Gönderen Konu: Kapi acildiginda benzin pompasinin benzin cekmesi...  (Okunma sayısı 4597 defa)

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
Kapi acildiginda benzin pompasinin benzin cekmesi...
« : 10 Ağustos 2014, 16:38:26 »
Arkadaslar, 15 gun once akuyu degistirdim. Turkiye`de takan usta takarken eski akuyu direk cikardi sonra yeni akuyu takti. Burada forumda hatirliyorum da akusuz kalmasin arac v.s gibi bisiyler deniyordu yanlis hatirlamiyorsam. Bende bunu degistiren kisiye soyleyince bu araclarda gerekmiyor dedi. Hatta biraz akusuz kalmasi daha iyi hata v.s varsa silinir dedi. Nasil bilgisayari bazen resetliyorsun aracta da gerekli dedi neyse. Geleyim konuya.

Daha once aku degisiminden once sofor kapisini acgitimda bariz duyuyordum hemen benzin cekerdi. Zıııınn diye benzini cekisini duyardim. Aku degisiminden sonra biraz bu islem kafasina gore olmaya basladi. Mesela gecen gun kapigi acmistim 5dk sonra filan cekti benzini. Az once mesela arac hic 5 gundur dokunulmamisti. Calistirmak icin gittim. Actim kapiyi yine ses yok. Kontak verdigimde cekti bu sefer.

Normalde her seferinde sofor kapisini acinca direk cekmesi gerekmiyor mu ilginc. Var mi bu konuda bilgisi olan ?

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: Kapi acildiginda benzin pompasinin benzin cekmesi...
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2014, 19:42:51 »
Aynen benim Polo da kapıyı açtığım da çekiyor sonra kontağı açtığımda da çekiyor. Hatta marşa basmadan pompanın durmasını beklerim hep.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Ağustos 2014, 19:50:31 »
İste mesele de o ya bende alismistim her actigimda cekmesini bende beklerdim filan. Ama aku degisikliginden sonra bu cekme olayi gelisi guzel olmaya basladi. Kafasina gore cekiyor. Yarı kontak verdigimde cekiyor. Ama kapiyi actigimda cekmiyor. Gecen 5-10dk aracin icinde durdum isim vardi. Bir anda cekti aha dedim ne alaka 10 dk once acmisim kapiyi :) Durup dururken ilginc.

Ondan enteresan geldiya sorayim dedim :)
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2014, 19:51:59 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2014, 22:01:24 »
şöför kapısı switch i sağlammı onu kontrol edin aküden olabilecek hatalarda artı kutup başını söküp 5 dk falan bekleyin sonra takın kendisi düzelir.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #4 : 10 Ağustos 2014, 22:58:58 »
Aynen Muharrem arkadaşımızın dediği gibi ilk olarak kapı anahtarını kontrol etmek lazım.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı zulfikar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2014, 07:57:34 »
aynı şekilde benim şoför kapısının siwich ' i bozuktu. cumartesi hallettik ama benim araçta yakıt pompalama gibi bir olay gerçeklişmiyor. siwich bozukkende öyleydi şimdi de öyle. hatta ustaya anlattım böyle bir olay var kapıyı açınca benzin pompalıyor bu araçlar diye dediki bana o özellik bunlarda yok puntolarda var  :) dediğiniz gibi akünün + kutup başını söküp taksam olur mu abaca?

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2014, 12:08:19 »
Tum golf 4 lerde olmasi lazim bildigim kadariyla. Sadece kontak verdiginizde mi cekiyor ? Belki de simdi havalar sicak filan ondan mi bilmiyorum ama. Sadece ihtiyaci oldugunda cekiyor olabilir. Dikkat edicem bakalim bu aralar takip edicem bende.
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2014, 12:13:01 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı zulfikar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2014, 13:02:40 »
ben kontağı çevirdiğimde de pompa sesi gibi bişey hiç duymuyorum. denildiği gibi aküden + sökülüp takılınca çalışır mı onu da bilmiyorum. hafta sonu denemek lazım. bir de ilk çalıştırmada motor daha ısınmadan rolentide tekleme yapması onunla da alakalı olabilrmi diye de merak ediyorum.

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Ağustos 2014, 13:22:02 »
Rolantide tekleme bakilmasi gereken bir durum. Hafif sallanti veya vuruntu desen normal de.

Benim sıkıntı sanirsam su :

Az once gittim aracin yanina actim kapilari kumandadan ve kapiyi actim benzin cekme sesini duydum ama sadece son kismini biraz. Simdi, onceki aku zayifti malum, sanirsam onda daha biraz gec ve uzun suruyordu bu islem. Simdi aku yeni canavar herhalde ondan cok erken ve cok cabuk yapiyor bu sebepten oturu duyamiyorum. Anladigim kadariyla bu. Yine takip edicem bakalim.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Ağustos 2014, 13:39:27 »
aküyü söküp takma sadece kodlu teyp olan araçlarda sıkıntılı yoksa teybiniz orj değilse korkmadan sökebilirsiniz.sadece saat ve km ayarlarınız ve teybinizin bass tiz radyo ayarları silinir.onlarıda tekrar kendiniz düzeltirsiniz.
kapı açıldığında benzin çekmesi tabi olması gereken bu ancak çalışmıyor yada ara ara çalışıyorsa swich e bakılması tavan lambasıyla kontrol edilmesi lazım.bu meret böyle çok sorun çıkarıyor malesef.
aynı şekilde benim şoför kapısının siwich ' i bozuktu. cumartesi hallettik ama benim araçta yakıt pompalama gibi bir olay gerçeklişmiyor. siwich bozukkende öyleydi şimdi de öyle. hatta ustaya anlattım böyle bir olay var kapıyı açınca benzin pompalıyor bu araçlar diye dediki bana o özellik bunlarda yok puntolarda var  :) dediğiniz gibi akünün + kutup başını söküp taksam olur mu abaca?
hayır onunla bi alakası yoktur
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2014, 13:40:01 Gönderen: dirgin »

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #10 : 11 Ağustos 2014, 14:39:21 »
kapı swicinden yapar muhtemelen. kapıyı sen açarsın ama swict arızalı ise arabanın beyni kapının açıldığını algılamayabilir.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Ağustos 2014, 14:41:56 »
kapı swicinden yapar muhtemelen. kapıyı sen açarsın ama swict arızalı ise arabanın beyni kapının açıldığını algılamayabilir.
yalnız yeni değişti swich diyor arkadaş  ::)

Çevrimdışı zulfikar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 11 Ağustos 2014, 14:45:26 »
aküyü söküp takma sadece kodlu teyp olan araçlarda sıkıntılı yoksa teybiniz orj değilse korkmadan sökebilirsiniz.sadece saat ve km ayarlarınız ve teybinizin bass tiz radyo ayarları silinir.onlarıda tekrar kendiniz düzeltirsiniz.
kapı açıldığında benzin çekmesi tabi olması gereken bu ancak çalışmıyor yada ara ara çalışıyorsa swich e bakılması tavan lambasıyla kontrol edilmesi lazım.bu meret böyle çok sorun çıkarıyor malesef.hayır onunla bi alakası yoktur

teşekkürler. hafta sonu bi kontrol edeceğim. belki bende sesi fark edememişimdir.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 11 Ağustos 2014, 14:57:02 »
teşekkürler. hafta sonu bi kontrol edeceğim. belki bende sesi fark edememişimdir.
farkedilmeyecek gibide değilki arkadaş sanki bakü ceyhan boru hattı mübarek. :D