Gönderen Konu: caddy için 15" jant seçimi yardımı fikir ve tavsiyeleriniz  (Okunma sayısı 33206 defa)

Çevrimdışı fay78

• Tuna AKYÖN
    • Profili Görüntüle
Ynt: caddy için 15" jant seçimi yardımı fikir ve tavsiyeleriniz
« Yanıtla #28 : 08 Kasım 2007, 11:27:52 »
en sağ..
''AKTİF KALMAN DİLEĞİYLE  ™  sözünün gerçek sahibi....Harbi FENERBAHÇE'Lİ....

http://pic1.resimupload.com/r9/thumb_680654231.jpghttp://img393.imageshack.us/img393/2523/index3pq0.jpghttp://img408.image

Çevrimdışı volksport

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 08 Kasım 2007, 11:31:26 »
Hayırlı olsun,Çok yakışmış ciddi ciddi... :tamamdir

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
« Yanıtla #30 : 08 Kasım 2007, 12:14:14 »
çok teşekkürler beğendiğiniz için şunda ist.dayım  ;)

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 09 Kasım 2007, 07:18:54 »
jant göbeği için vw amblemli  çıkartma sordum yok YASAKLANMIŞ  :o :o :o :o gidip servisten yada başka yollardan alabilirmişiz.
doğrumu :D :D :D

Çevrimdışı cemline

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 17 Kasım 2007, 15:08:12 »
kardesım fren dısklerı cok acıkta kaldıgı ıcın kısın camur kar yada tozlu yollarda dıske sıkıntı vermıyormu...mesela camur yapıstı attın frenı balata sıkmaya basladı enınde sonunda ınce bır tas parcası nı dıske preslıcek dısk cızılcek...

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 17 Kasım 2007, 19:21:13 »
kardesım fren dısklerı cok acıkta kaldıgı ıcın kısın camur kar yada tozlu yollarda dıske sıkıntı vermıyormu...mesela camur yapıstı attın frenı balata sıkmaya basladı enınde sonunda ınce bır tas parcası nı dıske preslıcek dısk cızılcek...
yok böyle bi olay herkes jant kullanıo.tam aksine diskler daha da rahatlar daha çabuk soğur fren daha iyi bile tutar...

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 17 Kasım 2007, 23:35:24 »
yok böyle bi olay herkes jant kullanıo.tam aksine diskler daha da rahatlar daha çabuk soğur fren daha iyi bile tutar...

Bu aractan araca kullanilan teknolojiye gore degisir.Bazi araclar frenleri sicakken daha iyi tutar bazilarinin ise sogukken.
Bu aracin agirligina tekerin capina ve frenin kuvvetine oranli bir durum.Fakat genel olarak sogukken daha iyi tutar.

@cemline
Evet arkadasim ne yazikki senin dedigin gibi bir durum soz konusu olabilir.Fakat her nasil kullanilsa kullanilsin muhakkak diskte cizilme olur.Ama fren diskleri de yanilmiyorsam her 60 bin km de degistigi icin(vw passatta boyle doger araclarda degisiklik arz edebilir bilemiyorum) fazla bir sorun olmaz.Zaten kac kere maksimum duzeyde frene basiyoruz ki?

Bundan ziyade frenlerle ilgili daha onemli bir bilgi verelim.
Simdi hepimiz araclarimizla uzun yolculuklara cikiyoruz.Tabi ki yol esnasinda da mola veriyoruz.Mola yerine kadar aracin lastikleri diskleri ya da kampanalari isiniyor.Bir cay icelim diye durdugumuz mola yerinde aracinizin el frenini cekmeyin sakin.Hele ki kis aylarinda ya da soguk gunlerde.El freni cekerek aracin frenleri sicak temasla karsilasinca yapisma durumu olusabiliyor.Bu da zarar veriyor.Onemli bir nokta ozellikle surekli uzun yola cikan suruculer dikkate almali bu bilgiyi.

Saygilar.

Çevrimdışı cabrio63

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 18 Kasım 2007, 01:16:44 »
bilgiler için saol ama her araçta soğukken tutar...  ;)

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 18 Kasım 2007, 01:42:50 »
bilgiler için saol ama her araçta soğukken tutar...  ;)

Buyur sevgili kardesim:

Dergiden cektim fotografi.(cok net degil fotograf gece cekimi oldugu icin.ama yine de rakamlar okunuyor.)Bahsi gecen arac Mitsubishi Lancer evo9.Arac 100 km hizla giderken soguk frenleriyle 36.6 saniyede durabilirken frenler sicak oldugunda 35.8 saniyede durabiliyor.Yani frenleri sicakken daha cabuk durabiliyor.aradaki fark da az degil.80 cm lik bir fark.

Dergide evo9 ile porsche 911 GT3 karsilastirilmis.Porsche nin fren mesafesine bakinca tam tersini goruyoruz.Yani senin dedigin cikiyor karsimiza.Sogukken 33.4 metrede durabilirken sicakken 33.7 metrede durabiliyor.Yani sogukken frenleri daha iyi tutuyor.Aradaki fark 30 cm.Buyrun:

Yani goruldugu gibi iki farkli aracta iki farkli sonuc cikiyor.Bu da yukarda yazmis oldugum gibi firmadan firmaya-kullanilan teknolojiye-aracin agirligina-lastigin capina ve diskin capi-kuvvetine gore degisiklik arz ediyor.

Saygilar...

Çevrimdışı aliş_61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 04 Ekim 2008, 21:22:08 »
Abicim en sağdaki jant süper durur emin ol ama o orta göbeğe vw amblemi şart yani

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #38 : 04 Ekim 2008, 21:33:35 »
Sıcak soğuk olayını da ayırt etmek lazım, aşırı ısınmış fren balatada tutma problemi yaşanmıyor mu? Soğuk dedikleri aslında normal sıcak olabilir mi? ???
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı tuna

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 25 Ocak 2010, 02:14:22 »
merhaba bende 2009 sıyah caddy life sahıbıyım ufak tefek tatmın edıcı modifikasyonlar yaptım.sımdı sıkıldım bu lıfe jantlarından audi s5 jantları cok hosuma gıdıyor, bırtanede buldum almaya karar verdım ama oncesınde paylasmak ve yardım ıstıyorum.alacagım jantlar 18 lik en basta sıkıntım bu.araçta nasıl durur merak edıyorum.sanırım yukselıcek.lastık ebatı konusundada yardım ısıtyorum sımdıden tesekkurler...   ???

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 25 Ocak 2010, 09:30:38 »
Merhaba sadece jant ve lastikle idare edemezsin yeterince yumuşak olan orjinal caddy süspansiyonu spor lastikleri taşımaz  zıplatır ve vuruntu yapar.jant+ lastik+amartisör yapmanı tavsiye ederim.

Çevrimdışı tuna

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 25 Ocak 2010, 13:25:38 »
anladım ama araba yenı oldugundan suspansıyonlarla falan oynamak ıstemıyorum.babada kullanıyor arabayı ole sertlıge  gelemez heralde.cıkmazdayım ya kafam karıstı ıyıce.peki jant ebatı suspansıyonlarla oynamadan en fazla kac olmalı?