.
Aynı araçta bütük ekranlı maxi dot gösterge de var.

Şaşırdım gerçekten öyle SR motor ve CC var hem de direksiyondan. Yalnız acaba yeni nesil SR motorlardan mı elektronik gaz pedalı olanlardan. Sahibinden.com da baktım Collection Plus kaputu açık ilan bulana kadar tek tek baktım ve gerçekten SR motor. Otomatik olup olmadığıan baktım manuelmiş.

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Kasım 2014, 09:19:59 »
Arkadaşlar bu konuya yakın bir sorun bende yaşadım Benim aracın yol bilgisayarı ekranı gelip gidiyordu ve bir müddet sonra o capcanlı duran ekran neredeyse görünmez hal almıştı. Bende almanyada bir tanıdığıma çıkma ekran siparişi verdim. Sağolsun getirdi ekran çok temiz ve güzeldi hemen hevesle aracıma taktırmak için oto elektrikçiye götürdüm taktı. Ama araç çalışmadı ustada yol bilgisayarı ekranını söküp eski ekranla değiştirdi on numara oldu şu an elimde bu ekran kalmış durumda eğer senin sorununu çözecek olursa bu ekranı sana verebilirim.
kerim_dikmen

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 04 Kasım 2014, 09:54:52 »
Elinizdeki ekran hangi tip? Bir foto falan yollarsanız olayı çözemezsem alırım sizden camını ve pedini kullanabilirim