Gönderen Konu: '97 Polo Sportline 16v İlk Volkswagen'im  (Okunma sayısı 29279 defa)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: '97 Polo Sportline 16v İlk Volkswagen'im
« Yanıtla #28 : 16 Mart 2014, 17:02:19 »
Sağol kardeşim sayende buldum öğrendim :)

Rica ederim. :)
« Son Düzenleme: 16 Mart 2014, 17:02:41 Gönderen: edincol »
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı ilbey666

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 03 Nisan 2014, 19:49:29 »
Unutturmayalım bizim karaoğlanı :)

Rock hard, ride slow.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 03 Nisan 2014, 21:13:31 »
Boya bakımından ve plaka değişiminden sonra iyi toparlandı. Ön lip de tam oturmuş, orijinal gibi hiç göze çarpmıyor.

Artık bir eksik kalmadı herhalde ?

Arka silecek yere paralel olana kadar dönmüyor mu ?

Çevrimdışı ilbey666

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 03 Nisan 2014, 22:20:19 »
Boya bakımından ve plaka değişiminden sonra iyi toparlandı. Ön lip de tam oturmuş, orijinal gibi hiç göze çarpmıyor.

Artık bir eksik kalmadı herhalde ?

Arka silecek yere paralel olana kadar dönmüyor mu ?

Aynen Emre ufak ufak bitiyor :) Beyaz sinyal takayım diyorum. Bir de boyadaki kusurları kapatayım istiyorum. 1cm büyüklüğünde taş izleri çiizk vs var.

Silecek yere paralel duruyor bu arada ama koldan ayarlamak lazım tam.
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2014, 22:21:10 Gönderen: ilbey666 »
Rock hard, ride slow.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 04 Nisan 2014, 00:51:19 »
Aynen Emre ufak ufak bitiyor :) Beyaz sinyal takayım diyorum. Bir de boyadaki kusurları kapatayım istiyorum. 1cm büyüklüğünde taş izleri çiizk vs var.

Silecek yere paralel duruyor bu arada ama koldan ayarlamak lazım tam.

Sinyal konusunda ben de aynı şeyi düşünüyorum. Forum hacklenmeden( :o) ilk gördüğümde yazacaktım ama dedim belki hevesini kırarım, yazmadım.

Zaten arabaya çok para harcamaya gerek yok. Bakımlarını vaktinde ve kaliteli parçalarla yap, masrafın o olsun. Benim mantığım bu şekilde. Daha arabamda ki kaset çaları bile değiştirmedim. Kaset adaptörüyle dinliyorum :)

Yağ konusunu ne yaptın ?

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 04 Nisan 2014, 08:30:07 »
Orjinal jant var taksammı bende ya :D
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı ilbey666

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 04 Nisan 2014, 08:34:15 »
Sinyal konusunda ben de aynı şeyi düşünüyorum. Forum hacklenmeden( :o) ilk gördüğümde yazacaktım ama dedim belki hevesini kırarım, yazmadım.

Zaten arabaya çok para harcamaya gerek yok. Bakımlarını vaktinde ve kaliteli parçalarla yap, masrafın o olsun. Benim mantığım bu şekilde. Daha arabamda ki kaset çaları bile değiştirmedim. Kaset adaptörüyle dinliyorum :)

Yağ konusunu ne yaptın ?

Yok hevesim neden kırılsın dostum gördüğün eksikleri söylemen benim yararıma olur :) hatta keşke bi ara buluşsak da canlı görsen aracı.

Yağ konusunda önceki sahibi ile iletişime geçtim 3k önce mobil 10-40 doldurmuş boşaltmaya kıyamadım bu kötü ve tutarsız havalar geçsin inşallah değiştircem.

Orjinallik ve bakım konusunda da haklısın. 10 küsür yaşı geçmiş bir aracı fabrika orjinalliğinde korumak aslında en zor şey. Ama uğraşınca alınan sonuç bambaşka bir haz ve güzellik. O yüzden orjinalliği korumak birinci amacım. Tercih meselesi tabii bu.
Rock hard, ride slow.

