Gönderen Konu: yol bilgisayarı  (Okunma sayısı 2741 defa)

Çevrimdışı FD

• Profili Görüntüle
yol bilgisayarı
« : 06 Mayıs 2014, 22:01:21 »
S.A. bugün boramla yaklaşık 100 km lik bir yol kat etmek için hareket ettim zannediyorum 1-2 km gittikten sonra yakıt değerlerini görmek için yol bilgisayarına baktığımda anlık yakıt tüketimi sorunsuzca çalışmakta iken; ortalama yakıt tüketimi hep sabit şekilde idi. neyse her halde değişecektir ümidiyle yoluma devam ettim tabi benim bir gözüm yol bilgisayarında idi. lakin anlık tüketim değerleri değişirken ortalama yakıt değeri hep 7.1 L/100 idi. ayrıca ortalama hız da sabitti 36 km. benzine aldım yine değişen bişey olmadı. kısaca bilgisayar ortalama değerleri ölçmedi.toplam km artıyor, sıcaklık değişiyordu.
Böyle bir sorunla alakalı malumatı olanlardan yardım talep ediyoruz.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
Ynt: yol bilgisayarı
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2014, 16:26:16 »
S.A. bugün boramla yaklaşık 100 km lik bir yol kat etmek için hareket ettim zannediyorum 1-2 km gittikten sonra yakıt değerlerini görmek için yol bilgisayarına baktığımda anlık yakıt tüketimi sorunsuzca çalışmakta iken; ortalama yakıt tüketimi hep sabit şekilde idi. neyse her halde değişecektir ümidiyle yoluma devam ettim tabi benim bir gözüm yol bilgisayarında idi. lakin anlık tüketim değerleri değişirken ortalama yakıt değeri hep 7.1 L/100 idi. ayrıca ortalama hız da sabitti 36 km. benzine aldım yine değişen bişey olmadı. kısaca bilgisayar ortalama değerleri ölçmedi.toplam km artıyor, sıcaklık değişiyordu.
Böyle bir sorunla alakalı malumatı olanlardan yardım talep ediyoruz.

takip?
 :melek: :melek: :melek:

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: yol bilgisayarı
« Yanıtla #2 : 11 Mayıs 2014, 10:24:08 »
Eğer uzun süredir ortalamayı sıfırlamadıysan, kısa kullanımda veya ortalama tüketimle aynı değerde yakarak kullanıyorsan bu değer değişmez veya uzun bir aralıkta değişir çünkü ortalamayı düşürmek uzun sürer. Yola çıkmadan ortalamayı sıfırlarsan yol boyunca aldığın değer gözükür.
Akıl yaşta değil baştadır.