Gönderen Konu: kapı kilidi(CEVAP VERMEYECEK KİMSE YOK MU?)  (Okunma sayısı 5105 defa)

Çevrimdışı FD

• Profili Görüntüle
kapı kilidi(CEVAP VERMEYECEK KİMSE YOK MU?)
« : 26 Şubat 2014, 13:23:11 »
arkadaşlar dün başıma şöyle bir hadise geldi:
sabah 07:15 te arabanın dört kapsını da kumandadan açıp açtım. saat 12:00 civarında park ettiğim arabamın kapılarını açmak istedim.Kumandaya bir kez bastım şoför tarafı açıldı üst üste 2 kez bastım fakat diğer kapılar ve bagaj kapısı açılmadı. bunu defalarca denedim fakat hep aynı sonuç sol ön kapı açıldı diğerleri açılmadı. ancak anahtarı kilit yuvasına yerleştirince hem şoför kapısı hem de diğer kapılar sorunsuzca açılıp kapandı. vakit kaybetmeden  vw yetkili servisine gittim arabayı cihaza bağladılar şoför kapı kilidinde arıza olduğu ekrana çıktı. elektrikçi diğer 3 kapı kilidinin de değişmesi gerektiğini ve fiyatında 1.200 TL olduğunu söyledi. Servisteki elektrikçiye sana sitesinde bu işi yapabilecek birini sordum o da bana daha önce vw yetkili servisinde çalışan bir elektrik ustasını tavsiye etti. neyse ustanın yanına gittim o da baktı maktı sorunun şoför kapı kilidinden kaynaklandığı ve bunun değişmesi gerektiğin söyledi. kendinde kilidin olduğunu fiyatının 150 olduğunu söyledi. orijinal parça mı diye sordum o da evet dedi.
ne yapmalıyım.  
« Son Düzenleme: 01 Mart 2014, 12:03:41 Gönderen: FD »

Çevrimdışı tarihcifss

• BORA 1.6 COMFORTLİNE....
    • Profili Görüntüle
Ynt: kapı kilidi
« Yanıtla #1 : 26 Şubat 2014, 23:21:05 »
benim
1) kapıları içten kumandadan kilitleyip içten açmaya çalıştığım durumda diğer kapılar açılmıyor
2)Sağ kapıda anahtarla 2 sn lik beklemeli kapatıp camları kapatma fonksiyonunu kullanırsam fonksiyon çalışıyor fakat sol şöför kapısından yaptığımda bu fonksiyon çalışmıyor
3)Seyir halinde kapıları içten kilitlediğimde (iç merkezi kilitleme noktasından) sol kapı kilitlenmeyip atıyor, fakat diğer kapılar nizami kilitleniyor
 bu durumlar hakkında da bilgi veren olursa sevinirim...
BEŞKAZALI tarihcifss

Çevrimdışı ismailgencfb

• Profili Görüntüle
Ynt: kapı kilidi(CEVAP VERMEYECEK KİMSE YOK MU?)
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2014, 04:16:54 »
Hocam ilk mesajdki arkadas aynısı basıma geldi aracı ilk aldıgımda tek sofor tarafı acılıyor diher kapıları acmak icin bidaha basıyorsun 2kere boralarda böleymis tamam dedik.bi gün vw yetkile servise gittim iki kişi isimi halletdim eve gidicem bastm tek sofor tarafı acıldı.bidaha bastım diger kpılar acılmadı gelmisken abi böle böle size verdim servise bırakmıstım baska arıza icin simdi kapı acılmıyor dedim.saolsuunlar ücretsiz yapmıslardı ama bence kilit sorunu falan degil adam anahtarı aldı benden bilgisyardan biseyler yaptı halletdi simdi iki kere degil bi kerede bütün kapılar acılıyor.