Gönderen Konu: 96 polo 1.4 tek kapı yeni aldım. birkaç sorunu için yardım lütfen  (Okunma sayısı 2857 defa)

Çevrimdışı serkanbey78

• Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar 1996 model polo 1.4 tek kapı araç adım. aracım 110.000 km de ve çok temiz döşemeleri tavanı leke yok. iyi bakılmış. fakat birkaç sorunum var yardımlarınızı rica ediyorum.

1. olarak aracımın baskı balata triger vs değişmiş serviste baktırdım masrafsız dediler. fakat aracımı kullanırken özellikle 2. vitese taktıktan sonra ve hafif meyilli yolda ileri doğru atma yapıyor, tekleyerek titreyerek gidiyor. çok fazla gaz verirsem bu biraz kesiliyor. ayrıca aracım 5. viteste otoyolda 120 nin üzerine çıkmadı. (yaklaşık 3 km mesafede). sanki arabam boğuluyor gibi geldi. motorda sorun yok dediler, herşey normal görünüyor. ama 3000 devirden sonra sanki biraz yığılma yapıyor. 2. olarak benzin göstergelerinin olduğu yerde led ışık var galiba, ve yanıp yanıp sönüyor sebebğini anlayamadım nasıl tamir olabilir ben yapabilirmiyim. ve sonuncu olarak aracım çokkkk fazla yakıt harcıyor. aex motor kodlu motororu var (ruhsatta yazıyor). yakıt sarfiyatını nasıl azaltabilirim.

ruhsatta comfortline veya sport vs birşey belirtmiyor benim aracım hangisi acaba.
cevaplarınız için çok tşk ederim

Çevrimdışı secoJazz

• Profili Görüntüle
96 model 1.4 tek kapı var mı ?   ben hep 1.6 55kW tek kapı var dşye bişliyordum  :o

Çevrimdışı neter

• Profili Görüntüle
Debriyaj balatasını test et bitik olabilir bu hem daha fazla yakıta sebep olur. Kendin test edebilirsin forumda arattır. Aracta lpg yoksa oksijen sensörünü kontrol et onun için bilgisayara bağlamalısın. Bide son olarak buji buji kablolarını bak ihmal edilmiş olabilir. Hayırlı olsun bu arada.

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
polo insanı usta eder. bu arada da bayağı kazık yenilir işi bilmediğimizden dolayı. hayırlı olsun uzmanlaşana kadar az kazık yemen dileğiyle. :)

Çevrimdışı secoJazz

• Profili Görüntüle
polo insanı usta eder. bu arada da bayağı kazık yenilir işi bilmediğimizden dolayı. hayırlı olsun uzmanlaşana kadar az kazık yemen dileğiyle. :)

iyi ustaya denk gelmen dileğimizle diyelim  ;D

Çevrimdışı serkanbey78

• Profili Görüntüle
Ben kazığı ilk ww imde yemiştim. 1972 model 1302 idi aldığımda araç sağa sola dönmüyor direksiyon kutusu çürümüş ve ozaman 315 tl ye aldığım (1998 yılı) araç için 130 tl direksiyon kutusu + işçilik istemişlerdi tabii yaptıramadım + direksiyon kutusu civarındaki şasi de çürümüş 50 tl de şasiye kaynak falan birşeyler yaptırdım motor desen her 300 km de 1 litre yağ sızıntısı vardı. ve o şekilde aracı sattım. ben sattıktan sonra alan kişi yağ eklemeyi geciktirip motoru yakmış ama özlerim yinede zevki bir başka idi hele buz gibi havada tek marşta çalışması...

neyse bu 18. yaşında aldığım ilk ww kaplumbağamdan sonra 2. ww im ve 11. arabam oluyor. aracı 3 kişiye kulandırdım. 1 tanesi ww servis ustası 2. si başka bir tamirci 3. süde bir akrabam ve benim yaşadığım sorun hiçbirinde ortaya çıkmadı. sanırım ayağım alışmamış birde araç benzinli ya az yaksın diye devirlenmeden vites değişimi yapıyorum sanırım. bakalım alışınca inş düzelecek.. hepinize mutlu yıllar :halazn: :halazn:

Çevrimdışı awensis

• Profili Görüntüle
hayırlı uğurlu olsun..Allah kaza bela vermesin