Gönderen Konu: klima sorunu  (Okunma sayısı 3867 defa)

Çevrimdışı emregulec

• Profili Görüntüle
klima sorunu
« : 18 Haziran 2014, 22:02:09 »
merhaba arkadaşlar malum havalar ısındı bende bi klimayı açayım da serinleyim dedim ama nafile.
klimayı çalıştırdım a.c. düğmesine bastım fan hızını da 4 getirdim ama hiç bir soğutma olmadı sonra araç park halindeyken yine klimayı çalıştırdım fanlar çalışıyomu diye baktığımda gördüm ki fanlar çalışmıyor.
fanlar normal suyu soğutmak için çalışıyor ama klima için çalışmıyor.
sigorta panelinde de baktim hem aracın içindekine hemde akünün üstündekine bi sıkıntı yoktu.
acab klima gazınınmı bitti diye gazın doldurulduğu deliklere de sivri bişey yardımı ile bastırdım basınçlı bir şekilde gaz çıkışı oldu herhalde gazıda var.
acaba sebebi ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
Ynt: klima sorunu
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2014, 13:27:38 »
Klima sigortası atmış olabilir, kompresör elektrik bağlantılarında sorun olabilir, kompresör arızalı olabilir, kabin içi termostat arızalı olabilir.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı emregulec

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Haziran 2014, 14:01:16 »
klimanın sigortası nerede tam olarak?
aracın contası değişti o değiştikten sora oldu bu herhalde bi kablosunu falan mı takmayı unuttular acaba

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2014, 17:19:40 »
Sigorta kutusu sürücü kapısını açtığınız zaman konsolun solunda içte kalıyor. Kapağında hangi sigorta nerede takılı gösteriyor.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı emregulec

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Haziran 2014, 19:22:07 »
Oradaki sigortalara baktım orada bi sıkıntı yok akünün üstündekilere de baktım onlarda da bi sıkıntı yok.
Acaba klima gazı azalınca fanlar devreye girmeme gibi bişey yaparmı ki?

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #5 : 19 Haziran 2014, 21:17:01 »
Fanlar çalışmıyorsa klima soğutmaz. sizinde dediğiniz gibi aracı tekrar toplarken acaba klima kompresöründen gelen bir kablo falan mı var onu mu takmayı unuttular acaba?
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline