Gönderen Konu: Far düğme ışıkları yanmayanlar buraya....resimli..  (Okunma sayısı 9691 defa)

Çevrimdışı mc_serkan_126

• Profili Görüntüle
far düğmelerinin olduğu kısmın ışıkları uzun zamandır yanmıyodu.. sökmeye karar verdim ve patlamış olan ampülünü değiştirdim..

öncelikle park ve farları yakmaya yarayan düğmeyi kendimize doğru çekerek çıkarıyoruz.. daha sonra düğmenin altında komple gövdeyi tutan yaylı bir tırnak var.. onu yukarı doğru ittirerek alttan tornavida yardımıyla gövdeyi çıkarıyoruz..

arkadan fişlerini çıkardıktan sonra gövde söküme hazır hale geliyo.. gövdenin yan tarafında üçer tane tırnak var . onları da tornavida yardımıyla çıkardıktan sonra üst kısımdan çekerek üst kapağı çıkarıyoruz ve karşımıza iç kısım çıkıyo..

iç kısımdaki elektronik kartı da yukarı çekerek çıkarıyoruz.. burda iki adet led var.. birisi sadece  far düğmesini aydınlatıyo.. diğeri komple gövdeyi.. daire içine aldığım ampülü alt tarafa doğru çevirip çıkararak çıkarıyoruz.. ampülün ayakları alttan lehimli. ayakları söktükten sonra elektronilçiden aynısından bi ampül aldıktan sonra tekrar alttan lehimliyoruz ve yerine takıyoruz ve söktüğümüz gibi takıyoruz..

takarken ampülün dışına geçen ve ışığın yeşil olmasını sağlayan klıfı takmayı unutmuşum. bu yüzden benim ışıklar sarı oldu.
sonuç

sonuç.
lanet olsun içimdeki bu polo sevgisine

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Far düğme ışıkları yanmayanlar buraya....resimli..
« Yanıtla #1 : 30 Mart 2011, 12:31:12 »
 :tamamdir
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı punjhier

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Focus 1
« Yanıtla #2 : 30 Mart 2011, 13:36:03 »
bu şekilde konsolu nasıl sökeriz kolay olur mu
DEU Tıp Fakültesi
ford focus 1 '05 - peugeot 206 xt '00 (satıldı) - polo 98 6n openair (satıldı)

Çevrimdışı eemmree

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Mart 2011, 14:46:26 »
benimde konsolun ışıklar yanmıyor. konsolu söktüm ama vidalarını falan söktükten sonra dışarı çıkartıpta ampulleri falan göremedim. konsoldaki hiç bir ışık yanmıyor şimdi. çok hassas yerler oralar. araba eski olduğu için vidaları tutan yerler çürümüş oluyor dikkat etmek lazım. ben biraz fazla kurcaladım tırnaklardan birisini kırdım. aman dikkat edin
dedilerki gam giderir, çok bade içtim sensiz.

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #4 : 30 Mart 2011, 15:36:57 »
emeğine sağlık
 :tamamdir
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı MetinTekin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2012, 11:20:56 »
bunların ışıklı olduğunu yeni öğrendim ama değiştirmek sökmek cesaret ve el emeği ister hiç bulaşmasam daha iyi olucak ::)

orta konsoldaki butonlarda aydınlatma varmı orjinalinde?
35_AG_8308 96' 2Kapı Mavi_Şimşek PoLo

Çevrimdışı casper94

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Mart 2014, 22:32:25 »
benimde konsolun ışıklar yanmıyor. konsolu söktüm ama vidalarını falan söktükten sonra dışarı çıkartıpta ampulleri falan göremedim. konsoldaki hiç bir ışık yanmıyor şimdi. çok hassas yerler oralar. araba eski olduğu için vidaları tutan yerler çürümüş oluyor dikkat etmek lazım. ben biraz fazla kurcaladım tırnaklardan birisini kırdım. aman dikkat edin
hocam iyi akşamlar sizden bilgi almak için rahatsız ettim kusura bakmayın bende far ünitesini sökmek için uğraşacam ama
düğmeyi sökmeye çalıştığımda milim kıpırdama olmadığı için zorlayamıyorum.
siz düğmeyi nasıl çıkardınız direk mi çektidiniz ?
bana bu konu hususunda bilgi verebilirseniz çok memnuuun olurum tşk iyi akşamlar