Gönderen Konu: 2003 golf 4 tuhaf şeyler olmaya başladı  (Okunma sayısı 2117 defa)

Çevrimdışı erkglr

• Profili Görüntüle
2003 golf 4 tuhaf şeyler olmaya başladı
« : 19 Temmuz 2014, 11:49:29 »
Merhaba arkadaşlar hepinize selamlar.Seyir halindeyken 5. vitese geçmeye çalıştım vitese taktım ayağımı debriyajdan cekerken debriyaj salmadı yarıya kadar kaldırdım ayağımı tekrar tazeledim o zaman saldı garip geldi çok bana bunu daha önce yaşayan arkadaşım varmı acaba.birde gaza dokunuyorum sanki hava filtresi var arabada motorun ordan sol taraftan çok ses geliyor uzun yolda çok da rahatsız etmeye başladı motor sesini çok alıyor içeri.rampalarda da cok bayılmaya başladı lütfen yardım herkese tesekkürler.

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
Ynt: 2003 golf 4 tuhaf şeyler olmaya başladı
« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2014, 12:05:09 »
Herhalde once baski balatanin durumu ne diye sorulacak ? Ne zaman degisti degisti mi kac kmde arac v.s gibi. Baski balata degilse sorunu olusturan diger secenekler degerlendirilir.

Çevrimdışı erkglr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Temmuz 2014, 12:14:55 »
arac 141 000 oldu daha baskı balata hç degişmedi

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Temmuz 2014, 12:32:13 »
Benim arac 154 000 de lakin ben 138 000 de aldim. Onceki sahiplerinden biri degistirmis mi bilmiyorum. Gectigimiz kis trafik lambalarinda biraz seri kalkmistim gaza yuklenmistim yaslikdi da hava boyle bir kacirma sesi geldi surtme v.s Garip bir sesti patinaj cekme gibi ama lastikden degilde debriyaj tarafindan geliyor gibiydi. Ustaya boyle boyle dedim kacirma yapmis olabilir baski balata bitiyordur veya azaliyordur dedi.

Benim bildigim bu tarz kacirma ve dengesizlikler cekisten dusus baski baltanin bitmesi veya malzemenin iyice kalitesini kaybetmesi anlamina geliyor. Gel gelelim ben degistirmedim baski balatayi ustaya da gosteremedim baksin ne kadar omru var daha diye. Cunku hep yogun ustalar malum boyle birsey isteyince sallamiyorlar. Kendim de yok iste 4.vitese al arac kalkarsa bitmistir yok elfreni gibi seyler deneyebilirim ama bisi olur diye korkuyorum calisan araci bozmak istemiyorum :)

Biri risksiz bir sekilde baski balata omrunun bitip bitmedigini ne kadar daha idare edebilir gibisinden nasil anlyabilecegimizi soylerse bizde kestirmis oluruz az cok.

Ama soyle soyliyeyim gecen ay uzun yoldan geldim 170-180km hizlara cikabildim ara ara. Baski balata bitmis veya bitmek uzere olsa sanirsam bu hizlara cikamamam gerek belki de 180km e hiza ulastigim surede 200km e ulasmam mi gerek bilmiyorum ama sanmiyorum :)

Uzun lafin kisasi yine uzun yola cikicam ama tedirginim biraz. Cikmadan bir ustaya gostermeyi dusunuyorum.

1- Sizde hic cok seri kalktiginizda kacirma oldu mu ?
2- Kalkista arac titriyor mu ?
3- 100km hizla sabit giderken devir gostergesi kac binde ?

Bu sorularin cevaplari biraz fikir veriyor baski balata hakkinda...
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2014, 12:36:22 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı erkglr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Temmuz 2014, 13:00:05 »
5000 km lik uzun yoldan yeni geldim uzun yola çıkmadan önce malum bakıma sokayım dedim yağını falan değiştirdim usta baskı balatan bitmiş dedi lifte kaldırdı aracı hiç açılmamış daha dedi ve bitik imiş.daha sonra bi kaç yere sordum daha gider dediler.neyse ben tatile çıktım i sıkıntı yaşamadım şükür.aracın altında metal muahafaza var bende aracın altını sürtüyordum çok usta biraz düzeltti onu acaba o mu bi yere değiyor diyorum ki o kadar ses yapmaya başladı.100 km hıza 3000 devirde geliyo benim arac yükleniyorum 5000 devirde 160 zor la görüyor oda

Çevrimdışı erkglr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Temmuz 2014, 13:01:21 »
ama aracın seriliği cok güzel kalkışlarda falan devir kapatıp 3. vitesete 140 lara vurduruyorum ama cok zorlanıyo bibakıyom devir 7000 olmus