Gönderen Konu: Golf 4 ten sonra araç tavsiyesi  (Okunma sayısı 38559 defa)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
Golf 4 ten sonra araç tavsiyesi
« Yanıtla #84 : 24 Temmuz 2014, 12:18:28 »
arkadaşlar bayram sonrası otomatik golf ümü satmak istiyorum, 2006 08 arası opel astra otomatik vites bir araç almak istiyorum,bu araba hakkında her kafa dan bir ses çıkıyor kimis yakıt kimisi vites kimiside odun gibi araba diyor ;bu araç hakkında bilgisi olan arkadaş varise yardımcı olursa sevinirim..
Opel astra 1,6 easytronik biraz düşük km bulursanız alınanilecek bir araç. Yarı otomatik ve robotize edilmiş debriyaj sistemli. Normal kullanımda 100 bin km veya daha fazla baskı balatası dayanabiliyor. 1. Ve 2, vites sarsıntılı diğer geçişler çok belli değil. Otomatikleştirilmiş manuel olduğundan yakıtı pek arttırmıyor. Biraz sert araç olduğu doğru fakat bunun sayesinde de yol tutuşu ve viraj hakimiyeti gayet iyi. Zaman zaman şanzımandan ötürü F hatası alınabiliyor. Bu tür durumlarda araç yütümüyor. Biraz bekleyip çalıştırınca düzeliyor. Şanzıman tam otomatikten sonra bu ne dedirdiyor fakat zamanla alışıyorsunuz. 5 ileri şanzıman olması ve bir nevi manuel olması otomatik golfe göre hem motor sessizliği hem de yakıt ekonomisi sağlıyor. Lpg de ise 50 bin km sonra sibop başlarını erittiğinden bahsediliyor. Onun da çaresini çelik sibop başlığı takarak çözüyor bizim Türk milletimiz.
Dizel otomatik alırsanız aslında en iyisi olur. Hem lpg ile uğraşmaz, hem ekonomik, hem 200 tork sahibi olursunuz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı rifatshr

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 4 ten sonra araç tavsiyesi
« Yanıtla #85 : 24 Temmuz 2014, 21:31:44 »
arkadaşım bilgilendirdiğin için teşekkürler,belki golf ü ararız ama en azından arabamızı gençleştirmiş oluruz, golf VI kasaya geçiş yapana kadar biraz idare eder inşallah..aracımı satmaya hiç kıyamıyorum ama 13 yaşında oldu,hayırlısı bakalım

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #86 : 24 Temmuz 2014, 23:15:56 »
Arkadaşlar 2007 sonrası 1.6 mondeo lar için ne düşünüyorsunuz,ecoboostlar değil düz motor olanlar özellikle titanium donanımlar için...36 bin tl civarında bulunabiliyor.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt: Ynt: Ynt: Golf 4 ten sonra araç tavsiyesi
« Yanıtla #87 : 25 Temmuz 2014, 00:07:37 »
Arkadaşlar 2007 sonrası 1.6 mondeo lar için ne düşünüyorsunuz,ecoboostlar değil düz motor olanlar özellikle titanium donanımlar için...36 bin tl civarında bulunabiliyor.
Valla uzun yol yapiyosan kesinlikle onerirm ben eski Evimi satarken takasta 2.0 2008 tdci almıştım bi kac gun kullandım araba müthişti arka taraf biraz çirkin bana gore tabi zevk meselesi bendekinde 18 st jant vardi camurluklar ancak doluyordu o ara arastirmistim lpg de 1.6 125hp olanlarda opeller gibi subap eritiyor lpg montaji yapan ustamda söylemişti.

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 25 Temmuz 2014, 08:28:39 »
uzun yol yapmıyorum ama,o tarz büyük arabaları seviyorum...accord ya da avensis e bakıyorum onlarda o fiyat seviyesinde.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt:
« Yanıtla #89 : 25 Temmuz 2014, 11:10:39 »
Yogun bolgelerde d sınifi biraz parkta sıkıntı oluyor benim onerecegim araba kesinlikle 2.0 accord bulabilirsen executive bulamassan sport..hem performasnli hem otomatik lpg ye uyumlu ve ariza riski en düşük d sınıfı bende denk getirrsem 100 bin alti alacam tuketim 10 ltre civari s.ici gayet makul tek kusuru gozumde 2.0 vergisi

Çevrimdışı tosbega

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 29 Eylül 2014, 23:56:41 »
arkadaşlar bayram sonrası otomatik golf ümü satmak istiyorum, 2006 08 arası opel astra otomatik vites bir araç almak istiyorum,bu araba hakkında her kafa dan bir ses çıkıyor kimis yakıt kimisi vites kimiside odun gibi araba diyor ;bu araç hakkında bilgisi olan arkadaş varise yardımcı olursa sevinirim..
aynı durum bende var 2001 golf sonrası niye bilmiyorum ama 2008 2010 arası SEAT Leon almayı düşünüyorum
Dedi ve Oradan Ayrıldı !!!

