Gönderen Konu: 6n polo şanzıman değişikliği yakıt artışı  (Okunma sayısı 23435 defa)

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Ynt: 6n polo şanzıman değişikliği yakıt artışı
« Yanıtla #42 : 05 Ocak 2013, 23:28:42 »
hacım sen gel bnm dukkanı ıslet bende fızık okumuştum ogretmenlıge devam edeyım hergun sattığım dışlıyı yada haftada bı sattığım sanzımanı benden ıyı kımse bılemez ha kahwaltıya gelirken haber wer bazen yapmıyoruz sonra lafı soylersın hanı kahwaltı dıye mahcup olmayalım we gelirken su bızım pasaklı Alper ç yıde getır dukkanda ısler bırıktı bı ıse yarasın ıse yaramaz çocuk:)

Onu almadan gelmem zaten :D Kahvaltıyı ona hazırlatırız :D Şanzımanlardaki dişliler aynı gibi görünse de farklı, katalog bilgilerinde de yazıyor, 6n kullanma klavuzlarında teknik bilgiler kısmında da yazıyor :) Aynı olsaydı zaten iki araba da 3bin devirde aynı hızda giderlerdi.

185-60-14 lastik var suan üzerinde :)

Bakıyorum şimdi
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2013, 23:29:01 Gönderen: atego »

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 05 Ocak 2013, 23:29:54 »
Onu almadan gelmem zaten :D Kahvaltıyı ona hazırlatırız :D Şanzımanlardaki dişliler aynı gibi görünse de farklı, katalog bilgilerinde de yazıyor, 6n kullanma klavuzlarında teknik bilgiler kısmında da yazıyor :) Aynı olsaydı zaten iki araba da 3bin devirde aynı hızda giderlerdi.

Bakıyorum şimdi
etkanın basına otururuz sıkıntı yok kahwaltıyı sadece hazırlatmayalım hesabıda hafiften ç kardesımıze yukleyelım ne zamandır gelmıo ucuz kurtulmamalı ;)

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 05 Ocak 2013, 23:30:26 »
fınaller ne la olm hala mı okuyon :t :t :t :t :t :t :tbıtır su okuluda dukkanda amele sıkıntımız var :D :D :D :D :D :D
loto yine tutmadi abi :D
gecen malum kisiler aralarinda konusmuslar benimki demis zaten okulu bitirince orda calismaya baslicak diye :D

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 05 Ocak 2013, 23:32:58 »
loto yine tutmadi abi :D
gecen malum kisiler aralarinda konusmuslar benimki demis zaten okulu bitirince orda calismaya baslicak diye :D
bende yılbaşından umıtlıydım bılet bıle aldım ama kaptırdık paraları mıllı piyangoya ben dukkanda hayatımı devam ettırıyorum cnm senıde beklerız:)

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 05 Ocak 2013, 23:35:21 »
bende yılbaşından umıtlıydım bılet bıle aldım ama kaptırdık paraları mıllı piyangoya ben dukkanda hayatımı devam ettırıyorum cnm senıde beklerız:)
tatilde ordayim abi :D

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 05 Ocak 2013, 23:35:51 »
tatilde ordayim abi :D
tmm amele olarak lewel 1 den baslarsın :D :D :D :D

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 05 Ocak 2013, 23:38:07 »
tmm amele olarak lewel 1 den baslarsın :D :D :D :D
ben coktan lvl 3 oldugumu saniyodum abi :D

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 05 Ocak 2013, 23:40:12 »
ben coktan lvl 3 oldugumu saniyodum abi :D
uzun suredır gelmedıgın ıcın kazana dustun cnm ;)

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 05 Ocak 2013, 23:47:40 »
etkanın basına otururuz sıkıntı yok kahwaltıyı sadece hazırlatmayalım hesabıda hafiften ç kardesımıze yukleyelım ne zamandır gelmıo ucuz kurtulmamalı ;)

Arabayı satınca gelememiştir yoksa uzak duramaz aslında :D

185-60-14 lastik var suan üzerinde :)

5. vites 3000 d/d

CZG ve DCC 109 km
DCG, DDJ, DSQ, DXE, DXH, DKE ve EQZ  122 km
EQY 103 km

Program bu linkte  http://www.apexgarage.com/tech/gear_ratios.shtml
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2013, 23:50:56 Gönderen: atego »

Çevrimdışı erhankocatop

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 05 Ocak 2013, 23:58:43 »
Arabayı satınca gelememiştir yoksa uzak duramaz aslında :D

5. vites 3000 d/d

CZG ve DCC 109 km
DCG, DDJ, DSQ, DXE, DXH, DKE ve EQZ  122 km
EQY 103 km

Program bu linkte  http://www.apexgarage.com/tech/gear_ratios.shtml

czg ve dcc sanzıman cwx ile aynı yani 1.4 sportlinenin 5. vites 3bin devirde yapıcagı hız 109 mu oluyo bu durumda ozman sorun yok aynı :)  cok tesekkürler link içinde diğer viteslerdeki hızlarıda yazar hesaplarım

Çevrimdışı erhankocatop

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 06 Ocak 2013, 00:25:02 »
czg ve dcc sanzıman cwx ile aynı yani 1.4 sportlinenin 5. vites 3bin devirde yapıcagı hız 109 mu oluyo bu durumda ozman sorun yok aynı :)  cok tesekkürler link içinde diğer viteslerdeki hızlarıda yazar hesaplarım

linkteki hesap makinesine göre cwx sanzıman  94 yapıyomus :( tammdır ben burdan bulurm sanzımanımmı cokkk saolnn

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 06 Ocak 2013, 00:41:43 »
linkteki hesap makinesine göre cwx sanzıman  94 yapıyomus :( tammdır ben burdan bulurm sanzımanımmı cokkk saolnn

Rica ederim, sizin şanzımanda farklı dişli kullandılarsa buradaki hiçbir şanzımana uymayadabilir. Ama 105 civarı çok farklı bir hız değil, uzun yol ve şehiriçi için çok ideal bence. EQY kodlu şanzıman 103 km hesaplanıyor, belki de budur sizin araçtaki. Tüm viteslerde sabit devirdeki hızlarınızı bir kenara not alırsanız programla şanzımanı kesin olarak bulursunuz :)

Çevrimdışı erhankocatop

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 06 Ocak 2013, 01:50:50 »
Rica ederim, sizin şanzımanda farklı dişli kullandılarsa buradaki hiçbir şanzımana uymayadabilir. Ama 105 civarı çok farklı bir hız değil, uzun yol ve şehiriçi için çok ideal bence. EQY kodlu şanzıman 103 km hesaplanıyor, belki de budur sizin araçtaki. Tüm viteslerde sabit devirdeki hızlarınızı bir kenara not alırsanız programla şanzımanı kesin olarak bulursunuz :)

çok teşşekkürler atego ellerine sağlık program için