Gönderen Konu: spor yay mı coilmi  (Okunma sayısı 10726 defa)

Çevrimdışı kerem0537

• Kazasız Belasız...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk5 1.4Tsi GT 170Hp 240Nm Tork...
Ynt: spor yay mı coilmi
« Yanıtla #14 : 17 Nisan 2014, 14:00:07 »
şükür benim coillerde sıkıntı yok. en dibe basarsam zıplama oluyor. ama biraz kaldırınca yumuşuyor. dün ve bugün yalovaya gittim geldim 2 kere biraz kaldırdım konfor iyiydi. orjinal yaylar gibi değil tabi. cantürk murat abi sağolsun bi sıkıntı olunca ücretsiz hallediyor. istersen bi uğra oraya. coil in yaylarını yumuşatabilir. ama bu sefer vurma olur. o daha iyi anlatır sana. senden önceki sahibi baki nereye yaptırdı bilmiyorum. cantürk halleder bi sıkıntı varsa...
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2014, 14:16:02 Gönderen: kerem0537 »
Shadow...

Çevrimdışı kerem0537

• Kazasız Belasız...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 17 Nisan 2014, 14:02:52 »
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-vw-polo-6n-misimoto-3-5cm-5cm-spor-yay-15-yil-garantili-160039262/detay

bunlar nasıldır acaba?

geç bunları. bende aldım bunlardan orta kalitedir diye. 1 hafta taktım sonra coil e geçtim çıkardım sattım. böyle yay takacaksa zaten kerem arkadaşım hiç bulaşmasın. alıyorsa 3.5 cm H&R alsın baksın konforuna. ama bu sefer araba çok yüksek gelecek kendisine benden söylemesi...
Shadow...

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #16 : 17 Nisan 2014, 20:13:05 »
yayda kesinlikle marka onemli piyasada 150 liraya bile spor yay var hr eibach ve ya voghtland bende memnunum gayet sadece ben arkalarda sorun yasadim 1 cm fazla dustu onuda kafamda bir plan var onunla halledicem :) yaylara hortum takicam istedigim 1 cm vericektir bana

6N 99 AEE 1.6
I Love PoLo

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #17 : 18 Nisan 2014, 00:17:04 »
Burada bahsedilen coilover sistem hangisi ? Amortisörün üstüne takılan yay ve yayı sıkıştırarak yükseklik ayarlayan sistem mi ?
Yayı sıkıştırarak yükseklik ayarlayan sistem ve esneme ayarlı amortisör kiti mi ? Yayı sıkıştırmadan yükseklik ayarlayan ve amortisör sertliğini de ayarlamaya izin veren bir kit mi kullanıldı ? Hepsinden alacağınız performans farklı olur.
Yükseklik değiştirilince lastik kamberi de değişir. Kamber ayar sistemi de kullanmak gerekli.

Özet olarak Tein Type Flex'de bir coilover, sahibinden de satılan 200 liralık lar da coilover.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2014, 00:30:07 Gönderen: edincol »
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #18 : 18 Nisan 2014, 13:22:02 »
Burada bahsedilen coilover sistem hangisi ? Amortisörün üstüne takılan yay ve yayı sıkıştırarak yükseklik ayarlayan sistem mi ?
Yayı sıkıştırarak yükseklik ayarlayan sistem ve esneme ayarlı amortisör kiti mi ? Yayı sıkıştırmadan yükseklik ayarlayan ve amortisör sertliğini de ayarlamaya izin veren bir kit mi kullanıldı ? Hepsinden alacağınız performans farklı olur.
Yükseklik değiştirilince lastik kamberi de değişir. Kamber ayar sistemi de kullanmak gerekli.

Özet olarak Tein Type Flex'de bir coilover, sahibinden de satılan 200 liralık lar da coilover.
Dediğin ayarlama kısımlarına katılıyorum kardeşim Ayrıca Benim bildiğim Tein sadece japon araçlar için üretiyor. Bu üst düzeyde polo için coil bulmak zor bildiğim Polo 6n için büyük markalardan Bilstein B14-B16 var,H&R Mono tube var,Koni var,ayrıca ikinci kalite olarak FK,Ta-Technix,KW,APEX RDX,Vogland var.Bir de üçüncü kalite markalar ve çin üretimler var.Yanlışım varsa düzeltilsin.
Red Machine!!!

