Gönderen Konu: dizel golf  (Okunma sayısı 4043 defa)

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
dizel golf
« : 02 Kasım 2014, 17:35:18 »
arkadaslar ankarada oturupta dizel golf 4 ü olan yokmu yaa benm amacım golf 5 dizel almak ama arabayı sattıktan sonra kendimi golf4 te tutuklu kaldım sanki arkadasın birisinin arabasını kullanmak istiyorum ataklıgını seriligini cok merak ediyorum. lpgli ler gibimi diye yoksa 5 yerine geri 4 alcam sanırım. yardımcı olcak bir candost ararım.
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt: dizel golf
« Yanıtla #1 : 04 Kasım 2014, 13:25:45 »
arkadaslar ankarada oturupta dizel golf 4 ü olan yokmu yaa benm amacım golf 5 dizel almak ama arabayı sattıktan sonra kendimi golf4 te tutuklu kaldım sanki arkadasın birisinin arabasını kullanmak istiyorum ataklıgını seriligini cok merak ediyorum. lpgli ler gibimi diye yoksa 5 yerine geri 4 alcam sanırım. yardımcı olcak bir candost ararım.

benzinlilere göre dizel 110luk he 130luk baya seriidir o konuda emin olabilirsin hatta 90liık tdi bile daha seri şehir içi kullanımda.

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Kasım 2014, 16:31:55 »
rene`ye katiliyorum dizel her turlu guzel arac. Bu aracin dizeli harbi arac yani istedigin masrafi yap dusunmeden gelecegi de var aracin. Ama bir gercek de var ki dizelde olsa benzinde olsa fazla uzun yol yapiyorsan eger 5 vites yetmiyor 6 vites sart!

Bu sebeple golf4, passat gibi seceneklere bakabilirsin ama 131 lik yani 6 vitesli olanlari makbuldur ha digerleri de candir tabi.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #3 : 04 Kasım 2014, 17:23:46 »
Dizellerde yüksek tork avantajından dolayı 5. vitesin oranı benzinliye göre daha uzundur, uzun yolda da sizi tatmin edebilir.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #4 : 04 Kasım 2014, 17:26:51 »
rene`ye katiliyorum dizel her turlu guzel arac. Bu aracin dizeli harbi arac yani istedigin masrafi yap dusunmeden gelecegi de var aracin. Ama bir gercek de var ki dizelde olsa benzinde olsa fazla uzun yol yapiyorsan eger 5 vites yetmiyor 6 vites sart!

Bu sebeple golf4, passat gibi seceneklere bakabilirsin ama 131 lik yani 6 vitesli olanlari makbuldur ha digerleri de candir tabi.

Aslında tam da aradığın araç => http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-orjinal-km-dusuk-yakitli-dizel-golf-185757120/detay

Bir de buna yazılım yapıldı mı, hem ekonomi hem güç  8)
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Kasım 2014, 19:48:33 »
Aslında tam da aradığın araç => http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-orjinal-km-dusuk-yakitli-dizel-golf-185757120/detay

Bir de buna yazılım yapıldı mı, hem ekonomi hem güç  8)
bu arabayı gördüm okudum. ama benm 30bin keş param var ya. bugun izmirde olan bitane golf le pazarlıgını yaptım 99 model dizel koparasını yatırdım kadın geri vazgecti anlamadım ya cok kırgınım.

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #8 : 05 Kasım 2014, 09:29:57 »
golf 5 favorilerimde zaten. Kirmizi bana yaramaz. 2001 modelden yukarisinada 23den fazla vermek istemem çünkü ben kendi arabami 21e satip fazlasini vermem arabaların fiyati bu diye dusunuyorum duz vites olcak aradigim benimki otomatik ti 99 modeli bulmuştum bugun 19a pazarligini yaptim kapora yatirdim vazgecti ler.

