Gönderen Konu: tavan döşemesi ve iç temizlik  (Okunma sayısı 15339 defa)

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
Ynt: tavan döşemesi ve iç temizlik
« Yanıtla #28 : 28 Mayıs 2014, 02:26:04 »
ben mazotla sildim güzel parlıyo

Çevrimdışı uygaraga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 28 Mayıs 2014, 08:10:40 »
cıllop cıllop

Çevrimdışı 34GIH28

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 28 Mayıs 2014, 08:22:18 »
ya aslında o kadar çok teknik söyleniyorki kendime güvemiyorum en sonunda işin ehli birine yaptırcam
İstanbul masalı

Çevrimdışı uygaraga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 28 Mayıs 2014, 08:27:13 »
semih sök gitsin yaparsın zor değil

Çevrimdışı 34GIH28

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 28 Mayıs 2014, 09:24:17 »
semih sök gitsin yaparsın zor değil

neyi sökeyim tam anlamadım?
İstanbul masalı

Çevrimdışı uygaraga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 28 Mayıs 2014, 15:31:32 »
ya aslında o kadar çok teknik söyleniyorki kendime güvemiyorum en sonunda işin ehli birine yaptırcam

yanlışlık oldu kusuruma bakma kardeş  tavanı sokcen sandım

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 28 Mayıs 2014, 16:04:52 »
abi arabayı yıkayın güzelce silin sonra mazotu camsil kabına koyun 1 tl lik mazot bile yetiyo zaten güneşe bi çekin 3 4 saat güneşi bi yesin, acayip toz kapıyo toz olmayan bir yer olursa daha iyi olur sonra tekrar bi su tutturun nasıl parladığını görürsünüz zaten

Çevrimdışı 34GIH28

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 28 Mayıs 2014, 17:22:45 »

yanlışlık oldu kusuruma bakma kardeş  tavanı sokcen sandım

tavanı yaptım misss gibi oldu :D ;D :tamamdir :melek:
İstanbul masalı

Çevrimdışı deathofangel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 12 Haziran 2014, 11:24:24 »
abilerim ve kardeşlerim,
bu hafta sonumu oğlum şero (şerafettin)ya ayırdım.Tavanımda sarkma vardı ve hayli canımı sıkıyordu.Cumartesi günü fiyat araştırdım 150-200-250 lira civarında fiyatlar çıktı.Bende dedim bu işi kendim yaparım aldım kumaşı yaptım güzelde oldu.Ama çok dikkat edilmesi gerekiyor acayip kırılgan malzeme.
Tavanı sökme işi biraz çetrefilli,
Tavandaki el tutacaklarını söktüm ilk olarak sonra güneşlikler,ön camın sağ ve solunda plastikler var onları aldım,orta direkteki ve arka bagaj tarafındaki plastikleri yerinden açabildim sadece kemerleri sökmeye cesaret edemedim takamam diye (: ama genede baya bi parçaladım arabayı,bütün bu işlemlerden sonra tavan otomatik olarak aşağı geliyor arka bagajdan çekip aldım (mümkünse iki kişi çalışın)tek başıma baya bir zorlandım.Ondan sonra tavanı çıkardım evin terasına üstündeki kumaşı alınca baya bir pislikle karşılaştım.Altında acayip bi sünger kalıntısı kalıyor onu ben elimle sürterek altım metal bişi kullanamadım çok ince çünkü,sonra gece saat 11 olunca tiner bulamadım (hatunun asetonlarını kullandım (: mecburen) tavanı sildim,sonra tavanı biraz beklettim üstüne iyicene temizledim.Yapıştırıcı işine gelince ben bilinçsiz davrandım bally'i üstüne döktüm ama yayamadım.Evde bir kase buldum eski onun içine döktüm 8 tüp baliyi.Boyacıların kullandığı kestirme fırçalrı olur onun la bir güzel sürdüm.10 dk bekledikten sonra kumaşı güzelce yaydım biraz elimle sıvazladım tam yapışması için sonra üstüne biraz malzemeler koydum sabaha kadar bekledi.Sabah iç aksam plastiklerinin hepsini asprinle suyla sildim.Tavan kuruyunca söktüğüm gibi geri taktım ve topladım.Sonuç resimlerde var inşallah beğenirsiniz.Birde genel olarak arabanın için koltuklar taban vs gibi yerleri asprinle sildim acayip güzel oluyor.
Yani sonuç olarak dışarıda;
Tavan döşeme ortalama: 200 tl
Oto kuaför(detaylı iç temizlik) ortalama: 100-200
Bu hafta sonun kendi imkanlarım ve olanaklarımla 400 tl civarı olacak işlemler için taş çatlasın 100 tl harcadım.
Acizane olarak söylemek istedim arabaya meraklı olmak lazım birazda uğraşmayı sevmek gerekir.

Eğer yazdıklarım da bir kusurum var ise af ola.

Gerekli malzemeler;
2 MT tavan kumaşı:45 tl
yapıştırı (derby) diye bişi buldum 8 adx2tl:16tl
yıldız ıçlu tornavida(vidalar için)
düz tornavida(gereğinde bazı yerleri kanırtmak için)
falçata
makas
ve el işçiliği

geçen sene bu iş döşemeciye 250 tl bayıldım,çok zor bi işlem değilmiş sanıldığı kadar zor sçkülmüuor,hatta yeni tavan takıldıktan sonra kapı üstlerindeki tutacakları cam üstlerindeki güneşlikleri çıkarıp bulaşık süngeri ve çamaşır suyuyla bi güzel temizleyip monte ettim,boşu boşuna 250 tl vermiş olduk >:(

Çevrimdışı abdullahçam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 12 Haziran 2014, 11:31:12 »
bu pazar bende yapacam ama sunroof başıma bela olacak herhalde  ;D
GrEeN MaChİnE

Çevrimdışı 34GIH28

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 12 Haziran 2014, 12:16:48 »
bu pazar bende yapacam ama sunroof başıma bela olacak herhalde  ;D

gene meşhur lafım aklıma geldi (TÜRK'E önce imkansızdan bahset sonra otur izle) valla kardeşim verilen fiyatları duyunca çıldırdım kendim yaptım ama sunroof lu olunca nasıl olur bilemicem ama yapan adam nasıl yapıyorsa eminim sende yaparsın sadece el becerisi gerekiyor
İstanbul masalı