Gönderen Konu: 2000 MODEL Golf HARARET PROBLEM ! Acil !  (Okunma sayısı 8194 defa)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: 2000 MODEL Golf HARARET PROBLEM ! Acil !
« Yanıtla #14 : 26 Ocak 2015, 15:08:14 »

Bazen bilgi eksikliğiyle alakası olmuyor. Aracıma antifriz koyamıyorum. Antalyada yaşayanlar bilir araca antifriz koymazlar. Ve uzun süre antifriz koyulmazsa sistemde paslanmalar olur, sonradan koyulunca da arızalar başlar.
2007 model araba aldım, eklemeye çekiniyorum arıza açma riski yüksek.

Zaten ona fabrika çıkışı antifriz konuluyor, ilk 10 yıl o sizi götürür. Tabi sanayide çok bilgili bir usta boşaltıp da su koymadıysa. Eklemeye de korkmanıza gerek yok zararın neresinden dönerseniz kârdır.
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2015, 15:09:52 Gönderen: edincol »
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Seat İbiza Tdi
« Yanıtla #15 : 26 Ocak 2015, 15:39:58 »
Zaten ona fabrika çıkışı antifriz konuluyor, ilk 10 yıl o sizi götürür. Tabi sanayide çok bilgili bir usta boşaltıp da su koymadıysa. Eklemeye de korkmanıza gerek yok zararın neresinden dönerseniz kârdır.

Maalesef antifriz yoktu aldığımda. Çok bilgili ustalarımız su doldurmuş. Kışın şehir dışına çıkarsam anca o zaman ekletirim.

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 26 Ocak 2015, 15:45:19 »
Buarada 5 ay oldu Golfümü satalı hala forum uğramayı bırakamadım :)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #17 : 26 Ocak 2015, 15:59:44 »
Motor içinde korozyon başlamadan, kireç tutmadan soğutma suyunu değiştirseniz iyi olur. Hiç olmazsa sizden sonra o arabayı ikinci el biri alacak, onu düşünerek ekletin de başkasının ahı kalmasın üstünüzde.

Keyifli forumlar.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 26 Ocak 2015, 17:00:40 »
Motor içinde korozyon başlamadan, kireç tutmadan soğutma suyunu değiştirseniz iyi olur. Hiç olmazsa sizden sonra o arabayı ikinci el biri alacak, onu düşünerek ekletin de başkasının ahı kalmasın üstünüzde.

Keyifli forumlar.

Ah alma konusunda çok hassasımdır. Golfümü satarken tekerindeki yamayı bile söyledim. Bu aracıma uzun süre binecem nasipse. Satarken söylerim antifriz olmadığını.