Gönderen Konu: :(  (Okunma sayısı 18560 defa)

Çevrimdışı gkhan35

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n
Ynt: Ne Yazsam Bilemedim :(
« Yanıtla #14 : 01 Temmuz 2014, 00:23:44 »
 :tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2014, 00:24:41 Gönderen: gkhan35 »

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #15 : 01 Temmuz 2014, 01:05:27 »
boyle konular forumu atışma meydanına döndürüyo  çünkü
Merak etme Alperim atışma olacak bir şey yok herkes bizden yabancı yok sen canını sıkma eğer öyle bir şey fark ettiğim anda konuyu komple silerim sen de iptal edersin.Senin canın sağolsun. ;)
Semih abi bakıma neden yetkili servise götürmeyi düşünüyorsun ?
Sanayilerde,usatalarda o kadar zaman ve para harcadım ki hala randıman alamadım.daha yeni özel serviste yaptırdım ama araba yine kamyon gibi çalışıyor sözde dist.vs değişti.ithal mal o kadar olur işte.o zamn orj.almanya dan getirtecek param yoktu çaresiz kasaplara gittim.muayene gelmeden ne var ne yok bitsin.Artık parasında pulunda değilim o kdr emek verdim hala meyvesini yiyemedim.tüpüde söktürüyorum ondan sonra servise giricem tüm şikayetlerimi söyleyeceğim ne varsa yapsınlar bana aracımı saat gibi versinler bende yoracak kafa kalmadı çünkü. Eşşek arabası gibi aracını kullananlar var tık demiyor.sakınan göze çöp misali bizimki hep nazlarda.
işin dalgasındayım çok para derken ya :melek: önemseyipde gidip almıyorum :) hadi rastgele...
Doğrudur... buluşalım vereyim sana malzemeleri epeydir görüşemedik.
Red Machine!!!

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #16 : 01 Temmuz 2014, 10:09:15 »
Semihim unutma "meyve veren ağaç taşlanır" bende formda ne insanlarla karşılaştım kendini the fast the furious tan gelme  zanneden çok... biz birbirimizi biliriz senin ben dahil çok arkadaşa yardımını esirgemediğini biliyoruz aldığın malzemelere eminim takma böyle şeyleri kafana rahat ol sen :tamamdir bu arada gel sen şu malzemeleri komple sat bi honda al çıkartır o parayı zaten ;)
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı kerem0537

• Kazasız Belasız...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk5 1.4Tsi GT 170Hp 240Nm Tork...
« Yanıtla #17 : 01 Temmuz 2014, 19:59:16 »
Doğrudur... buluşalım vereyim sana malzemeleri epeydir görüşemedik.

aynen yaa. müsait olduğunda haber ver bana görüşürüz. ben müsait olurum büyük ihtimal :D
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2014, 19:59:43 Gönderen: kerem0537 »
Shadow...

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 01 Temmuz 2014, 20:16:31 »
Semihim unutma "meyve veren ağaç taşlanır" bende formda ne insanlarla karşılaştım kendini the fast the furious tan gelme  zanneden çok... biz birbirimizi biliriz senin ben dahil çok arkadaşa yardımını esirgemediğini biliyoruz aldığın malzemelere eminim takma böyle şeyleri kafana rahat ol sen :tamamdir bu arada gel sen şu malzemeleri komple sat bi honda al çıkartır o parayı zaten ;)
Aynen ya peder evden atacak hepsini ya da satacak. Bu arada bugün tüpü söktürdüm artık lpgsiz yaşam.Ama atikerci lifte kaldırıp indirdiğinde amortisör patlamış yolda seke seke geldim.şimdi birde amortisör alacaz.dert bitmez aga. :D
Red Machine!!!

