Gönderen Konu: golf 4 kapı kilidi ?????  (Okunma sayısı 6889 defa)

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
golf 4 kapı kilidi ?????
« : 02 Eylül 2014, 22:05:02 »
akşam akşam başımıza iş aldık
şöför kapısı kitlendi açılmıyo anahtar boşa dönüyo hem sağa hem sola istemediğin kadar dönüyo ama tık yok :(
içeriden mandallada açılmıyo kapı
kaldık öle
bu sorunu nasıl çözeriz kilitmi değiştiricez işin kötü tarafı kitli kapıyı nası açıcaz açsak kilit değiştiricez :D
İnsanlar alemde hayal ettikleri müddetçe yaşar...
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: golf 4 kapı kilidi ?????
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2014, 22:36:28 »
Geçmiş olsun. Normalde sadece anahtarın çevirdiği kilit parçasının değişmesi gerekiyor ama sizde sorun daha büyük. Umarım kolayca çözülür.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı adnk_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2014, 00:05:11 »
Merhaba. Bende 20 gün önce aldım bir golf 4. Sağ arka kapım kilitli kaldı ne içten ne dıştan açılmıyordu. Kaprtacıya gittim iç paneli söktü kırmadan parçalamadan sonra camcıya çağırdı geri işi o halletti. Kilite ulaştılar tornavida ile 1 saat kadar uğraştı ve açtınkapıyı ama mekanizma değişcekmdedi. Parçacıya gittim orjinal 470 yan sanayi 130 dedi. Yan sanayi sipariş ettim geldi ama bozuk geldi. Almadım parçayı. Ankarada bir çıkmacı buldum teşefonla orjinal çıkma aldım 85 tl. Ye geldi ve taktık şimdi maşallah tıkır tıkır. Bu arada bi anahtarcı var dediler yapmadığı kilit yok dediler gittim abi bunlar bi sıkıntı çıkarır çözümü yenilemek dedi tamir olmaz dedi.
Sonuç 85 parça 10 kargo 40 camcı 60 kaportacı sağlam bi kapı

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2014, 00:13:15 »
Merhaba. Bende 20 gün önce aldım bir golf 4. Sağ arka kapım kilitli kaldı ne içten ne dıştan açılmıyordu. Kaprtacıya gittim iç paneli söktü kırmadan parçalamadan sonra camcıya çağırdı geri işi o halletti. Kilite ulaştılar tornavida ile 1 saat kadar uğraştı ve açtınkapıyı ama mekanizma değişcekmdedi. Parçacıya gittim orjinal 470 yan sanayi 130 dedi. Yan sanayi sipariş ettim geldi ama bozuk geldi. Almadım parçayı. Ankarada bir çıkmacı buldum teşefonla orjinal çıkma aldım 85 tl. Ye geldi ve taktık şimdi maşallah tıkır tıkır. Bu arada bi anahtarcı var dediler yapmadığı kilit yok dediler gittim abi bunlar bi sıkıntı çıkarır çözümü yenilemek dedi tamir olmaz dedi.
Sonuç 85 parça 10 kargo 40 camcı 60 kaportacı sağlam bi kapı

kilitliyken kapı içini nası söktü acaba ya   ???
parçacının numarası duruyomu ?
İnsanlar alemde hayal ettikleri müddetçe yaşar...
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı adnk_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2014, 01:32:21 »
adam geçti koltuğa yavaş yavaş paneli çekti söküldu zaten geçmeliydi altta galiba vidası vardı tam hatırlamıyom
Teli 0 (312) 354 55 64