Gönderen Konu: 1.6 .16 V araçlarda sarsıntı sorunu ve çözümü  (Okunma sayısı 4393 defa)

Çevrimdışı penboo

• Profili Görüntüle
2003 model 1.6 16 valf pasific aldım 230.000 kmde.
Aldığımda herşey çok güzel sorun yok tıkır tıkır çalışan aracım rolantide sarsıntı yapmaya başladı.
O usta senin bu usta benim derken 750 tl ye halledilecek iş için tam 3.470 tl para harcadım.
Öncelikle aracınızda böyle bir sıkıntı var ise yağ pompasını değiştirip yağ lambasının yanıp yanmadığını kontrol edin.
ömrünü tamamlamaya yakın olan pompam yağlamayı tam yapamadığı için egzantrik millleinin yataklarını bozmuş.
Haliyle oda sibop iteceklerine tam basamadığı için araç sarsıntı yapıyordu.

Tabi bu işlem benim aracımdaki sorun için geçerli bir işlem oldu.
Bu veya buna benzer bir sıkıntınız var ise birde rahatlıkla derdinizi anlatabileceğiniz bir usta, ilk yağ pompasını kontrol ettirin derim.

Sorunu çözene kadar değiştirdiğim parçalar: silindir kapağı, siboplar, ateşleme bobinleri, bujiler, segman, ana kol yatak, baskı balata, bir kaç okuyucu yağ pompası vs... vs...

Çevrimdışı emcayi

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf 1.6 Pasific 2004
Ynt: 1.6 .16 V araçlarda sarsıntı sorunu ve çözümü
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2014, 10:22:10 »
Bilgi için teşekkür ederiz. Hayırlısıyla kurtulmuşsun yine buna da şükür.  :tamamdir

Çevrimdışı Ali07

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Seat İbiza Tdi
« Yanıtla #2 : 08 Mart 2014, 11:18:23 »
Çok geçmiş olsun,

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2014, 12:38:30 »
Nasıl bi sarsıntı vardı aracında /
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı penboo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Mart 2014, 23:44:06 »
Saolasın  Ali07

Nasıl bi sarsıntı vardı aracında /

Rolanti 700 devir seviyesine gelince sanki motor bağlantı tokazları kopukmuş gibi bir sarsıntı oluşuyordu.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #5 : 10 Mart 2014, 00:41:45 »
bendede aynı sorun var trigeri sıyırdığımdan sonra  toplandı gidişinde falan problem yok aracın ama rölantide vuruntu yapıyor motor irkiliyor ilk başlarda içeriye hissettirmemişti giderek arttı aracımı yaptırdığım yere götürdüm bobinler falan dediler bobinlerde değildir dedim tak bak aynısı olursa bobin falan almam ben haberin olsun dedim yağ pompasınıda söyleyeyim bi