Çevrimdışı emre mert alp

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 01 Temmuz 2014, 20:17:30 »
orjinal hoparlörler sağlamsa o pioneerlardan daha ii performans verir bide o beyaz sünger gibi şey ne amaçla koydun abi onu anlayamadım bide orjinal kapaklar zaten %10 na yakın seste kayıp yaşatıyo iki kapak baya keser sesi nacizane söleyim dedim

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 01 Temmuz 2014, 20:21:31 »
orjinal hoparlörler sağlamsa o pioneerlardan daha ii performans verir bide o beyaz sünger gibi şey ne amaçla koydun abi onu anlayamadım bide orjinal kapaklar zaten %10 na yakın seste kayıp yaşatıyo iki kapak baya keser sesi nacizane söleyim dedim
Orjinlerin sağ patlak ondan söktüm.dediğin doğru orjinler daha iyi ama bunlarda idarelik aldım kapaklarda temiz görünsün diye taktım.zaten tesisat malzemeleri bir kısmı geldi.bası da alınca onları sökeceğim comp.hazır.O beyaz sünger gibi gördüğün şeyler seramik elyaf yalıtım malzemesiydi deneme amaçlı orjinlerin arkasına takmıştım.pioneerları takınca çıkardım onları.
Red Machine!!!

Çevrimdışı emre mert alp

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 01 Temmuz 2014, 20:29:50 »
eyerki compenent bağlıycaksan sadece önlerde ve arkada sub şeklinde bi sistem meydana gelicekse rca ları ayrı ayrı alıp ona göre bi ayar yaparsan bi nebze tatmin edebilir aksi halde arkadaki basın şiddeti önü bastırıcaktır bu şekilde hangi compenenti bağlarsan bağla ses alma olananğın çok az kasnak kesilmesi gerekir kapıyada dynamat würth toredem gibi bi ses izolasyonu alırsan iç dış yaparsan bu dediklerimi compenentlerin alt frekanslara daha iyi inebilir tabi bu marka modele göre çeşitlilik yaratır nekadar yalıtım okadar ses  :)

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 01 Temmuz 2014, 21:08:51 »
eyerki compenent bağlıycaksan sadece önlerde ve arkada sub şeklinde bi sistem meydana gelicekse rca ları ayrı ayrı alıp ona göre bi ayar yaparsan bi nebze tatmin edebilir aksi halde arkadaki basın şiddeti önü bastırıcaktır bu şekilde hangi compenenti bağlarsan bağla ses alma olananğın çok az kasnak kesilmesi gerekir kapıyada dynamat würth toredem gibi bi ses izolasyonu alırsan iç dış yaparsan bu dediklerimi compenentlerin alt frekanslara daha iyi inebilir tabi bu marka modele göre çeşitlilik yaratır nekadar yalıtım okadar ses  :)
Sistemi ben yapmayacağım Aktepe Sound da yaptıracağım... heralde onlar en iyi şekilde bağlantısını yaparlar.Kasnaktan kastın hoparlör arkası çemberden bahsediyorsun aklımda bir model var ama alıp almama arasında kalmıştım madem daha iyi olur diyosun o zaman kasnak alırım.izolasyon iç-dış nasıl kaplanır bilmem ses sitemi için.daha önce ses sitemi yaptırmadım hep orj.hoparlörler ile dinledim.Dynamat duymuştum sadece kapılar için ne kadar malzeme gider acaba?
Aklımdaki kasnak bu:
http://www.ebay.de/itm/Andrian-Audio-A165G-Adapterringe-Stahl-30mm-Hohe-fur-165-170-Lautsprecher/281367729600?_trksid=p2047675.c100009.m1982&_trkparms=aid%3D333008%26algo%3DRIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D23379%26meid%3D7825432675431608306%26pid%3D100009%26prg%3D10032%26rk%3D3%26rkt%3D10%26sd%3D360964102638
Red Machine!!!

Çevrimdışı emre mert alp

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 01 Temmuz 2014, 21:34:13 »
:D yok abi ya mdfden kestir gitsin bu olmaz zaten valla bende taban kapılar yanlar arka bagaj komple würth bi kutu sağ sol kapıya iç dış yetyo 300 lira galiba fiyatı dynamat bulman zor yurt dışından pahalıya mal olur çok gerekli bişey mi olsa çok ii olur ama şimdi kullanacağn compenent izoleye deyermi deymezmi orası tartışmaya açık ben ses sistemi konusunda sıkıntılı olduğum için mesleki açıdan gerek duydum böle bi işe