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #19 : 18 Nisan 2014, 14:07:18 »
golf'u olan arkadaşıma FK 3,5cm yay aldık 225/45/17 spon jant lastik var, FK yay fena değil ben konfor seven biri olarak FK lar bende negatif bir etki yapmadı hafif esneme payı var fiyatlarıda makul bence düşünülebilir?
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #20 : 18 Nisan 2014, 16:26:07 »
Dediğin ayarlama kısımlarına katılıyorum kardeşim Ayrıca Benim bildiğim Tein sadece japon araçlar için üretiyor. Bu üst düzeyde polo için coil bulmak zor bildiğim Polo 6n için büyük markalardan Bilstein B14-B16 var,H&R Mono tube var,Koni var,ayrıca ikinci kalite olarak FK,Ta-Technix,KW,APEX RDX,Vogland var.Bir de üçüncü kalite markalar ve çin üretimler var.Yanlışım varsa düzeltilsin.
Golf 4 R32 Tein coilover uygulaması: http://www.tein.com/tech_info/g64.html

Tein Flex' Polo'ya uygun diye söylemedim. Benim bildiğim en iyi sistem o olduğu için yazdım.

Polo 6N için hangi coilover kit iyidir bilmiyorum, araştırmak lazım. Her markanın hem giriş seviyesi hem de üst seviyesi oluyor.

Bence bizim arabalara coilover gereksiz, yani gerçek bir coilover kit takıp 1000$ harcamak. Burada anladığım kadarıyla araba basık olsun, güzel görünsün amacıyla yapılıyor. Onun için de yay+süspansiyon uygulaması daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2014, 16:27:13 Gönderen: edincol »
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 18 Nisan 2014, 17:29:21 »
El yapımı olan yeşil polosu olan Kerem arkadaşımız Alperim. :)
onu biliyorum abi sanki önceki sahibi arkadaş ole solmişti kendim yaptırdım diy ben ole hatırlıyorum yani

Çevrimdışı emre mert alp

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 22 Nisan 2014, 18:55:41 »
Valla bende sertilk ayarlı ön arka koni yeni tip coil var lastikler çamurluğun içerisinde sekme zıplama sürtme vb bi sorun asla olmadı konfora gelecek olursakda spor yay aldım red eagle marka hollanda malı 1 ay durmadan söktüm coil denk geldi hemen aldım
hatta isteyen olursa çok uygunada satarım yani 5cm lik
yani işin özü coilde sertlik ayarı şart sekmesinin sebebi amatör montaj tamamen bundan kaynaklı yani aracı teraziye almazsan en kralını tak ne fayda ben kullanıcı olarak yorum yapıyorum okadar para verip alırmısın bidaha deseler air ride yaparım 1000 tl ye satılan coiller işe yaramycandan eminim  :)

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 22 Nisan 2014, 19:14:10 »
Valla bende sertilk ayarlı ön arka koni yeni tip coil var lastikler çamurluğun içerisinde sekme zıplama sürtme vb bi sorun asla olmadı konfora gelecek olursakda spor yay aldım red eagle marka hollanda malı 1 ay durmadan söktüm coil denk geldi hemen aldım
hatta isteyen olursa çok uygunada satarım yani 5cm lik
yani işin özü coilde sertlik ayarı şart sekmesinin sebebi amatör montaj tamamen bundan kaynaklı yani aracı teraziye almazsan en kralını tak ne fayda ben kullanıcı olarak yorum yapıyorum okadar para verip alırmısın bidaha deseler air ride yaparım 1000 tl ye satılan coiller işe yaramycandan eminim  :)
Herşey iyi güzel de 10 liralık araca 3500-5000 arası air ride verilir mi sıkıntılı.Ben airmadz tan 4500 TL. fiyat aldım polo için JDM garajdan o da indirimliymiş.
Red Machine!!!

Çevrimdışı kerem0537

• Kazasız Belasız...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 22 Nisan 2014, 19:15:52 »
Herşey iyi güzel de 10 liralık araca 3500-5000 arası air ride verilir mi sıkıntılı.Ben airmadz tan 4500 TL. fiyat aldım polo için JDM garajdan o da indirimliymiş.

aynen. bende onun için vazgeçtim air' den. deymez...
Shadow...

Çevrimdışı emre mert alp

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 22 Nisan 2014, 20:05:56 »
valla yaptıran tofaşada yaptryo nediym  ;D ikinci el bedavaya yakın fiyata denk gelse anca alırım 500 e falan  ;D şu an için airi

Çevrimdışı kerem0537

• Kazasız Belasız...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 22 Nisan 2014, 20:18:53 »
valla yaptıran tofaşada yaptryo nediym  ;D ikinci el bedavaya yakın fiyata denk gelse anca alırım 500 e falan  ;D şu an için airi

aynen valla. geçen coillere bakım için aracı götürdüm. bir baktım şahine air takıyorlar :)
Shadow...

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 22 Nisan 2014, 20:59:46 »
Para tofaşçılarda.helal olsun ben araba aşkı diye buna derim.5 liralık araca 5 liralık air yaptırıyorlar. ;D
Red Machine!!!