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 30 Eylül 2014, 14:24:34 »
Yogun bolgelerde d sınifi biraz parkta sıkıntı oluyor benim onerecegim araba kesinlikle 2.0 accord bulabilirsen executive bulamassan sport..hem performasnli hem otomatik lpg ye uyumlu ve ariza riski en düşük d sınıfı bende denk getirrsem 100 bin alti alacam tuketim 10 ltre civari s.ici gayet makul tek kusuru gozumde 2.0 vergisi
Accord da çok iyi tabi ama km leri çok yüksek ya

aynı durum bende var 2001 golf sonrası niye bilmiyorum ama 2008 2010 arası SEAT Leon almayı düşünüyorum

Leonda güzel,benim bildiğim kadarıyla 2008 stylance en full olanlar, sonraki yılda çıkanlarda çoğu özelliği opsiyonel istek olarak sundular...2008 i vardı bizde çünkü gerçekten yok yoktu.

Çevrimdışı tosbega

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 30 Eylül 2014, 15:33:53 »
Accord da çok iyi tabi ama km leri çok yüksek ya

Leonda güzel,benim bildiğim kadarıyla 2008 stylance en full olanlar, sonraki yılda çıkanlarda çoğu özelliği opsiyonel istek olarak sundular...2008 i vardı bizde çünkü gerçekten yok yoktu.
evet baktım full sanırım yeni Aracın o :)
Dedi ve Oradan Ayrıldı !!!

Çevrimdışı karizma67

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 02 Kasım 2014, 23:49:48 »
Bende 2001 model comfortline mı yeni sattım. şuan aklımda 2005-2006  comf. fsi motor golf 5 var.
Ne dersiniz, mantıklı bi tercih mi yoksa başka bi araç mı bakmalıyım.?
Kullanan arkadaşların fikrini almak isterim.( bu arada limit 26-28000 gibi )
herkese selamlar  :saygılar
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 23:50:21 Gönderen: karizma67 »
Kula bela gelmez, Hak yazmadıkça;
Hak bela yazmaz , Kul Azmadıkça...

Çevrimdışı ksaltanfb

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Trendline
« Yanıtla #94 : 03 Kasım 2014, 08:45:09 »
Bende 2001 model comfortline mı yeni sattım. şuan aklımda 2005-2006  comf. fsi motor golf 5 var.
Ne dersiniz, mantıklı bi tercih mi yoksa başka bi araç mı bakmalıyım.?
Kullanan arkadaşların fikrini almak isterim.( bu arada limit 26-28000 gibi )
herkese selamlar  :saygılar

Merhaba ,

Ben İstanbul'da yaşıyorum . Aracımı her ne kadar çok sevsem de benzine para veremekten kurudum bittim :)  Tüp taktırmak benim için çözüm değil çünkü sürekli kapalı otoparklara park ediyorum . O yüzden bir sonraki arabam kesinlikle dizel ve otomatik olacak .

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 03 Kasım 2014, 09:31:55 »
Abim, 2007 1.6 GOLF V aldi gayet memnun ozellikle de yakit gayet iyiymis. Tabi arac cok temiz denk geldi epey de paraydi yaninda yeni yaz-kis lastik takimlari ile birlikte 36.500 e aldi.

Yukarida arkadasin dedigi FSI 6 vites sanirsam 28.000 bine kadar limit demis golf V zor gibi...

Çevrimdışı karizma67

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 03 Kasım 2014, 23:52:32 »
Bu araba için ne dersiniz, fikriniz nedir.?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2005-model-volkswagen-golf-1.6-fsi-comfort-182323111/detay/
Özellikle merak ettiğim FSI motor golf V lerin şehir içi ne kadar yaktığı? Golf 4 tamam on numara arabaydı fakat 100 liralık benzinle 180 km filan yapıyodum.Çok fazla gezdiğimde yok ama km de 555 krş vermekte koyuyo açıkcası.
Kula bela gelmez, Hak yazmadıkça;
Hak bela yazmaz , Kul Azmadıkça...

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #97 : 04 Kasım 2014, 12:55:05 »
Bu araba için ne dersiniz, fikriniz nedir.?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2005-model-volkswagen-golf-1.6-fsi-comfort-182323111/detay/
Özellikle merak ettiğim FSI motor golf V lerin şehir içi ne kadar yaktığı? Golf 4 tamam on numara arabaydı fakat 100 liralık benzinle 180 km filan yapıyodum.Çok fazla gezdiğimde yok ama km de 555 krş vermekte koyuyo açıkcası.

bu arabanında senin arabandan az yakacagını zannetmiyorum.
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi