Gönderen Konu: Yazılımı da attık sonunda  (Okunma sayısı 7325 defa)

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Yazılımı da attık sonunda
« : 11 Ocak 2013, 11:22:07 »
Dün itibariyle yazılım işini de hallettim arkadaşlar. Aslında aklımda olan ama bir kararsizliktan bu işe bulaşma konusunda cekincelerim vardı. Neyse bi abimin tanıdığı bu işlemlerle uğraşan bir yere gittik maslak sanayide. onun da golf 4 comfortline i var 99model.o da yaklaşık 5 senedir yazilimla kullanıyor aracını. dedi bi deneyelim memnun kalmassan eski haline döndürebilirsin. Zaten araştırmalarım kadarıyla bizim motorlardan öyle şahane :p bir güç artışı beklemek yanlış olur. Ama kalkislarda ya da zorlandigimiz bazı koşullarda ise yarar gibime geldi. Şu anda 15-16 hp civarı bi güç artışı oldu. Daha sonraki zamanlarda izlenimlerimi paylaşırım olumlu ya da olumsuz :tamamdir

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
Ynt: Yazılımı da attık sonunda
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2013, 13:32:15 »
aslında kimsenin bulaşmadığı ama çok da merak konusu olan bir konu bu. kesinlikle yakıt hızlanma vs gibi izlenimlerini takip edicem. ne kadar mal oldu? bir de aracını keşke dyno'ya çıkarsaydın öncesi ve sonrası şeklinde net hp/tork artışını görürdün
-06YBV34 1997 Golf 3 1.6 Sportline- Seni unutmayacağım...

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #2 : 19 Şubat 2014, 13:03:33 »
Dün itibariyle yazılım işini de hallettim arkadaşlar. Aslında aklımda olan ama bir kararsizliktan bu işe bulaşma konusunda cekincelerim vardı. Neyse bi abimin tanıdığı bu işlemlerle uğraşan bir yere gittik maslak sanayide. onun da golf 4 comfortline i var 99model.o da yaklaşık 5 senedir yazilimla kullanıyor aracını. dedi bi deneyelim memnun kalmassan eski haline döndürebilirsin. Zaten araştırmalarım kadarıyla bizim motorlardan öyle şahane :p bir güç artışı beklemek yanlış olur. Ama kalkislarda ya da zorlandigimiz bazı koşullarda ise yarar gibime geldi. Şu anda 15-16 hp civarı bi güç artışı oldu. Daha sonraki zamanlarda izlenimlerimi paylaşırım olumlu ya da olumsuz :tamamdir

15-16 Hp yi Dyno damı öylçtünüz? o motordan yazılımla o gücü alamassınız.

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Şubat 2014, 14:58:11 »
Torkda da bir artış oldu mu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Şubat 2014, 18:26:27 »
15hp ooovvv çok sert :) hocam 15hp atmo bir araçta sadece yazılımla çok zor

Çevrimdışı emcayi

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf 1.6 Pasific 2004
« Yanıtla #5 : 20 Şubat 2014, 12:45:54 »
 motor sağlıklıysa ve güzel, profesyonelce ölçülerek ayarlanmış bir yazılımla + açık hava filtresi + güzel bir egzozla 8-12hp arası güç alınabilir fakat biraz uğraşmak gerekir açıkçası.  :tamamdir

turbo beslemeli bir araç alınması ve üstüne yüklenilmesi daha olumlu sonuç verecektir.

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #6 : 20 Şubat 2014, 19:49:10 »
bizim 2003 t4 te var chip arac onnumara gidiyor yakıttı falan süper normalde arac 2500 tdi 105lik pc baglayıo ölcümlerde 136 ps cıkıyor
ben sadece chip turbo olan araclara takıldıgını biliyorum sanki
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2014, 20:03:01 »
çok şaşırtıcı ama inanasım gelmedi. adam egzantrik filtre egzoz takıp o gücü anca alıyor. dynoya sokulduysa veri çıktısı vardır illaki.eger dynoya girmediyse bu gücü tahminiyse inanmaz kimse :)
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Şubat 2014, 10:14:01 »
valla arkadaşlar dediğiniz doğru gibi aslinda.geçen sene falandı bu işe bulaştığım.kullanmaya başladıktan bikaç ay sonra araçta çekiş kayıpları falan oluşmaya başlamıştı, yazılımı sildik araç normale döndü, ben de daha bişeyini ellemedim açıkçası.dediğiniz gibi 15-16 hp saçma olmuş :) sanırım orda benim bi yanlışım var 5-6 olması lazım.onun haricinde araçta egsoz, filtre, headers falan var da 15 hp artış nereeeee  :D sizleri de yanliş bilgilendirmişim,kusura bakmayın forumdaşalrım :)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Şubat 2014, 11:19:26 »
valla arkadaşlar dediğiniz doğru gibi aslinda.geçen sene falandı bu işe bulaştığım.kullanmaya başladıktan bikaç ay sonra araçta çekiş kayıpları falan oluşmaya başlamıştı, yazılımı sildik araç normale döndü, ben de daha bişeyini ellemedim açıkçası.dediğiniz gibi 15-16 hp saçma olmuş :) sanırım orda benim bi yanlışım var 5-6 olması lazım.onun haricinde araçta egsoz, filtre, headers falan var da 15 hp artış nereeeee  :D sizleri de yanliş bilgilendirmişim,kusura bakmayın forumdaşalrım :)
Vallahi helal sana

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 21 Şubat 2014, 12:18:29 »
Vallahi helal sana

niye hocam? :)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 21 Şubat 2014, 14:18:34 »
niye hocam? :)

Samimiyetle yazmışın

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 21 Şubat 2014, 17:31:59 »
Samimiyetle yazmışın

Samimiyetle yazmışın

Samimiyetle yazmışın

Samimiyetle yazmışın

tesekkur ederim hocam.aynen sizlere yanlış bilgiler verip de sallama işleri sevmem.başıma ne geldiyse onu paylaştım ki forumdaki yeni konular da uçunca aaa bi baktım eski konuya yorumlar yazılıyor bi el atim dedim :)