Gönderen Konu: MurdeR's MK IV Jant Günceli  (Okunma sayısı 94113 defa)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: MurdeR's MK IV
« Yanıtla #28 : 24 Şubat 2014, 01:09:32 »
bu ne ya bir şey yapmamısın aracına. sadece 2 sayfa.  :p :p :p
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 27 Şubat 2014, 20:44:54 »
bunlar anca biner abi bilecik afyon eskisehir baska bişey yok  :bekleriz:
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #30 : 27 Şubat 2014, 21:55:18 »
bunlar anca biner abi bilecik afyon eskisehir baska bişey yok  :bekleriz:
şuda onun kanıtımıdır nedir :D

duvara karşı buda  ;D ;D 6000 lik taktım güzel bunlarda aydınlatması falan ama buz mavisinin görünüşü arabayı dışarıdan gösterişine hiç bişey diyemem yağışlar geçsin geri onları takıcam yağışlı havada bu mercekler açık ara farkını koydular  :)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #31 : 27 Şubat 2014, 23:33:19 »
bu ne ya. 200.000 altında da 1000,0

bu arada hoşgeldin.  ;)
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 28 Şubat 2014, 09:32:43 »
ben bakındım biraz videolara falan aydınlatması gündüzde belli oluyor bana göre hiç yoktan iyidir :) ben komple söktüm uzun tarafı sadece ampul duruyor aslında düşündümo tarafada mercek takayım diye sadece görüntü amaçlı sonra vazgeçtim :) buarada 6 amperlik diyot bağlanıyormuş kısa ile uzun far kablosu arasına metin hocaya (metinmb407 ) soracağım diyotun kısa tarafı ne tarafa uzun tarafı ne tarafa diye yada daha sağlıklı  bir çözüm önerisi varmı diye ama forum yüzünden özel mesaj gönderemiyorum  :)

bende bitanesini tamamladım sayılır kapağıda hallettim biraz zor oldu ama yaptım :D metin hocaya ulaşıcaz inşallah :D forum yönetimine mesaj attım geri verin özel mesaj hakkımı diye :) bekliyoruz :)

Gördüm mesajı :D Kısa tarafı kısaya uzun tarafı uzuna koy. Mümkünse iki diyot ekle çok ısınıyor çünkü. Kaporta boyası kolay kolay dökülmez bende onunla boyadım. Isıya dayanıklıdır güneş altında bırakıyoruz falan oradan hesap et. Bu arada ikinci reflektöre de uzun far merceği koyarım yerinde olsan. Bixenon flaşlama ise iki xenon direk yıldırımın kendisidir :D Ama bunun için gen5 balast kullanmalısın ateşleme süresi kısa olmalı.

O yine iyi benim konum bile yok  >:D

Çevrimdışı 34ZD0555

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 28 Şubat 2014, 09:36:24 »
Gördüm mesajı :D Kısa tarafı kısaya uzun tarafı uzuna koy. Mümkünse iki diyot ekle çok ısınıyor çünkü. Kaporta boyası kolay kolay dökülmez bende onunla boyadım. Isıya dayanıklıdır güneş altında bırakıyoruz falan oradan hesap et. Bu arada ikinci reflektöre de uzun far merceği koyarım yerinde olsan. Bixenon flaşlama ise iki xenon direk yıldırımın kendisidir :D Ama bunun için gen5 balast kullanmalısın ateşleme süresi kısa olmalı.

