Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kaloriferi açınca gelen sünger parçaları  (Okunma sayısı 29328 defa)

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
Kaloriferi açınca gelen sünger parçaları
« : 02 Kasım 2014, 12:24:41 »
Arkadaşlar havaların soğumasıyla kalorifer kullanımı başladı dün havalandırmayı camdaki buğuyu alsın diye ön tarafa verdim fakat yüksek fan hızında kahverengi minik sünger parçaları atıyor bunın sebebi ne olabilir polen filtresi yeni sayılır bu süngerler filteri geçip nasıl çıkıyor ?

Ynt: Kaloriferi açınca gelen sünger parçaları
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2014, 12:28:55 »
Malum, golf4 te bir sıkıntı oldu mu herkeste olur. O sebeple bu kaniyi bozmadan ayni durumun bende oldugunu da belirtmek isterim. Polen filtresi kaynakli degildir bende sık degistirirrim genelde. Gecici pisliktir herhalde onlar bende bilemedim. Ama en hızlıda actigimda bende de küspe atiyor bakiyorum da.

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #2 : 02 Kasım 2014, 13:02:49 »
havalandırma ızgaralarının iç açma-kapatma kapaklarının kenarları sünger, yıllar içinde bunlar eskiyip dökülüyor, bunlar onlar, iyice döküldüğünde bitecek.

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2014, 13:42:18 »
Bendede mevcut arada kocaman sunger parcalari firlattiriyo. Filtreyle alakali degil kalorifer borularindaki ozelligini kaybetmis sungerler parcalaniyor. Sokup komple temizlemek gerekli ama uzun ve ugrastirici bi islem on gogus komple sokulmesi gerekli

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2014, 15:42:28 »
Aynı sorun bende de var. Polen filtresini taktığımız yer ile araç kaportası arasında da galiba bu süngerlerden var, oradan da geliyor olabilir. Forumdan Semih - bluerose01 bey yenilemesini yapmıştı.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı emirdede

• Otomobil
    99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #5 : 02 Kasım 2014, 16:24:11 »
araba 2 yıldır bende yaz-kış o süngerin gelmesi bitmedi daha...
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 16:33:50 Gönderen: emirdede »

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2014, 17:26:23 »
Valla ben 5 yıldır biniyorum yeni başladı o gözle görünenler bide göremeyip yuttuklarmız var çok sağlıksız bi durum.

Elekrik süpürgesini indirdim garaja açtım sonuna kadar kaloriferi Elektrik süpürgesinide verdim ağzına bakalım faydası olacakmı.

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #7 : 02 Kasım 2014, 17:51:47 »
Valla ben 5 yıldır biniyorum yeni başladı o gözle görünenler bide göremeyip yuttuklarmız var çok sağlıksız bi durum.

Elekrik süpürgesini indirdim garaja açtım sonuna kadar kaloriferi Elektrik süpürgesinide verdim ağzına bakalım faydası olacakmı.
ben hepsini kapadım 1 tane peteği söktüm baya bi basınçlı hava verdim baya fışırdı dışarı ama arada tek tük geliyor

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
« Yanıtla #8 : 02 Kasım 2014, 19:27:24 »
sünger iyice dökülünce bitecek, ben söktüm tekrar süngerledim içerde yassı olan açma kapamaya yarayan parçayı, sünger bunun kenarlarında geçmeli hava kaçırmaması için. bu parçanın kumandası ızgara üzerindeki hava açma kapatma mandalı. başka dökülecek bir sünger ben göremedim, bu işlemden sonra gelen sünger parçası olmadı.

Çevrimdışı okaykay_1

• Otomobil
    2001 1.9TDİ + yazlım mk4
  • okay kaygusuz
« Yanıtla #9 : 07 Aralık 2014, 15:23:44 »
benim arabada gece agrıdan geldi benimkinde de atmış biraz daha öncekinde yoktu
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2014, 15:25:49 Gönderen: okaykay_1 »
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

« Yanıtla #10 : 08 Aralık 2014, 12:52:14 »
o süngerler sıcak soğuk açma kelebeğinin üzerinde komple kaplı bi şekilde incecik bi tabaka halinde.bende arabamı ilk aldığımda sıcak üflemiyor diye söktüm ama çok zor takdım takarkenede elimin değdiği heryer döküldü.çürümüş artık o süngerler bende temizleyebildiğim kadar temizledim geri kalanınıda kalorifer son seviyeye ye getirdiğinde tek bi ızgaraya verin üflemeyi ve o ızgarayı sökünki takılıp çıkmamazlık yapmasın büyük parçalar ızgaraya takılıyor.ancak ızgarayı sökerkene söktüğünüz ızgara 0 konumunda olsun yani kapalı,ızgaranın sağında veya solunda küçük lastik takoz var yeşil mercimek kadar çıkarıken içeri düşürürseniz tekrar alamazsınız haberiniz olsun.o lastikler ızgaranın sert çalışıp istediğiniz seviyede kalmasını sağlıyor.
benim şuan pek gelmiyor bitti sanırım.trafikte kaç kere gözüme gitti.adama kaza yaptıracak.hele büyük geldimi ızgarayı söktak usandıydım.şükür bitti.darısı size.gögüs sökülmeden halledilecek olsa komple sökecem yaaa işte sorun gögüsü indirmekte :)

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
« Yanıtla #11 : 08 Aralık 2014, 15:53:37 »
daha önce de demiştim dökülme bitince artık gelmeyecek, dirgin arkadaşımızın dediği gibi :-X

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #12 : 08 Aralık 2014, 16:39:31 »
izole sünger parçaları. Kalorifer sisteminin içindeki kapakçıklarda ve bağlantı noktalarında olurlar genelde. Genellikle nemden dolayı bozulup dökülmeye ilk fan açılışında ızgaralardan gelmeye başlarlar. Golf3'de başıma gelmişti ama golf4'de öyle bir durumla daha karşılaşmadım.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı okaykay_1

• Otomobil
    2001 1.9TDİ + yazlım mk4
  • okay kaygusuz
« Yanıtla #13 : 30 Kasım 2019, 16:54:47 »
kendi kendimize yapıyoruz bu işi ankarada yasayanlar ulasabilir 5416739197

« Son Düzenleme: 30 Kasım 2019, 16:56:18 Gönderen: okaykay_1 »
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi