Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 2014 sonu veyahut 2015 başlarında makyajlı jetta geliyormuş  (Okunma sayısı 15019 defa)

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
Arkadaşlar jetta ufak bir makyaj operasyonu geçirmiş,sanırım gine elektronik el freni yok,direksiyon simidi ve tamponlarda çok az oynama olmuş,bakalım yeni motor varmı yada güç artırımı,pek sanmıyorum ama göreceğiz.Ayrıca dsg arızaları şu anda bile giderilememiş bugün doğuş oto satış temsilcisi ile görüştüm doğal bir insan sizlere yalan söyleyecek değilimya dedi halen arızalar devam etmekte dedi nasıl çözemedi ww bu arızayı hayret o kadar mühendisi var.İnşallah makyajlı kasada biraz iç mekan kalitesi fiyat olarak birbirine yakın olan super b kadar kaliteli olur,alt kasa jettaların malzemeleri daha dolgundu.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
Ynt: 2014 sonu veyahut 2015 başlarında makyajlı jetta geliyormuş
« Yanıtla #1 : 09 Haziran 2014, 20:44:33 »
zamanında erbakan hoca alman  leopard tanklarının hararet sorununu çözmüş yanlış bilmiyorsam aklımda kalan, bu almanlar yine bizim insanımızla aşarlar bu sorunu diyorum başka bir şey demiyorum. palavra olsun diye değil makine mekaniğe ilgim vardır, genelde karmaşık sorunların çözümleri basittir, almanların beni ve benim gibi mucitleri bulması lazım kendi menfaatleri için, mucit dediysem planlar kafamda finansmanı bulamayınca anlamı kalmıyor :)

« Yanıtla #2 : 09 Haziran 2014, 21:15:41 »
ne olabılırkı bıraz kromaj eklerler bıraz farda oynama yap sür sahaya........ ;)

Çevrimdışı battal gazi

« Yanıtla #3 : 10 Haziran 2014, 15:22:29 »
Aslında Türkiye2de bilinçli ve bilgili tüketici çok sayıda var fakat örgütlenip toplu olarak bir hak talep edemiyoruz,her gün belediye otobüsünde yaşanılan alanların sorunları konuşulur herkez bilir ama kimse elektronik veyahut yazılı ortamda dilekçe ile bu konuyu ilgili birime aktarmaz ben defalarca amerikada ki dsg garantisi olaynı gümrük bakanlığı dahil doğuş oto da dahil sanayi bakanlığıda dahil her yere bildrdim,volsvagenin amerikada sanırım 2009 araç garantisini 10 yıla çıkarmasının nedenini açıklayan bir belge şikayetvar sitesinde dsg'den dolayı davalık olan bir kullanıcının linkide kayıtlı,şimdi biz türkiye de neden bir çatı altında toplanaraknu dsg ve Volkswagen garantisini amerikadaki kadar değilse bile 5 yıl fabrika garantisi 2 veya 3 yıl ücret ödeyerek 7 veya 8 yıla çıkarmak için bir ışık yakmıyoruz,amerikan halkı demekki milleti ve yöneticisi ile bizden daha duyarlı,Volkswagen türkiye'de sanırım herkesin ailesinde fazlaca bulunan bir marka ve şu anda 2 yakınımda var jetta biri tdi birisi tsi 2 side kavrama değişti,yarın bozulacakmış psikolojisi ile arabadan haz alamıyorlar ama garanti 7-8 yıl olsa en azından bu korkular bir müddet ertelenir,şimdi bir araç yapacaksınız çok arıza verecek ama garanti süresi kısıtlı olacak bu nasıl iştir o zaman siz malınıza güven duymuyorsunuz ki honda türkiye kadar 6 yıl veyahut 150 bin kilometre garanti veremiyorsunuz,yorumlarınızı bekliyorum burada yazdıklarımdan fazlası kuruluşa defalarca iletilmiştir,bir defasında dsg 'den dolayı doğuş merkezden bir yetkili iki yıl önce kesin değil fakat şikayetlerden sonra bizlerde türkiyede sıfır araç garantisini uzatmayı planlıyoruz demişti ama icraatyok,adamlarda haklı bu kadar arıza olmasına rağmen tüketici aynen bu araçlardaki ısrarını sürdürüyor hem süt içerken ağzı yanıyor bunu dile getiriyor hemde sütü halen ağzı yandığı halde sıcak içiyor nasıl çözülsün ki sorun,satış rakamları ve ilgi azalsa sanırım bu mesele çözülecek,inanın aklımdan super b ve jetta sıfır dizel dsg geçmiyor değil ama şu anda bu çelişkilerden dolayı çekiniyorum bu araçlardan ve arızalarından.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

