Gönderen Konu: Termostad Sorunsali  (Okunma sayısı 6866 defa)

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
Ynt: Termostad Sorunsali
« Yanıtla #14 : 28 Aralık 2012, 00:25:38 »
değiştirdim termostadı ancak bu seferde hararey 25-26 km sonra anca çıkıo 90 a genelde 70 de sabıtlenıo neden?
abs siz olur bbs siz asla..

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #15 : 28 Aralık 2012, 07:06:30 »
değiştirdim termostadı ancak bu seferde hararey 25-26 km sonra anca çıkıo 90 a genelde 70 de sabıtlenıo neden?
Termostadi orijinal mi taktin bilmiyorum ama bu durum anormal bence izmirde yasiyorum ankara kadar soguk degil tabiki ama sabhlari 3-4 km sonra 90 i buluyo hatta dun gece ozellikle cevre yolunda 140-150 hiz yaptim ruzgardan ve soguktan dusecekmi diye hic kipirdamadi hep 90 termistadini kontrol ettir arabanin bu kadar gec isinmasi anormal bence antifiriz mutlaka vardir degil mi ?
I Love PoLo

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #16 : 28 Aralık 2012, 07:11:39 »
Birde bu arkadasin yazidigida olabilir ama normal bir durum degil.

infernaltr den alinti;

Arkadaşlar termostat ı değiştirirken termostat kapağınada bakın , oradan termostadın çubuğunun oturduğu yer var orası kırık olursa termostat çalışır ama boşuna olur.

Termostatın çalışıp çalışmadığını anlamak için bir bardağın içine kaynar su koyun yaylı tarafını suyun içine sokun, termostatın ucundaki demir kısalacaktır aynı işlemi soğuk suda yaparsanız uzayacaktır.

Benimkisi sıcak su da kısalıyordu , soğuk suda aynı kalıyordu değiştirdim şimdi ibre 90 derecede çakılı kalıyor
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2012, 07:14:29 Gönderen: 35EZ349 »
I Love PoLo

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 28 Aralık 2012, 11:35:38 »
Antıfrız var plastıge bakıyorlarmı bılmıyorum arac basında deglm arac gec ısınmıyor arac ısınıyor ancak hararet gostergesı cok gec kalkıyor aracı calıstırdıktan bır kac dk sonra kalorıferden sıcak havayı alıyorum sımdı yıne sanayıde arac tel ıle ırtıbata gectım termostat hata verıyormus ıslem nedır bılmıyorum bakalım aksam usta bıraktıgında tekrar yazarım
abs siz olur bbs siz asla..