Çevrimdışı ilbey666

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 04 Nisan 2014, 08:36:12 »
Orjinal jant var taksammı bende ya :D

Abi hangi jantlar :)
Rock hard, ride slow.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 04 Nisan 2014, 11:09:42 »
Yok hevesim neden kırılsın dostum gördüğün eksikleri söylemen benim yararıma olur :) hatta keşke bi ara buluşsak da canlı görsen aracı.

Yağ konusunda önceki sahibi ile iletişime geçtim 3k önce mobil 10-40 doldurmuş boşaltmaya kıyamadım bu kötü ve tutarsız havalar geçsin inşallah değiştircem.

Orjinallik ve bakım konusunda da haklısın. 10 küsür yaşı geçmiş bir aracı fabrika orjinalliğinde korumak aslında en zor şey. Ama uğraşınca alınan sonuç bambaşka bir haz ve güzellik. O yüzden orjinalliği korumak birinci amacım. Tercih meselesi tabii bu.

Buluşma ayarlanabilir, Türkiye'ye döneyim de. Bir ayağım İstanbul'da zaten.

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 04 Nisan 2014, 15:13:44 »
ilk sayfaya bakınca bi pasta cila önereyim diye aklımdan geçmiştiki, uygulanmış ve süper olmuş  :tamamdir
kil & color back & beyaz cila uyguladım bende poloya makina ile fırça çiziklerini falan alıyor baya. siyahta daha belirgin fark çıkarmış  ;)
Maşallah kazasız belasız.

Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 04 Nisan 2014, 18:02:25 »
ilk sayfaya bakınca bi pasta cila önereyim diye aklımdan geçmiştiki, uygulanmış ve süper olmuş  :tamamdir
kil & color back & beyaz cila uyguladım bende poloya makina ile fırça çiziklerini falan alıyor baya. siyahta daha belirgin fark çıkarmış  ;)

Polisaj makinesi olarak ne kullanıyorsunuz? Einhell'in bir makinesi var 150 liraya, almayı düşünüyorum ama hiç araştıramadım.

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 04 Nisan 2014, 18:10:14 »
http://online.bauhaus.com.tr/Catalog/Products/Index/12324

bunu kullanıyorum emre, çok başarılı olduğu söylenemez ama bu paraya bu mal  :) elle yapıp nevrim dönünce gidip almıştım. 1000 dd dan daha az devirli çalışabilen makina daha sağlıklı olacaktır birde bastırarak uygulama yapıldığında makinanın devri sabit tutabilme kabiliyetini göz önünde bulundurmalı. bu makina 1400 devir altında biraz fazlaca bastırmayı tolere edemiyor. detailingturkey'den fikir alınabilir.

edit: ilbeycim konunu mındar ettik biraz ama kusura bakma  :)
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2014, 18:12:20 Gönderen: salihsefa »

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı ilbey666

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 04 Nisan 2014, 19:00:09 »

İyi dileklerin için teşekkürler abi :)

Valla yaptım ama dediğin gibi hem elle yaptım hem color back çok ince bir pasta şimdilik idare eder daha fazlasında gözüm yok arabaya adam gibi bakalım önemli olan o abi :) cila baya iyi tavsiye ederim sağolsun Emre önerdi Turtle Wax Color Magic. Her renk için özel renkli cila. Beyazı da vardı sanırım.

Konu mındar olacaksa böyle sohbetlerle mındar olsun abi verelim muhabbetin gözüne :D
Rock hard, ride slow.

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 04 Nisan 2014, 21:34:58 »
 :) bende emreden görüp aldım uyguladım turtle wax color back & turtle wax color magic white  :tamamdir
Havaların biraz daha ısınması lazım bu işlemler soğukta çok başarılı olmuyor. Benim arabanın kaput motorun sıcağıyla ısınmış olduğundan tavana nazaran bariz daha daha başarılı oldu