« Yanıtla #4 : 10 Haziran 2014, 16:14:48 »
Aslında Türkiye2de bilinçli ve bilgili tüketici çok sayıda var fakat örgütlenip toplu olarak bir hak talep edemiyoruz,her gün belediye otobüsünde yaşanılan alanların sorunları konuşulur herkez bilir ama kimse elektronik veyahut yazılı ortamda dilekçe ile bu konuyu ilgili birime aktarmaz ben defalarca amerikada ki dsg garantisi olaynı gümrük bakanlığı dahil doğuş oto da dahil sanayi bakanlığıda dahil her yere bildrdim,volsvagenin amerikada sanırım 2009 araç garantisini 10 yıla çıkarmasının nedenini açıklayan bir belge şikayetvar sitesinde dsg'den dolayı davalık olan bir kullanıcının linkide kayıtlı,şimdi biz türkiye de neden bir çatı altında toplanaraknu dsg ve Volkswagen garantisini amerikadaki kadar değilse bile 5 yıl fabrika garantisi 2 veya 3 yıl ücret ödeyerek 7 veya 8 yıla çıkarmak için bir ışık yakmıyoruz,amerikan halkı demekki milleti ve yöneticisi ile bizden daha duyarlı,Volkswagen türkiye'de sanırım herkesin ailesinde fazlaca bulunan bir marka ve şu anda 2 yakınımda var jetta biri tdi birisi tsi 2 side kavrama değişti,yarın bozulacakmış psikolojisi ile arabadan haz alamıyorlar ama garanti 7-8 yıl olsa en azından bu korkular bir müddet ertelenir,şimdi bir araç yapacaksınız çok arıza verecek ama garanti süresi kısıtlı olacak bu nasıl iştir o zaman siz malınıza güven duymuyorsunuz ki honda türkiye kadar 6 yıl veyahut 150 bin kilometre garanti veremiyorsunuz,yorumlarınızı bekliyorum burada yazdıklarımdan fazlası kuruluşa defalarca iletilmiştir,bir defasında dsg 'den dolayı doğuş merkezden bir yetkili iki yıl önce kesin değil fakat şikayetlerden sonra bizlerde türkiyede sıfır araç garantisini uzatmayı planlıyoruz demişti ama icraatyok,adamlarda haklı bu kadar arıza olmasına rağmen tüketici aynen bu araçlardaki ısrarını sürdürüyor hem süt içerken ağzı yanıyor bunu dile getiriyor hemde sütü halen ağzı yandığı halde sıcak içiyor nasıl çözülsün ki sorun,satış rakamları ve ilgi azalsa sanırım bu mesele çözülecek,inanın aklımdan super b ve jetta sıfır dizel dsg geçmiyor değil ama şu anda bu çelişkilerden dolayı çekiniyorum bu araçlardan ve arızalarından.
sonuna kadar haklısın ben sahsen su anda sıfır alacak olsam asla dsg almam manuel vıtes alırım daha ıyı....en azından kafam rahat olur.....ve sunu  bılıyorum Turkıyede tuketıcı bılıncı hızla yayılıyor eskısı gıbı degıl mahkeme yolunu aşındırmayı daha fazla öğrenmemız gerekıyo

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #5 : 10 Haziran 2014, 17:18:22 »
vw almanya ya mail atılmalı devamlı garanti süresinin amerika daki gibi 10 yıla çıkarılması için ve çok sayıda. hatta ülkemizde bir paylaşım oluşturulmalı sosyal medyada dsg garantisi 10 yıla çıkarılmadan 0 vw alınmaması için, satışlar düşsün istatisliklere yansısın o zaman görürüm, vwtr üyeleri olarak biz başlayabiliriz mesela ve şu kadar vw forum üyesiyiz garantinizi 10 yıla çıkartmadan bir daha 0 vw almayı düşünmüyoruz gibi mailler atılabilir, ondan sonra koyun gibi melemiyor mu bakın vw almanya ya da doğuş oto.

Çevrimdışı battal gazi

« Yanıtla #6 : 08 Temmuz 2014, 18:36:31 »
Arkadaşlar jettaya makyaj geliyormuş,makyajda donanım olarak bir değişiklik olacak mı acaba,örneğin golf,passst,cc,Astra ve insignia'da elektronik el freni var fakat Meksikalı jettada bu konfor opsiyonel dahi olsa sunulmuyor,bu haksızlık değil mi sizce,örneğin jettaya opsiyonel olarak anahtarsız çalıştırma konulabiliyor 2-3 bin lira farkla,fakat elektronik frenin esamesi bile yok.
Makyajlı jetta ile iç ve dış a'dan z'ye ne gibi farklılıklar olacak bilen üyelerimizle bunları paylaşırsak iyi olacağı düşüncesindeyim

Çevrimdışı battal gazi

« Yanıtla #7 : 23 Temmuz 2014, 12:03:50 »
sANIRIM 2016'DA kasa komple değişir,genelde makyajdan 1 yıl sonra kasa değişiyor zaten.