Gönderen Konu: LPG ve Hava Filitresi  (Okunma sayısı 3462 defa)

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
LPG ve Hava Filitresi
« : 23 Aralık 2012, 19:26:12 »
Balkonda sigara iciyordum , bizim komsu palionun kaputunu acmis bir seyler yapiyor napiyorsun dedim hava filitresinin borusunun agzinin yarisini bantla kapiyorum dedi ;) yahu ne oluyorki dedim oyle yapinca daha az yakiyor dedi sanayide lpg ustasi takmis ama o bugun filitreyi degistirirken cikarmis simdi yeniden yapiyormus usta demiski lpg havayi fazla sevmez hava az olursa sarfiyat az olur ;) sizce boyle bir sey mumkunmu biraz kafama yatti aslinda cunku acik hava filitresi taktircaktim ama lpg li diye takmamislardi temiz hava fazla geldiginden lpg beyni yaniyomus demislerdi tecrubeli arkadaslar daha iyi bilir varmi sizce asli astari boyle bir seyin ?
I Love PoLo

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
Ynt: LPG ve Hava Filitresi
« Yanıtla #1 : 23 Aralık 2012, 19:39:37 »
Him boyle bir sey hakket varmis ama sirali sisteme uygun degilmis ;) vay be ;)

Alinti:

bu işte uzmanlaşmış arkadaşlarımız hocalarımız mutlaka bu konuyu takip ediyorlar sorum onlaradır..

söylenildiği üzere hava girişini kapatmak uygun değildir bunun teknik olarak bilgisini istiyorum...

aracım 1997 model toyota corolla xei 1.6 enjeksiyonlu.
aracımda fema marka düz sistem takılıdır..performansımdan çok memnun olmasamda memnumdum..

lpg ayarlarımı herzaman kendim yapıyorum ve ekonomi için performansta %20 düşüşle ekonomiyi yakalamıştım..

bu söylentiler çıktıktan sonra bir deneme yapmak istedim ve aracımın hava girişini %50 ila %60 oranında kapattım..

rolantim biraz yükseldi tabiki ve rolanti ayarından rolantimi normale aldım..

trafiğe çıktım ve performansımdan oldukça memnun kaldım ki benzini aratmadı bana..

hem alt devirlerde çok memnun kaldım hemde üst devirlerde aracımla 180-190 kilometre sürat yaptım yine memnun kaldım..

hava girişini kapatmadan önce 20.00ytl (1.83) istanbul şehir içerisi 110 kilometre yapıyordum..

hava girişini kapattıktan sonra 20.00ytl (1.83) istanbul şehir içerisi 149 kilometre yaptım..

bu ekonominin üzerine + olarak rahat sürüş ve performans elde ettim..

I Love PoLo

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Aralık 2012, 19:41:01 »
Sirali sistemde bunun olmamasinin en buyuk sebebi de benzinin gaza gore havayi daha cok sevmesiymis ;)
I Love PoLo

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Aralık 2012, 20:58:11 »
Düz sistemde araçlar çok yakıyor.Sıralı sistem zaten tasarruflu. Oynamaya gerek yok.

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2012, 02:12:10 »
nasıl tasarruftur yaa? peygamber sabrıyla 97 model 1.6 8valf poloya 40 kuruş yaktırıyorum ama arabadan soguyorum o zamanda :D

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Aralık 2012, 04:19:50 »
nasıl tasarruftur yaa? peygamber sabrıyla 97 model 1.6 8valf poloya 40 kuruş yaktırıyorum ama arabadan soguyorum o zamanda :D

0,25 kuruşu geçmiyor benimki şehir içi, sen ayarlara bir baktır bence.

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Aralık 2012, 11:59:19 »
benzinde mi?
lpg de mi?
benim aracım benzinli sıka sıka anca 40 kuruşa düşüyo şehir dışıda 35 kuruş

Çevrimdışı SeyitE

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 16' Crafter
« Yanıtla #7 : 24 Aralık 2012, 13:16:54 »
benzinde mi?
lpg de mi?
benim aracım benzinli sıka sıka anca 40 kuruşa düşüyo şehir dışıda 35 kuruş

benzinde çok iyi yakıt tüketimin benzin 4,60 birde

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Aralık 2012, 02:24:18 »
benzinde çok iyi yakıt tüketimin benzin 4,60 birde
aynen hocam benzin 4.61 di en son aldığımda ortalama 45 50 kuruş la geziyorum tabi 3500 4000 den aşağı vites değişimi yok :) araba gidiyosa tutmanın bi anlamı da yok :) tabi bunu müsait olan yerlerde yaptığımızda :D