Gönderen Konu: Otomatik Bora Rölanti Sorunu ?  (Okunma sayısı 6555 defa)

Çevrimdışı ismailgencfb

• Profili Görüntüle
Otomatik Bora Rölanti Sorunu ?
« : 22 Şubat 2014, 03:54:19 »
arkadaşlar arabam Benzinli otomatik..arıza ısıgı var emissıon workshop bildigim lambda okssijen sensörü bi kere yanmıstı ssildik bi ay snra bidaha yandı.lakin bu sefer araba D ileri viteste araca gaz vermeden cok az ilerliyor ama geri vites R de hic gaz vermeden süper kalkıyor.yokus yukarı ise yarım pedal basınca kalkıyor ama kayma hic yok.sadece rölkantide az gidiyor bazen frene basktktan sonra kaldırnca ayagımı kendiligindne gitmiyor hafif gaz vermem gerekiyıor ama geri viteste bu yok.sansıman sanmıyorm cünkü sansımanda olsa araba geri kayardı. lambda sensöründen olabilirrmi bilen abiler varsa bunu veya katalitik konvaktör kirrli olabilirmi tıkalı oldugundan. cünkü  cok ses yapıyor yüksek devirde  ?
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2014, 03:55:36 Gönderen: ismailgencfb »

Çevrimdışı ismailgencfb

• Profili Görüntüle
Ynt: Otomatik Bora Rölanti Sorunu ?
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2014, 23:47:23 »
Fikri olan yokmu hic ?

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2014, 00:06:32 »
arkadaşlar arabam Benzinli otomatik..arıza ısıgı var emissıon workshop bildigim lambda okssijen sensörü bi kere yanmıstı ssildik bi ay snra bidaha yandı.lakin bu sefer araba D ileri viteste araca gaz vermeden cok az ilerliyor ama geri vites R de hic gaz vermeden süper kalkıyor.yokus yukarı ise yarım pedal basınca kalkıyor ama kayma hic yok.sadece rölkantide az gidiyor bazen frene basktktan sonra kaldırnca ayagımı kendiligindne gitmiyor hafif gaz vermem gerekiyıor ama geri viteste bu yok.sansıman sanmıyorm cünkü sansımanda olsa araba geri kayardı. lambda sensöründen olabilirrmi bilen abiler varsa bunu veya katalitik konvaktör kirrli olabilirmi tıkalı oldugundan. cünkü  cok ses yapıyor yüksek devirde  ?

Şanzımanınız anlattığınıza göre sağlam görünüyor. Şanzımanla da bir emisyon lambasının yanmasının bir alakası yok. Bende de bora varken o lamba yanıyordu. Cihazla söndürdüktrn 1 saat sonra tekrar yanardı. Bilgisayarda lamda sensörü arızası görünüyordu. Benim borada otomatikti ve avu( bfq) motor mevcuttu. Usta iki adet lamda sensörü olduğunu belirmişti ve değiştirirsek düzelir diyordu ama 1 sene içinde araç lpg şi olduğundan bozar dedi. Ben de değiştirmemiştim. Bana bir zararı da yoktu. Öyle kullandım. Motor benim de ses çıkarıyordu, donuçta araç ptomatik ve 4 ileri. Biraz gaZa yüklenince devir yükselip bağırıyordu ama aracımda iyi gidiyordu. Sanırım katalizör sağlamdı. Katalizörünüze de gidip baktırın da ekzoscu katalizör dolmuş düz boru atalım derse de bu işe yanaşmayın. Hüvendiğiniz yerlere kontrol ettirin. Söktürseniz bile bırakmayın katalizörü.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı ismailgencfb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2014, 02:10:36 »
hocam cevap icin teşekkürler.lakin pek ic açıcı olmadı benim icin.arac yokus yukarı zorlanıyor yüksek devide kalkıyor sanki bi yer tıkalıda gitmek istemiyor gibi.düz yolda sıkıntı yokta sses cok oluyor yüksek devire cıkarken.birde arabam cok yakıyor lpgli degil benim benznli.50 lirayla en fazla 85 km falan gidiyrm sehir ici.lambda sensorü bildigim kadarıyla yakıtı etkiliyor.
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2014, 02:11:08 Gönderen: ismailgencfb »

Çevrimdışı KATIRAN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Nisan 2014, 23:40:02 »
ARABA OTOMATİK VİTES OLMASA BASKI BALATA DİYECEM AMA , OTOMATİK HİÇ KULLANMADIM.