90 HP dizel otomatik Golf4 e bindim daha önce. Takriben 460 bin kilometredeydi. Orjinal motordu ve hala cayır cayır gidiyordu. Bugün keyif için harcayabilecek bir 25 bin TL param olsa hiç düşünmeden dizel otomatik Golf4 alırım. Vites geçişleri güzel. Yakıtı gayet iyi bir depoyla şehirdışı 1000 kilometreyi deviriyor. O arabayı düz vites kullanarak trafikte eziyet çekmenize gerek yok. Kaldı ki tork konvertörlü konvansiyonel otomatik tork arttırımı sağladığı için daha çok keyif veriyor. Siz 1.6 otomatikle kıyasladığınız için sanırım otomatik istemiyorsunuz ama dizelde gerçekten çok keyifli.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Kasım 2014, 11:00:15 »
90 HP dizel otomatik Golf4 e bindim daha önce. Takriben 460 bin kilometredeydi. Orjinal motordu ve hala cayır cayır gidiyordu. Bugün keyif için harcayabilecek bir 25 bin TL param olsa hiç düşünmeden dizel otomatik Golf4 alırım. Vites geçişleri güzel. Yakıtı gayet iyi bir depoyla şehirdışı 1000 kilometreyi deviriyor. O arabayı düz vites kullanarak trafikte eziyet çekmenize gerek yok. Kaldı ki tork konvertörlü konvansiyonel otomatik tork arttırımı sağladığı için daha çok keyif veriyor. Siz 1.6 otomatikle kıyasladığınız için sanırım otomatik istemiyorsunuz ama dizelde gerçekten çok keyifli.
evet aynen öyle yas itibariyle günlerini doldurmus. bakın 3 4 yıllık otomatik olsa alırım ama 15 yıla yaklasmıs yag kacırmaları var ısındgınında gec algılıyorlar kıl tüy işler. ama erkege özel bi tarzdır yani manuel motoru bi aglatma zevki var ara gaz olayı arada bi yapmak lazım :)
benim arabam onnumaraydı herseyiğle albenisi vardı nazara gelcekti carsıda. otomatik olmasaydı hani bir sevgilil olsn ömürlük olsun tam işte bundan bir arabam olsn ömürlüktü ama işte malum simdi fotograflara bakar bakar of cekerim. hep daha iyi olcak diye umudum var belkide bu arac bende cok sey yarattı arabaların trameyer kaydı olurya benmde içimde büyük yara hapsetti.
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2014, 11:04:05 Gönderen: okaykay_1 »

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Kasım 2014, 12:42:26 »

Hic otomatik kullanmadim, ama okuyunca cok mantikli geldi ozellikle daha once dizel golf 4 kullanan biri olarak tatmin edebilecegini dusunuyorsun madem bu iste mantik vardir.

Benim gibi ozellikle daha cok sehir ve ulkeler arasi kullanan birisi icin cok rahat olur hem dizel hem otomatik. Zaten bir sonraki aracim ya 6 vitesli olacak ya da otomatik baska secenek yok. Tam yukleniyorum araca havaalani gibi yol var 140km de basliyor bagirmaya deli gibi resmen canımı yakiosun basma diyor arac :) Olsa 6.vites aticaksin susacak ama iste yok.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #11 : 05 Kasım 2014, 14:49:55 »
En güzel kombinasyon kesinlikle dizel otomatik :tamamdir

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #12 : 06 Kasım 2014, 20:11:18 »
Hic otomatik kullanmadim, ama okuyunca cok mantikli geldi ozellikle daha once dizel golf 4 kullanan biri olarak tatmin edebilecegini dusunuyorsun madem bu iste mantik vardir.

Benim gibi ozellikle daha cok sehir ve ulkeler arasi kullanan birisi icin cok rahat olur hem dizel hem otomatik. Zaten bir sonraki aracim ya 6 vitesli olacak ya da otomatik baska secenek yok. Tam yukleniyorum araca havaalani gibi yol var 140km de basliyor bagirmaya deli gibi resmen canımı yakiosun basma diyor arac :) Olsa 6.vites aticaksin susacak ama iste yok.

Yanlış anlaşılma olmuş :) Ben aracı kullanmadım. Sağ koltukta oturuyordum. Ama aracı kullanan abi gaza asıldığında sırtım koltuğa yapışıyordu. Bu nasıl tork böyle diye aklım çıktı. Rampa tırmanırken devir sabit tutulduğunda araç hızlanmaya devam ediyordu.  :sevgi: Tek kusuru eski dizel olduğundan ötürü sesi çok fazla ve içeri de veriyor kısmen. 1.6 benzinli kadar sessiz değil. He bir de tüketimleri yeni dizellerden daha fazla. Özellikle şehiriçinde LPG liden fazla tüketir TL bazında ama hakkını da verir.

Bu arada Golf4 140 ta acayip bağırır. Ama basmaya devam ederseniz 150 de susar :D
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2014, 20:13:10 Gönderen: ilGhiNC »
CRAFTER TDI 163 ps