O yine iyi benim konum bile yok  >:D

abi farları kapattım yaa :D valeo 6g kullanıyorum :)  elimde mercekte vardı ama takmadım kapattım öyle muharremin farın aynısı oldu :D ama uzun hüzme tası boyalı parlak değil :) diyot sayısını ikiyemi çıkarayım bguün montaj yapacaktım öyle diyorsan diyotta var takayım birer tane daha :)   

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 28 Şubat 2014, 09:49:28 »
abi farları kapattım yaa :D valeo 6g kullanıyorum :)  elimde mercekte vardı ama takmadım kapattım öyle muharremin farın aynısı oldu :D ama uzun hüzme tası boyalı parlak değil :) diyot sayısını ikiyemi çıkarayım bguün montaj yapacaktım öyle diyorsan diyotta var takayım birer tane daha :)   

Başka bir forumdan alıntı umarım sıkıntı olmaz :) Modeo farına çift mercek takılmıştı aydınlatmanın kalitesini düşünemiyorum selektör ise dityecek söz bulamıyorum :D

http://forum.vwturk.com/showthread.php/85490-Ayd%C4%B1nlatma-projelerim/page8

Selektörde bixenonlarımda yansın diyorsan uzun hat ile kısa hat arasına diyot koy, bixenonun mercek motorunu da direkt uzundan paralel al. Bu arada uzun tasa mercek sığar mı oda düşündürücü.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 28 Şubat 2014, 09:56:18 »
bizim arabada uzun tasa imkanı yok mercek bulamayız ona göre özel üretilmiş olması lazımki oda mümkün değil çok dar arkası. ben farları bidaha sökücem acele acele taktık arka kapaklarını bile yapmadım daha toz almış içine biraz söküp güzelcene yapıştırıcam balastlarıda kapağa monte edicem arabaya klips ile sabitledim  delmek istemiyorum arabanın sacını xenon balastları için. valla şuanda diyot falan hiç  bakamadım ben metin abi demişti diyot kullan diye topladım taktım arabaya geçtim o zaman şuanda tek bixenonu kullanıyorum aydınlatmada ben uzunlarda çinçon xenon takım olduğu için orj xenon gibi patlama yapmıyor ama yeterli yine müsait bir zamanda güzel balastlarla değişiklik yapabiliriz. bu arada arka stoplarıda kararttım pasific gibi tek şerit karartılmıştı çift şeriti kararttım fotolar yakın zamanda yıkama yaptıktan sonra atıcam  :D

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 28 Şubat 2014, 09:56:44 »
bu ne ya. 200.000 altında da 1000,0

bu arada hoşgeldin.  ;)
teşekkürler tolga hocam sıfırları topladık  :D

Çevrimdışı 34ZD0555

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 28 Şubat 2014, 10:12:10 »
Başka bir forumdan alıntı umarım sıkıntı olmaz :) Modeo farına çift mercek takılmıştı aydınlatmanın kalitesini düşünemiyorum selektör ise dityecek söz bulamıyorum :D

http://forum.vwturk.com/showthread.php/85490-Ayd%C4%B1nlatma-projelerim/page8

Selektörde bixenonlarımda yansın diyorsan uzun hat ile kısa hat arasına diyot koy, bixenonun mercek motorunu da direkt uzundan paralel al. Bu arada uzun tasa mercek sığar mı oda düşündürücü.

abi adam hella micro de koymuş :) olmuşmu bence on numara olmuş

abi uzuna paralel derken ben uzunu direk perdenin selenoid devresine bağladım yanlışmı yaptımki :)

mondeo ile ilgilide küfür yedirtir bol bol gerek yok :D  :tamamdir

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 28 Şubat 2014, 14:18:55 »
abi adam hella micro de koymuş :) olmuşmu bence on numara olmuş

abi uzuna paralel derken ben uzunu direk perdenin selenoid devresine bağladım yanlışmı yaptımki :)

mondeo ile ilgilide küfür yedirtir bol bol gerek yok :D  :tamamdir

Benim arabaya yaparken görmüştüm bunu :D

Arkadaşlar sizin araçlarda şöyle bir olay var. Çift reflektör olduğundan farlar yanıkken uzuna aldığınızda kısa far sönmez, bende ise söner. O yüzden farlar kapalı iken selektör yaptığınızda ise sadece uzun far yanar. Eğer ki farlar kapalı iken bixenonda selektör yapsın diyorsanız uzun ile kısa arasına diyot koymalısınız. Ayrıca da bixenon motorunda artıyı da uzun fardan paralel almalısınız.Bixenona paralel aldınız diyelim, farlar kapalı selektör yaparsanız sadece uzunlarınız yanar ve merceğin motoru çalışır, xenonlar yanmaz. AMa farlar açıkken sıkıntı yok.

