Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Polo 9n ilk çalıştığında gaz kesme  (Okunma sayısı 11742 defa)

Polo 9n ilk çalıştığında gaz kesme
« : 15 Temmuz 2014, 23:54:13 »
İyi akşamlar 2003 model 1.4tdi trenline polom var km140000 de arabanın ilk sahibiyim bugüne kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım ancak bir kaç kere başıma gelen bir durumla karşılaştım. Aracım sabah ilk çalıştırdığımda motor soğukken yola çıktığımda 3. Vitese geçtiğim zaman araba decirden düşüyor hızlanamıyorum. Durduğumda motor şiddetli bir şekilde sallanıyor ve yüksek ses tapıyor.kontağı kapatıp tekrar çalıştırdığımda hiç bir sorun kalmıyor ve bu şekilde tam 1250 km yaptım sorun tekrarlamadı. Sadece sabah ilk yola çıktığım zaman bu sorunu yaşıyorum. Bilgisayara bağlattığımda 2 adet arıza kodu kaydetmiş. Birincisi enjektörle ilgili altında arasıra yazıyordu 2. Si turboyla ilgili tüm değerleri ölçüldü ancak tüm değerler turbonında enjektöründe normal çıktı.dediğim gibi sadece sabah yaşıyorum bu sıkıntıyı bilgisi olan arkadaş varsa çok memnun olurum

Ynt: Polo 9n ilk çalıştığında gaz kesme
« Yanıtla #1 : 17 Temmuz 2014, 14:01:42 »
enjektörlerin bavulunu toplamış yola çıkmaya hazırlanıyor,
şakaya gelmez, adamı yolda bırakır
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #2 : 17 Temmuz 2014, 18:26:25 »
Carbon clean yaptırsam enjektörlere bir faydası olurmu acaba kurum filan sıkıntısı olabilirmi

« Yanıtla #3 : 17 Temmuz 2014, 18:37:54 »
kurum değil de mekanik elektronik gibi sıkıntı.  servise götürmek lazım.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı PoloGTI

• Otomobil
    Vw Polo 6N2
  • Ersan
« Yanıtla #4 : 17 Temmuz 2014, 18:50:02 »
6Nlerdeki gibi hararet müşürüyle alakalı bir durum olmasın  ???

Soğuk motor yapıyor diyor.
Vw Polo 6N

« Yanıtla #5 : 17 Temmuz 2014, 21:38:35 »
Evet sadece sabah ilk yola çıktığımda ve birden hızlanmaya kalktığımda oluyo kontak kapa aç yapıyorum hiç bir sorun kalmıyor 2 gündür binmiyordum az önce yola çıktım motoru ısıtmadan hızlanmadım 2. Vites yüksek devir geldim sıkıntı tekrarlamadı garip bir durum var

« Yanıtla #6 : 11 Kasım 2014, 21:48:23 »
Arkadaşlar uzun zamandır yazamadım. Aracımı vw yetkili servise götürdüm 3 enjektöründe arızalı olduğunu ve değimesi gerektiğini söylediler teki için 1200 tl talep ettiler. Ama dışarıda onartmanın daha uygun olacağını söylediler. Bende bosch pompa ya götürdüm bakalım dediler 500 ila 1200 tl arasında onaracaklarını söylediler arabayı bıraktım 2 saat sonra geri gittim aracım dışarıda hazır bi şekilde duruyordu. Şaşırdım ve içeri girdim. Enjektörlere giden elektirikle ilgili bir arıza bulduklarını ve onardıklarını söylediler 200 tl versim ve arabam ilk günki gibi sorunsuz bir hale geldi. Başına gelen arkafaşların dikkatine yardımlarınız için teşekkürler

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2014, 22:14:02 »
Geçmiş olsun, çözümü  paylaştığınız için teşekkürler. Dizel arabada düzenli olarak kurum temizliği bence mutlaka yaptırılmalı. Güvenli sürüşler.
Akıl yaşta değil baştadır.