Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: HARARET SORUNU  (Okunma sayısı 23369 defa)

HARARET SORUNU
« : 20 Şubat 2014, 21:21:58 »
Arkadaslar benım araba 1.6 dızel  yokus yukarı cıktıgım zaman hararet tavan yapıyor.golf 2 radyatöru taksak azalırmı cozum olurmu acaba onerılerınız varsa paylasabılırmısınız yaz gelıyor bu sıkıntıyı bır an once halletmem lazım ????

Ynt: HARARET SORUNU
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2014, 23:53:22 »
radyatorden önce hararet  fan musurlerini ve termostati kontrol ettir. benim aracta 1.6 dizel 88 lik fan ve hararet musuru var ibre ortadan yukari hic cikmiyor

« Yanıtla #2 : 15 Mart 2014, 23:53:29 »
bende ayrıyetten hareret gostergesı var o buyuk ıhtımal 85 geldıgı zaman fanı acıyor gosterge panelındekı ceyrege gelmıs oluyor ozaman benım baska sorunum cıktı sımdı gecen yagını degıstırdım ondan sonra araba cok tıtremeye basladı nedendır acaba tsk ler

Çevrimdışı zappoy

Otomobil
    Golf 2
  • Vw
« Yanıtla #3 : 16 Mart 2014, 00:29:30 »
2 td var bende radyatoru yeni taktim 80 musur aldim yanliz fan cift motorlu taktim hararet sorununu kalkti   mk1 e uygulayan vardir mutlaka ama sorun gidermi bilemem musuru degisirsen muhtemelen hallolur diye tahmin ediyorum
Gti

« Yanıtla #4 : 16 Mart 2014, 01:01:22 »
radyatordekı musurı degıstırdım ama nafıle . radyatoru ve fanı kaca aldın hocammmm

Çevrimdışı zappoy

Otomobil
    Golf 2
  • Vw
« Yanıtla #5 : 16 Mart 2014, 01:50:40 »
Radyator 110 tl fan vardi bende ama ikili cikma fan bulabilirsin ayaklarini ekleme yaparak uzattim ben ikilu fanin artisi arac hemen soguyo hatta birisi iki fani da ayri baglamisti bir fan 80 de digeri 90 derecede aciyordu
Musuru degistiysen radyator almadan once termostada baktir derim
Gti

« Yanıtla #6 : 16 Mart 2014, 23:59:47 »
ben ızmırde yasadıgım ıcın yazın buralar cok sıcak ozellıkle uzun yolda uzun yokuslarda hararet cok yukselıyo bende termostat yok son carem cıftlı fan olacak galıba

Çevrimdışı zappoy

Otomobil
    Golf 2
  • Vw
« Yanıtla #7 : 17 Mart 2014, 00:45:52 »
Hararet problemi hepimizin sikintisi bende bide mk1 gti var ayni sikinti bendede mevcut aslnda araca yuklenince fan yetmiyor sogutmaya mk2 ye taktim fani  1 cok kullanmiyorum ve masraf yapmak istemiyorum suan eger sen dener iyi bir sonuc alirsan bende degisebiliri aslinda eger orda radyator bulamazsan aldigim yerin numarasini veririm fani da sorarsin fiyatlari da uygun 
Gti

« Yanıtla #8 : 18 Mart 2014, 00:19:48 »
Termostatı çıkart yerinden evde bir kaba su koy içine de soğukken termostatı koy yak ocağı ısıt suyu varsa derece ölç üzerinde yazan derecede açılmaya başlamalı su kaynar derecelere geldiğinde en az 5mm açılmalı daha az açılıyorsa yada açılmıyorsa alet mort demek, termostatta sıkıntı yoksa radyatöre baktırman lazım belki şişletme falan gerekir, bi ihtimal sentesi atlak olabilir. kolay gelsin     

« Yanıtla #9 : 18 Mart 2014, 01:07:48 »
arkadaslar benzinli de dizel de kullandim sistemde sorun yoksa hararet yapmiyor bu araclar ibre tam ortaya geldigi zaman derece 90 oluyor. termostati fan müsürünü hararet müsürünü tekrar gözden gecirin. müsürlerin dereceleri birbirini tutmazsa sorun yasarsiniz. 2 aracimida aldigimda ayni sorunlar vardi ikisindede ayni islem yapildi sorun cozuldu

Çevrimdışı zappoy

Otomobil
    Golf 2
  • Vw
« Yanıtla #10 : 18 Mart 2014, 01:40:35 »
arkadaslar benzinli de dizel de kullandim sistemde sorun yoksa hararet yapmiyor bu araclar ibre tam ortaya geldigi zaman derece 90 oluyor. termostati fan müsürünü hararet müsürünü tekrar gözden gecirin. müsürlerin dereceleri birbirini tutmazsa sorun yasarsiniz. 2 aracimida aldigimda ayni sorunlar vardi ikisindede ayni islem yapildi sorun cozuldu
Musurlerin derecesi derken fatih ben fan musurunu farkli farkli denedim ama hararet musurunde derece oluyormu
Gti

« Yanıtla #11 : 20 Mart 2014, 20:52:02 »
hararet musuru fan musuru ayni. :) termostat ve musurun derecesi ayni olmasi lazim 88 lik termostat ve 88 fan musuru takilirsa sorun kalmaz.

« Yanıtla #12 : 20 Mart 2014, 23:59:54 »
Ben yazın termostat 74 derecelik kullanıyordum radyatör fan müşürü de (85/80 lik berh marka) 85 derecede fan çalışıyor 80 dereceye ısı inince fan duruyordu şimdi termostatım 82 lik. bence termostat derece değeri fan müşürün den   düşük olmalı.

« Yanıtla #13 : 21 Mart 2014, 12:53:10 »
ama o zaman termostat acinca sicak suyu radyatore gonderiyo fan devrede olmadigi icin motora tekrar sicak su girmis olmuyormu