Gönderen Konu: Katalitik Konvektör ve Orta Susturucu İptali ve Kumandalı Egzoz Sistemi  (Okunma sayısı 9177 defa)

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar aranızda katalitik konvektör ve/veya orta susturucu iptali yaptıran ve kumandalı egzoz sistemi kullanan var mıdır? Kat ve orta susturucu iptali yapan arkadaşların öncesi/sonrası şeklindeki değişimlerinden bahsederlerse sevinirim
-06YBV34 1997 Golf 3 1.6 Sportline- Seni unutmayacağım...

Çevrimdışı mustafaözen

• Profili Görüntüle
takip  ;D

Çevrimdışı kadircaldir

• Profili Görüntüle
katalizörü iptal edersen muayeneden geçmez.. katalizörü söktürüp evine koy.. düz boru attıracaksanda abartılı olmayan bi ses alacaksın ama pekte bişe ifade etmeyecek çok da az olsa performans artışı görürsün.. kumandalı egzozuda orta kısıma takarsan maliyet düşük güzel bi ses olur arkaya takarsanda egzoz başlığı vs. görsel olarak güzel olur.. kısacası arkaya taktır seni memnun edecektir.. 250-300 arası da bi maliyeti var güzel bişeler istiyorsan..
GOLF IV

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
katalizörü iptal ettirme kesinlikle.yakıt artıyor muayeneden geçmiyor.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
katalizörü iptal ettirme kesinlikle.yakıt artıyor muayeneden geçmiyor.
yakıta bi etkisini görmedim ben ama muayneden geçmemesi konusunda doğru geçmiyor.

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
Benim isteğim birebir canlı olarak yaşayanlar yorumda bulunurlarsa çok sevirim. Kat iptali 1.6sr 8v olan aracı olup da yapan var mı? Bu durum çok enteresan yani kimisi araba rahatladı diyor kimi alt devir öldü yakıt arttı diyor kimi performans arttı ama yakıtta arttı diyor. Benim 1.6 sportline 97 model mk3üme orta susturucu iptali yapmıştım alt devirler ölmüştü buna bağlı olarak yakıtım artmıştı.

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
yakıta bi etkisini görmedim ben ama muayneden geçmemesi konusunda doğru geçmiyor.
Olum sen ne bilirsin yakıt etkisini ölçmüyosundur bile sen zengin golfçü  :D :p

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
Olum sen ne bilirsin yakıt etkisini ölçmüyosundur bile sen zengin golfçü  :D :p
yok canım sende daha neler geçen kış nereden ne tasarruf yapsam diye basmıyodum arabaya ama bu aralar aşırı yüksek devir çevirttiriyorum oda var. şunuda farkettim arabaya devir çevirttikten sonra arabanın ataklığı arttı. bugün 99 bi golfe bindik adam şikayet ediyordu katalitik var üstünde. bindim harbidende gitmiyor. benmkini sürdü sattırcan bana bu arabayı dedi katalitiğide takılıydı adamın. şimdiye kadar sökülmediyse değişmediyse katalitiğini söktür düz boru yaptır ama sökülenide atma muayne sırasında sök tak yaparsın.

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
Kanka senin 16 valfin var ama dimi şimdi böyle bi karşılaştırma yapmak için iki aynı motor araç olması gerek aradaki 8 valf farkı varken kat iptaline ne bakıyosun sen? Yanlış mıyım

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
dediğimi dinle sadece katı iptal ettir diğer yerleri elletme. farkı kendin gör

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Moruklar ben de orta susturucuyu iptal ettirim diyorum sadece ama katalitik ile birlikte mi iptal ettirsem bilemiyorum  :-\ bi de Muharrem kaçlık boru kullandın?

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
katalitik iptali düz boru: üst devir coşar ama en çok kullandığınız alt devirler de motor yerinde yokmuş gibi gelir adama.
katalitik iptali-küçük susturucu: İyi bir uygulama ile en iyisi
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
Moruklar ben de orta susturucuyu iptal ettirim diyorum sadece ama katalitik ile birlikte mi iptal ettirsem bilemiyorum  :-\ bi de Muharrem kaçlık boru kullandın?
ya biz oyle teknik olarak sokup boru olcupte takmadik :) orta susturucu ile kati iptal ettik orjinaliyle ayni kalinlikta boru kaynattik yerine. Ama suan ben orta susturucuyu geri takmis durumdayim. Sikayetim cekisten yada yakitindan degildi. Uzun yol cok yapiyorum kafa agritiyordu. Ama cikan sesi duysaniz normal sehir icinde falan cok guzel bi sesi vardi supersprintin. Hafta afyonda geri taktik usta diyordu siz niye bunu soktunuzki guzel ses cikmaz bu arabadan dedi iddaya girdik calistirdim cikiyomus lan dedi bozuldu kaldiydi oyle. Sinan abi ortadaki susturucuya dokunma tavsiyem cok gurultulu calisiyo. Orta kat i sok ses toklasiyor baya zaten.

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
katalitik iptali düz boru: üst devir coşar ama en çok kullandığınız alt devirler de motor yerinde yokmuş gibi gelir adama.
katalitik iptali-küçük susturucu: İyi bir uygulama ile en iyisi
Aklımdan geçen bir uygulama aslında bu. Geçtiğimiz günlerde egzozcu ile görüştüğümde bana kat'ı iptal eder yerine performans tip ufak bi susturucu takarız sona da kumandalı spor egzoz takarız hem ses daha tok olur hemde biraz çekişin artar dedi