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 01 Temmuz 2014, 23:35:15 »
:D yok abi ya mdfden kestir gitsin bu olmaz zaten valla bende taban kapılar yanlar arka bagaj komple würth bi kutu sağ sol kapıya iç dış yetyo 300 lira galiba fiyatı dynamat bulman zor yurt dışından pahalıya mal olur çok gerekli bişey mi olsa çok ii olur ama şimdi kullanacağn compenent izoleye deyermi deymezmi orası tartışmaya açık ben ses sistemi konusunda sıkıntılı olduğum için mesleki açıdan gerek duydum böle bi işe
Anladım.bak fikir fikirdir yol gösterir... 1 kutu alsak sadece ön sağ-sol kapılara iç-dış kaplıyor mu,bagaj için ayrı mı almak lazım.birde gerek var mı bagajda sadece bass ve amfi olacak.Dynamat bulamadım evet yurtdışı paket 100 dolardan başlıyor.würth bana link atarsan memnun olurum.Kullanacağım comp. İnfinity Reference 6500cx bir takım sadece önlere. Değer mi?
Red Machine!!!

Çevrimdışı koug

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: AFH Engine
« Yanıtla #25 : 02 Temmuz 2014, 16:37:38 »
Emeğinize sağlık. Bu tarz paylaşımları çok seviyorum. Sizde benim gibisiniz sanırım. Aracıma birşey yaptırınca gece rahat uyuyanlardan  ;D

Yalnız şunu söylemek istiyorum. Belki biliyorsunuzdur ancak almış olduğunuz apexi power filtre orjinal değil haberiniz olsun..

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 02 Temmuz 2014, 17:11:35 »
Emeğinize sağlık. Bu tarz paylaşımları çok seviyorum. Sizde benim gibisiniz sanırım. Aracıma birşey yaptırınca gece rahat uyuyanlardan  ;D

Yalnız şunu söylemek istiyorum. Belki biliyorsunuzdur ancak almış olduğunuz apexi power filtre orjinal değil haberiniz olsun..
Ben videosunu izledim elimdeki ile karşılaştırdım herşeyi aynıydı içindeki koni çıkıntının boyutu ve yapısıda aynıydı.youtubedan izledim aldığımda ama belki de olabilir.gözümle görüp almadığım sürece net alışverişinde risk her zaman vardır.ayrıca yan sanayisi üretilmeyen marka çok az kaldı.ben e-bayden almıştım hepsi chine merkezli hangisi orijinal o kdr uzaktan bilemem.zaten 1 ayda geldi.
Video bu:
http://www.youtube.com/watch?v=44V4n6ARSok
videonun 1.15 den sonrası orjinalin yazısı benimkiyle aynı.
Siz nereden anladınız? bana orjinalin resmini eklermisiniz.
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2014, 17:15:22 Gönderen: bluerose1 »
Red Machine!!!

Çevrimdışı koug

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: AFH Engine
« Yanıtla #27 : 02 Temmuz 2014, 17:48:20 »
Şirkette olduğum için videonunzu açamıyorum ancak orjinal Apexi Power kullanmış biri olarak %100 replika ürün olduğunu söyleyebilirim. Piyasada en az 20 çeşit replika ürünü mevcut. Yazıları, plastiği her türlü çakallığı yapıyorlar.Artık yazılara bakarak orjinalliği anlaşılmıyor. Yalnız replika ürünleri üretirken beceremedikleri en büyük nokta şu;

Filtre kağıdı ile filtre plastiğinin birleştiği yerlerde yapışkan gibi bir madde vardır. Replika ürünlerde o madde genelde beyaz renkte oluyor. K&N ve Apexi gibi kaliteli ürünlerde ise zift gibi bir madde kullanıyorlar.Artı olarak filtrenin alt plastikle birleştiği yerlerin arasında açıklık olmuyor. Zaten Apexi Power 20-30$'a satılan bir ürün değil hocam. Ben hepsiburada.com'dan satın almıştım ve aldığım ürün sizinkiyle bire bir aynıydı. Aldım kullandım sonra replika olduğunu anlayınca zor bela aide ettim.

Müsait zamanımda kendi filtremin resmini çeker koyarım. Bu arada şöyle bir resim mevcut..

Replika ürün kullandıktan sonra orjinal Apexi aldım ve arada ciddi anlamda fark var..