Gönderen Konu: Golf IV ile PASSAT kıyaslama ve degerlendirme...  (Okunma sayısı 5786 defa)

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
Golf IV ile PASSAT kıyaslama ve degerlendirme...
« : 09 Eylül 2014, 22:07:38 »
Arkadaslar,

golften sonra olaki bir daha VW tercih edersem audi ve bmw olmazsa eger. Su kasa passatlari begeniyorum. Camurluklari v.s golf 4 gibi sisme ve arka kismi v.s epey andiriyor. Icerisi zaten hemen hemen ayni golf ile.

Rica etsem bu araci kullanan veya bilgilerine sahip olan. Kronik sorunlari v.s bagaj hacmi, arka kismi mesela golf 4 gibi dar midir degil midir. Kıyaslama yapacak olursaniz ne sekilde artilar ve eksiler bulabilirsiniz iki arac arasinda. Tabi alirsam artik TDI olur o kesin de. Bircok sıkıntı sanirsam ayni ornegin;

* viraj demir lastikleri gicirtisi
* yine golfteki gibi iceriden gelen sesler
* golten daha ustun diye biliyorum konfor olarak, oyle ani cukurlara girildiginda dan dan diye vurmaz diye dusunoyrum 17" jant var ama.

Motordan cok kasa ve surus olarak merak ediyorum nasil bir arac diye.
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2014, 22:11:05 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı karizma67

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf IV ile PASSAT kıyaslama ve degerlendirme...
« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2014, 00:34:00 »
Yorumları merakla bekliyorum. Aynı kafa, almayı planladığım aynı kasa araç.
TAKİPTEYİM...  :saygılar
Kula bela gelmez, Hak yazmadıkça;
Hak bela yazmaz , Kul Azmadıkça...

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2014, 01:35:53 »
+1

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2014, 15:50:50 »
Bence arkadaslar burada bosuna toyota idi fordtu v.s iste alternatif bakiyorlar. Golften sonra bence gecilebilecek en iyi araclardan bir tanesi hele ki dizel olursa tadindan yenmez ki gazli da olur.

Tasarim v.s ayni konsept hersey on konsol v.s cok cok benziyor direksiyon bire bir ayni gibi. Yabancilik cekmeyiz gibime geliyor bu aracla.

Ozellikle bir vw servisindeki ustanin demesine gore. Ben daha soylemeden hani golf soyle serttir v.s spordur diye. Kendi soyledi spor olan o sert girdigin cukurlar v.s bunda yok diyor. PASSAT bir tık daha konforu artirilmis halde bir golf diyor + bagaj hacmi diyor v.s

Bakalim daha detayli bilgiye sahip biri cikacak mi bekleyelim.

Normalde yeri burasi degil passat bolumunde acsak bir suru yorum gelir ama ben burada degerlendirmeye sunmak istedim.

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2014, 09:18:38 »
Arkadaşlar VW nin kendi segmentinde illaki bir üstünlüğü var,kullanımı,sürüş zevki,sağlamlık hissi vs...Birde bunlara bizim VW fanatikliğimiz eklenince işler iyice içinden çıkılmaz oluyor.Ancak şöyle bir durum var Hyundai,Opel ya da Renault forumlarına arasıra girerseniz o arkadaşlarda kendi arabalarına ve markalarına  tutku derecesinde bağlı.Yeni bir araç alırken bence yapılacak en önemli şey beklentilerini net bir şekilde belirlemek ve tamamen mantıklı bir seçim yapmaya çalışmak.Bende önümüzdeki aylarda ALLAH izin verirse D segmenti bir araca geçmeyi düşünüyorum;çok araştırıyorum fiyat olsun sağlamlık olsun didik didik ediyorum tüm kaynakları.

2005 model 200 bin km yi geçmiş  Passatlar min 40 bin TL den başlıyor,46 bin TL,48 bin TL adamlar uçmuş...Kimse kusura bakmasın zevkler-renkler tartışılmaz ama mesela 2010 model yeni nesil bir Mondeoyu 40 bin TL ye almak varken yada 2007 lerde bir Mazda-6 yı 35 binlere almak varken gidipte 250 binde Passata 45 bin vermek pekte mantıklı gelmiyor bana...Bu sadece benim görüşüm tabi

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2014, 11:22:49 »
Evt, isin maddi yonu o sekilde hic mantikli degil ama burada daha cok karsilastirma ve araclarin degerlendirmelerini konusalim istemistim. Motor yakit ve maddiyat konulari disindakiler ;)

Konfor karsilastirmasi, surus keyfi v.s gibi gibi..

