Gönderen Konu: Antifriz kaçağı  (Okunma sayısı 12236 defa)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: Antifriz kaçağı
« Yanıtla #14 : 27 Mart 2014, 14:00:42 »
Febi de G12 ++ veya G13 antifriz yok, G12 ve G12+ var. Onları da kimse tercih etmez herhalde.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #15 : 27 Mart 2014, 14:31:40 »
Febi de G12 ++ veya G13 antifriz yok, G12 ve G12+ var. Onları da kimse tercih etmez herhalde.
Tercih meselesi... Ben önceden o marka bu marka çok kafayı yedim sonra bi ara guex organik kullandım... daha sonraları sanayideki parçacı tanıdığım var çekerim oraya en iyisi en uygunu hangisi ise açar koyar katkı maddesi ıvır zıvırı ne lazımsa halleder cüzi bişey atar babamın selamını söylerim basar marşa giderim.Aracımı servise alsalar servise girerim ama almıyorlar şimdi ben 17 senelik araca dünyanın en iyi antifrizini yurtdışından getirtsem alsam koysam ne olur koymasam ne olur....
Red Machine!!!

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 27 Mart 2014, 15:00:00 »
Hocam şimdi marka değil de sağladığı şartname önemli. Yani markası iyi diye düşük kalite ürün almamak lazım ben ondan bu şartnameleri söyledim. Şu anda en yüksek standart G13'tür. Bence arabalarımız eski diye teknolojisi eskimiş, düşük standartta ürünler kullanmak doğru bir mantık değildir. Ne kadar yüksek standartta olursa koruması, performansı o kadar yüksektir. Ben aracıma parça alırken buna dikkat ediyorum, faydasını da gördüm. Özellikle motor yağında bu konu çok ön plana çıkıyor.

G13 antifriz de yetkili servislerde 1.5 litresi 20 liraya satılıyor, zaten en iyi antifriz budur. Yurt dışından getirmeye gerek yok.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #17 : 27 Mart 2014, 16:00:01 »
G12 eskide kaldı hocam, artık G13 (TL-VW-774 J) koyuluyor. En kötü G12 plus-plus (TL-VW-774 G) koyun.

g12 başka markalarda dolu. G13 daha pahalı olduğundan g12 ile devam ediyorum yola. Bizim arabalarda g13 e gerek yok.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 27 Mart 2014, 16:04:49 »
Hocam şimdi marka değil de sağladığı şartname önemli. Yani markası iyi diye düşük kalite ürün almamak lazım ben ondan bu şartnameleri söyledim. Şu anda en yüksek standart G13'tür. Bence arabalarımız eski diye teknolojisi eskimiş, düşük standartta ürünler kullanmak doğru bir mantık değildir. Ne kadar yüksek standartta olursa koruması, performansı o kadar yüksektir. Ben aracıma parça alırken buna dikkat ediyorum, faydasını da gördüm. Özellikle motor yağında bu konu çok ön plana çıkıyor.

G13 antifriz de yetkili servislerde 1.5 litresi 20 liraya satılıyor, zaten en iyi antifriz budur. Yurt dışından getirmeye gerek yok.

polonun kullanma klavuzunda antifiriz için önerilen şartname g12 ye aittir. G13 ile g12 arasında bizim arabalar bakımından hiçbir fark yoktur. Hatta birbirine karıştırılabilir. Hangisi ucuzsa onu alıp kullanın.

http://i749.photobucket.com/albums/xx131/canpilka_photos/DSC_0039-1.jpg

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 27 Mart 2014, 17:02:56 »
G13 antifrizin motor soğutma sistemindeki alaşım metal parçaları korozyona karşı koruyuculuğu daha yüksektir. Bizim arabaların kullanma kılavuzu 90 yıllarda basıldığı için G13 standardını göremezsiniz çünkü bu en yeni standarttır. Zaten kitapçıkta mevcut bilgilere göre güncelleme yapın diye de belirtiliyor. Parça parça değil de bütünü okumak lazım.

Zaten piyasada kırmızı antifriz diye satılan ürünlerin litresi 15-16 lira, 1.5 litre G13 antifrize 20 lira vermek nasıl daha pahalı oluyor anlamadım.

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #20 : 27 Mart 2014, 20:12:21 »
vallahi ben bildiğimden şaşmam servis benim için bitmiştir benim çektiğim çileyi kim görse ağlardı ben o halde yalvara yalvara gittim servise şu arabaya bakın yapın parası neyse vericem beni sanayi köşelerinde süründürmeyin diye lpg var kurallar gereği alamayız dediler.Artık değil 20 TL. 2 TL olsa servisten hiçbirşey almam bana gaz kelebeğine 1219TL fiyat çekti şerefsizler.Giderim parçacıya yarısını veriri orjinalini alırım öylede yapıyorum.Beğenmeyen küçük oğluna almasın.kaç yıldır polo kullanıyorum aldığım hiçbir parça daha arıza yapmadı.çin malı almam ama servise de para vermem.benim şu anki arıza değişmediğim ama bilmediğim bir parçadan kaynaklanıyor iyi bir usta bana söylese bu diye onu da alır değiştiririm sorun değil... Resule katılıyorum 98 model arabaya g12 yerine g13 koysan nolur koymasan nolur sanki bu arabanın tüm parçaları fabrikasyon orijinal biçoğunun parçaları miadını tamamladı ve değişti.şimdi bu aracın tüm değerleri fabrikadan çıktığı gibi değil bunu birtek antifriz standardımı düzeltecek inanmam.şöyle aracım 3-4 model daha yüksek olsa tamam o zaman daha üzerine düşerim standart meselesinin bilmem anlatabildim mi.
 ???
« Son Düzenleme: 27 Mart 2014, 20:14:39 Gönderen: bluerose1 »
Red Machine!!!

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 27 Mart 2014, 23:32:15 »
Servisle yaşadığınız üzücü olay, arabanızın bulunamayan sorunu ve arabanızın değişen değerleri antifriz seçiminizi kötü yönde etkilemesin. Korozyona ve kirece karşı koruması daha yüksek bir ürün kullanmak her zaman arabanızın yararına olacaktır.

Çevrimdışı ersinco

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 28 Mart 2014, 13:47:49 »
Arabalarımızın hepsi 10 yaşın üstünde zaten benimki 2000 model bu saatten sonra PO koysan nolur G12 koysan nolur  :)

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 28 Mart 2014, 13:53:44 »
Arabalarımızın hepsi 10 yaşın üstünde zaten benimki 2000 model bu saatten sonra PO koysan nolur G12 koysan nolur  :)
Öle değil işte aleminyum bloğu delebilirsiniz. ;)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 28 Mart 2014, 14:47:05 »

G12 antifriz markası değildir.