Ya da bixenonlarım uzun ömürlü olsun, sadece açıkken yansın, xenonlar yanarken de uzunlar selektör atmasın sadece bixenon atsın derseniz, araya 5 bacaklı röle koyacaksınız. Farlar kapalı iken selektör atınca sarı ampüller selektör atacak, farlar açıkken bixenon selektör atacak. 5 bacaklı rölenin mantığı çakışan elektrik akımlarında birini kesmek. Örnek verirsem yeni nesil VW lerde sisler açıkken uzuna aldığınızda sisler söner (bu kodlamayla yapılıyor rölenin mantığını açıklamak için örneklendirdim). Uzunu kapattığınızda sisler tekrar yanar. Vs vs vs şeklinde arabanıza yapacağınız seçenekler artırılabilir.

Çevrimdışı 34ZD0555

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 28 Şubat 2014, 15:11:19 »
Benim arabaya yaparken görmüştüm bunu :D

Arkadaşlar sizin araçlarda şöyle bir olay var. Çift reflektör olduğundan farlar yanıkken uzuna aldığınızda kısa far sönmez, bende ise söner. O yüzden farlar kapalı iken selektör yaptığınızda ise sadece uzun far yanar. Eğer ki farlar kapalı iken bixenonda selektör yapsın diyorsanız uzun ile kısa arasına diyot koymalısınız. Ayrıca da bixenon motorunda artıyı da uzun fardan paralel almalısınız.Bixenona paralel aldınız diyelim, farlar kapalı selektör yaparsanız sadece uzunlarınız yanar ve merceğin motoru çalışır, xenonlar yanmaz. AMa farlar açıkken sıkıntı yok.

Ya da bixenonlarım uzun ömürlü olsun, sadece açıkken yansın, xenonlar yanarken de uzunlar selektör atmasın sadece bixenon atsın derseniz, araya 5 bacaklı röle koyacaksınız. Farlar kapalı iken selektör atınca sarı ampüller selektör atacak, farlar açıkken bixenon selektör atacak. 5 bacaklı rölenin mantığı çakışan elektrik akımlarında birini kesmek. Örnek verirsem yeni nesil VW lerde sisler açıkken uzuna aldığınızda sisler söner (bu kodlamayla yapılıyor rölenin mantığını açıklamak için örneklendirdim). Uzunu kapattığınızda sisler tekrar yanar. Vs vs vs şeklinde arabanıza yapacağınız seçenekler artırılabilir.

abi açıklama için teşekkür ederim farı taktık hepsi istediğim gibi çalışıyor dedim ki malum siteden aldığım bilgi ile 10 metre hesabıyla far ayarı yapayım :D bide ne göreyim  :D farlar sökülecek tekrar açılacak :D mercek ters :D kendime hiç bu kadar acımamıştım :D :D :D

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 28 Şubat 2014, 15:33:02 »
abi açıklama için teşekkür ederim farı taktık hepsi istediğim gibi çalışıyor dedim ki malum siteden aldığım bilgi ile 10 metre hesabıyla far ayarı yapayım :D bide ne göreyim  :D farlar sökülecek tekrar açılacak :D mercek ters :D kendime hiç bu kadar acımamıştım :D :D :D
yapma be kötü olmuş o. ben mercekleri direk oturttum hiç odak falan bakmadım arabaya takarken aklıma geldi dedim ya odakları tutmamışsa diye ama tutmuş göz kararı :D

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #41 : 28 Şubat 2014, 16:02:54 »
ooo hayırlı olsun yeni aracınız çok güzelmiş :)