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #6 : 12 Eylül 2014, 11:41:47 »
Bence;mesela  Passat sana 10 birim zevk veriyorsa, diğer saydığım D segmenti araçlardan aldığın zevk 3 birime düşmez yani onu söylemek istiyorum.D segmenti zaten tüm markalarda kaliteli,havalı,geniş....Mesela 1.6 Passat 102 beygir iken Mondeo 125.Avensis 115 olması lazım.Kimse yanlış anlamasın VW düşmanlığı yapmıyorum,markamıda aracımıda çok seviyorum ama,piyasa fiyatları inanılmaz yüksek.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #7 : 12 Eylül 2014, 11:48:39 »
Birçok noktada birbirlerine benziyorlar. Sonuç olarak aynı aileden aynı kandan. Ama birçok yönden de birbirlerinden farklılar. Özellikle Passat güvenlik ve konfor olarak çok yukarıda. +Sedan olması sebebi ile bagaj avantajı da var. Ve bildiğim kadarı ile Passatların almanya dışında üretimi yok.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #8 : 12 Eylül 2014, 17:05:42 »
Arkadaslar,

golften sonra olaki bir daha VW tercih edersem audi ve bmw olmazsa eger. Su kasa passatlari begeniyorum. Camurluklari v.s golf 4 gibi sisme ve arka kismi v.s epey andiriyor. Icerisi zaten hemen hemen ayni golf ile.

Rica etsem bu araci kullanan veya bilgilerine sahip olan. Kronik sorunlari v.s bagaj hacmi, arka kismi mesela golf 4 gibi dar midir degil midir. Kıyaslama yapacak olursaniz ne sekilde artilar ve eksiler bulabilirsiniz iki arac arasinda. Tabi alirsam artik TDI olur o kesin de. Bircok sıkıntı sanirsam ayni ornegin;

* viraj demir lastikleri gicirtisi
* yine golfteki gibi iceriden gelen sesler
* golten daha ustun diye biliyorum konfor olarak, oyle ani cukurlara girildiginda dan dan diye vurmaz diye dusunoyrum 17" jant var ama.

Motordan cok kasa ve surus olarak merak ediyorum nasil bir arac diye.
aynı fikirdeyiz satarsam ben golfu ya bunun tdi 130luk alıcam yada 1,8t olanları
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı furkanyldrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 12 Eylül 2014, 17:24:52 »
En güzel passat, her zaman aklımda olan bir araç ama özellikle bu kasa olacak. :)
Allah isteyen herkese nasip etsin, golf4 ten sonra güzel bir seçenek tabi..  Boyutlarıyla ve konforuyla Golf4 ten bir üst segmentte olmayı hakediyordur muhtemelen. Kullanmadığım için eksilerini bilmiyorum, o konuda yorum yapamayacağım.

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Eylül 2014, 19:47:40 »
Bence golfun tum eksiklerini kapatan bir arac.

* Sert olmasi
* Hantal olmasi
* Bagaj hacmi
* Arka koltuk diz mesafesi darlıgı

gibi sıkıntıların gideirldigi bir arac sanki.

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Eylül 2014, 11:54:40 »
Arkadaslar, bilmedigimden soruyorum Tr`de bir 1.6 golfun veya 1.9tdi golf-passat bu araclarin yillik vergi sigorta v.s masraflari ne kadar ?

Çevrimdışı golf_vw

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV 2001 Comfortline
« Yanıtla #12 : 15 Eylül 2014, 13:40:59 »
1,9tdi golf-passat 644 tl ,1,6 golf 265 tl olması lazım
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2014, 13:41:34 Gönderen: golf_vw »

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #13 : 15 Eylül 2014, 17:31:06 »
Arkadaslar, bilmedigimden soruyorum Tr`de bir 1.6 golfun veya 1.9tdi golf-passat bu araclarin yillik vergi sigorta v.s masraflari ne kadar ?
benm sigorta 450 tl aracın vergiside 265 tl
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi