Gönderen Konu: DEMİR KÜNEFE (Teyology'nin MK4'ü) (Son halimiz sayfa 9'da)  (Okunma sayısı 96785 defa)

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Ynt: DEMİR KÜNEFE (Teyology'nin MK4'ü) (amatör fotolar sayfa 1'de)
« Yanıtla #112 : 23 Şubat 2014, 14:16:13 »
evet. maalesef forum için büyük kayıp oldu. bizdeki gibi günlük fotolar vs neyse de anlatım video ve fotoları vardı asıl onlar çok kötü oldu. mesela Eren ile Muharremin mercek modifikasyonları, Muharremin konsol sküm anlatımı ilk aklıma gelenler.
hayırlısı olsun tolga hocam boş oldukça yeniden yazıcaz onları artık  :)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt:
« Yanıtla #113 : 23 Şubat 2014, 16:20:43 »
Universitede tez yazarken 2 gun  2 kisi yazdığımiz tezi bir anlik dalginlikla kaydetmeden kapatmistim o an yaşadığım duygu geldi aklima forum resetlenince

Tapatalk

Çevrimdışı kadir5590

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 24 Şubat 2014, 01:08:58 »
Oo Tolga abi bu güncellemeden sonra senin sayfa üst sıralara geldi sanırım arabaı ancak görebildim.Maşallah ya şu sunroof olayı beni bitiriyor.Ayrıca pasific direksiyonu tabiki  :D neyse yeni güncel resimleri bekliyoruz özellikle şu pancuru bi takıpda görmek artık farz oldu  :tamamdir
JazzBlue Mk4 Golf

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #115 : 24 Şubat 2014, 01:12:17 »
Kadirim valla işler güçler. son 10 günde bir tek bugün boşluk vardı. onda da Manisa merkeze gittik geldik. gitmesek de zaten sanayi kapalıydı. daha hala kutusunda bagajda geziyor. boyanmadı henüz.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı kadir5590

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 24 Şubat 2014, 01:17:57 »
Yaza daha çok var be abi samsunda olsan ben yardımcı olurdum o işlerde de işte uzaklığın gözü kör olsun  :)
JazzBlue Mk4 Golf

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 24 Şubat 2014, 01:34:17 »
bu arada forumun uçmasından sonra aradan geçen süre zarfında ufak dokunuşlar yapıldı.
iç aksamdaki soyulmalar için 2013 temmuzunda boya yapıldı.
ön far içi sisler aktif edildi.
ön koltukların arasına armster marka kolçak takıldı.
BBS RX2 jant alındı pacific jantlar yedeğe konuldu. (Muharrem'den alındı)
ön2 lastik continental ile değiştirildi. (Muharremden. 1000 km yapılmamış halde 3-4 aylıkken alındı)
R32 spoiler takıldı. (Freegane nickli Gani arkadaşımızdan)
ön panjur içi logoya german flag yapıldı. (kendim kestim biçtim yapıştırdım.)
son olarak logosuz ön panjur alındı ancak 1 haftadır bagajda kutusunda gezdiriyorum fırsatım olmadı boyatmaya.

bunların haricinde son 1 yıl içinde mutat bakımları ve yağ+filtre değişimleri yapıldı. 4 teker fren balataları değiştirildi. trigerler takım olarak değişti (16 v olmasından dolayı çift triger+takımları).
motor takozu ve şanzıman takozu değişti. diskler tornalandı. ateşleme bobinlerinden bozulan bir tanesi değişti.
lpg ayar ve filtre değişimleri 10.000 km de bir yapıldı.
%95 gibi bir oranla lpg Shellden benzin BPden alındı. ucuza kaçılmadı.
2 defa cila yapıldı. arka tampondaki ve ayna kapaklarındaki ufak tefek çizikler için boya işlemi yapıldı. (2 ayaklı hayvanlar sağolsun park halindeyken yeniden çizik var arka tamponda. spoiler üstünde de yarım avuç içi kadar boya bantın üstünde çıktı. boyasız duruyor. yeniden boyanacak bu parçalar. havaların ısınmasını bekliyorum.
ön tampon alt eki 3 haftadır garajda duruyor. park yerinde bordör taşına taktık ve kenardan vida yerleri yırtılarak çıktı. sanayiye gitmeye vakit bulamadım hala. uygun bir anda yapılacak.

bunlar haricinde bagajı mikrofiber bezle doldurdum. meguiars yıkama eldiveni ve cilalı şampuan aldım. ama sadece 1 defa kullanabildim 6 ayda. gerisi yıkamacıda yaptırıldı.

çılgın proje çok. ama vakit nakit ilişkisine bakıyor.

Çevrimdışı kadir5590

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 24 Şubat 2014, 01:37:31 »
Abi o kadar şey yapmışsın özellikle 4 kapıda r32 spoilerini merak ediyorum çok benimde niyetim var.Birde bu fardaki sisler aktifliğini yapmışsın nasıl bir görüntü olşuyor onu merak ediyorum benim sağ far değişmiş sisli far almışlar güzel bi görüntüyse sol farıda kendim değişip sisli alıp aktif ettirebilirim  :D :tamamdir
JazzBlue Mk4 Golf

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 24 Şubat 2014, 01:59:24 »

sarı ampullerle görüntü bu şekildeydi. görüntü güzel de tesisat arkadan çekildi. anahtarı değiştirmedim. önleri aktif etmek için farların da yanması gerekiyor yani. mercek yok. bir yandan beyaz bir yandan sarı güzel değil bence. far anahtarını değiştirseydim belki olurdu.

öte yandan yazın araçla 30 günde 8000 km yol yaptık. yolda izbe bir yerde hem sol hem sağ farı kaybedince sislere asıldım. sarı farlar görüntü güzel de ısınınca sisleri de kaybettik. normal taktık biz de.

bu sefer görüntü güzel olmadı. Muharremin yanından geçerken birlikte çekildiğimiz fotolar bunlar da.

tabi 8000 km nin yorgunluğu da vardı araçta. far içlerinde cam üstünde buhar var ve ışığı kırıyordu. buna bir de çekimler cepten yapılınca görüntü biraz patladı. (çıplak gözle böyle hüzme şeklinde olmuyor. ama tabi hayallerdeki gibi bir görüntü de olmuyor.)

Çevrimdışı kadir5590

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #120 : 24 Şubat 2014, 10:56:38 »
Park modulu alip aslinda sadece on far sinyallerini parklara baglatsan cok guzel olur abi
JazzBlue Mk4 Golf

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 24 Şubat 2014, 15:04:57 »
Park modulu alip aslinda sadece on far sinyallerini parklara baglatsan cok guzel olur abi

dediğim gibi vakit nakit meselesi. park modülü çok kolay iş de ben onu bixenon mercek ve çift sinyal modifikasyonuyla birlikte düşünüyorum. yapmışken tam olsun maksat. yoksa 20 dakikalık ve 30-40 liralık iş sadece park modülü

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 28 Şubat 2014, 00:09:15 »
arazide öğrenci uygulaması var. sera ve içine su kültüründe fide yetiştiriciliği için malzeme tedarik ve taşıma işleri var. geçen hafta sonu yağan yağmur sebebiyle çalıştığımız arazi çamur. bugün 70 tane civarı tuğla 1 çuval kum yarım çuval çimento çamurlu ayaklarla in bin aracın içi battı. iş bittikten sonra lpg yi fulledik. aracı yıkadık. içini de güzelce süpürgeyle çektim. araba hafifledi.  :)

« Son Düzenleme: 28 Şubat 2014, 00:25:42 Gönderen: TEYOLOGY »

Çevrimdışı kadir5590

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 28 Şubat 2014, 00:11:27 »
Abi şu arabayı arkadan çekme sürekli bak kanıma giriyosun ya zaten zor tutuyorum kendimi r32 spoileri konusunda az bekle şöyle yaza doğru çekersin  :D
JazzBlue Mk4 Golf

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 28 Şubat 2014, 00:15:31 »
haydaaaa. e R32 spoiler arkadan nasıl görünüyor merak ediyorum demiştin. sen istedin diye özellikle arkadan çektim.   ;D ;D ;D

Çevrimdışı kadir5590

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 28 Şubat 2014, 00:21:07 »
Hay elimi eşşek arısı soksaydıda yazmasaydım  :D Yok yok alıcam kesin ya maşallah abi nazar değmesin
JazzBlue Mk4 Golf