Gönderen Konu: Karter Yağ Tapası  (Okunma sayısı 4036 defa)

Çevrimdışı alperyüksel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk4-2001-manuel-antrasit-trend
Karter Yağ Tapası
« : 08 Haziran 2014, 00:55:48 »
Herkese hayırlı geceler.
Geçtiğimiz günlerde aracın yağ değişimi ve diğer yıllık bakım işlemlerini yaptırdım. Aracın yağını boşaltmak için karter yağ tapasını açtılar ve yağı oradan tahliye ettiler. Yağ tapasını değiştirmeden tekrar kapattılar ve yağı doldurdular. Ancak yağ tapasınından yağ kaçağı başladı. Yere damlamıyor. Ancak tapanın etrafına bulaşmış durumda.Servise sormak istedim ama ustam yurt dışına çıktığından soramadım.
Bu durumda ne yapılması mantıklı olur? Acaba yeni tapa takılsa bu durum ortadan kalkar mı?  Başına böyle bir durum gelen var mı?
Tecrübelerini ve bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler ve saygılar.

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
Ynt: Karter Yağ Tapası
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2014, 12:23:03 »
Bu konuda çok bi bilgim yok ama tapa değişirse düzelir muhtemelen.Ya da tapanın etrafına teflon tarzı birşey sarılarak tekrar yerine konabilir. Eğer çok fazla kaçırmıyorsa bence sorun etmeyin.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2014, 15:50:51 »
normalde tapada bakır pul var, o takılmamış ya da iyice ezilmiş olabilir tekrar pul takmak lazım.

Çevrimdışı oguz_kdz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2014, 21:48:14 »
Geçen hafta araba çalışmadı yolda kaldım marş dinamosu bozulmuş tamir edilirken yağ tapasindan damlattigini fark edince ustaya sordum.... 10 bin km de 100mL damlatir önemli değil hocam .... dedi

Çevrimdışı alperyüksel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk4-2001-manuel-antrasit-trend
« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2014, 08:52:06 »
Yorumlar için teşekkürler...

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #5 : 09 Haziran 2014, 12:21:24 »
tapada bakır conta sağlamsa damlatmaz, ustaya bak damlatır önemli değil diyor, ilk icat edilen içten yanmalı motor sanki :saskin: